عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » احتمال سکته قلبی در مردانی با کدام گروه خونی زیاد است؟!

احتمال سکته قلبی در مردانی با کدام گروه خونی زیاد است؟!

تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از آن است که گروه خونی افراد در احتمال بروز سکته قلبی موثر است و گروه خون شما می‌تواند شانستان را در مبتلا شدن به حمله قلبی زیاد کردن دهد.

احتمال سکته قلبی در مردانی با کدام گروه خونی زیاد است؟!

تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از آن است که گروه خونی افراد در احتمال بروز سکته قلبی موثر است و گروه خون شما می تواند شانستان را در مبتلا شدن به حمله قلبی زیاد کردن دهد.

ارتباط گروه خونی با سکته قلبی

اگر گروه خونی خودتان را نمی دانید شاید دلتان بخواهد گوشی را برداشته و از مادرتان بپرسید. لیکن گروه خونی، زیاد از آنچه که فکرش را بکنید در مورد سلامتی تان به شما اطلاعات می دهد. در مقاله ای دیگر که منتشر نمودیم نشان داده شده است بود که چطور از روی گروه خونی می توانید مردانی که نعوظ بهتری دارند را تشخیص دهید.

اگر می خواهید زیاد بدانید : شخصیت شناسی و تغذیه براساس گروه خونی و ۶ مورد دیگر که نمی دانید!

احتمال سکته قلبی در مردانی با کدام گروه خونی زیاد است؟!

اگر می خواهید زیاد بدانید : گروه خونی شما چه فایده های و مضراتی جهت شما دارد؟

گروه خونی شما ممکن است به توصیه ای مرگبار اشاره داشته باشد: گروه خونی شما میتواند میزان خطر حمله قلبی در شما را تعیین کند، تحقیقات تازه در چهارمین کنگره جهانی نارسایی قلبی  ۲۰۱۷ این توصیه را تایید نموده است.

محققان داده های بیش از ۱۳۰۰۰۰۰ نفر از ۹ مطالعه قبلی را تجزیه تحلیل کرده و به این نتیجه رسیدن افرادی که گروه خونی A ، B یا AB دارند ، به احتمال ۹ درصد زیاد از افرادی که گروه خونی O دارند دچار بیماری های قلبی عروقی مانند سکته قلبی خواهند شد.

تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از آن است که گروه خونی افراد در احتمال بروز سکته قلبی موثر است و گروه خون شما می‌تواند شانستان را در مبتلا شدن به حمله قلبی زیاد کردن دهد.

مکانیسم مهم این زیاد کردن خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی دقیقا مشخص نیست. به گفته محققان، ولی یک احتمال آن می تواند به این علت باشد که افراد با گروه خونی غیر O دارای غلظت بیشتری از پروتئین های لخته کننده خون به نام عامل فون ویلبراند von Willebrand factor هستند که می تواند منجر به پیشرفت انسداد و در نتیجه احتمال زیاد حمله قلبی شود. (شاید به همین علت است که مردان با گروه خونی غیر O زیاد احتمال دارد که دچار اختلال نعوذ شوند.)

همچنین افرادی که گروه خونی غیر O دارند، به احتمال بیشتری مبتلا به کلسترول بالا و سطوح التهاب بالاتر می شوند.

تحقیقات بیشتری جهت روشن ساختن ارتباط بین گروه خونی و خطر حمله قلبی نیاز است – و بررسی جداگانه هر کدام از گروه های خونی – ولی محققان معتقدند که گروه خونی در نهایت نقش خود را در ارزیابی خطر بیماری های قلبی در کنار سایر عوامل سنتی مانند کلسترول، سن و فشار خون، ایفا می کند.

عبارات مهم : کلسترول بالا – مبتلا شدن

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

واژه های کلیدی: کلسترول بالا | مبتلا شدن | بیماری | ارتباط | کلسترول | میتواند | تحقیقات | مردان | محققان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو