آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تخریب خطوط آب و برق در سیستان و بلوچستان و البرز ، حداکثر بارش‌های اخیر ۵۰ میلی متر بوده است

تخریب خطوط آب و برق در سیستان و بلوچستان و البرز ، حداکثر بارش‌های اخیر ۵۰ میلی متر بوده است

حاج رسولیها گفت: حجم بارش‌های اخیر که به جاری شدن سیلاب منتهی شد، حدود ۵۰ میلی‌متر در سیستان و بلوچستان و ۳۵ میلی‌متر در استان‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز ثبت شده است است.

تخریب خطوط آب و برق در سیستان و بلوچستان و البرز ، حداکثر بارش‌های اخیر 50 میلی متر بوده است

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، محمد حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به وقوع سیلاب‌هایی که طی ۴۸ ساعت گذشته در بخش هایی از کشور به وقوع پیوسته ، اظهار کرد: همه ساله در اواسط تیرماه در اثر بارش سیل آسای باران و خشک بودن بستر رودخانه‌ها، سیلاب های شدیدی به خاص در شمال و شمال غرب کشور حادث می شود که مهم‌ترین نمونه‌های آن می توان به سیلاب نکا در استان مازندران و سیلاب شدید استان گلستان در سال‌های اخیر اشاره کرد.
وی ادامه داد: شدیدترین بارش های ثبت شده است بامداد روز جمعه در سیستان و بلوچستان حدود ۵۰ میلی‌متر و در استان های پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز حدود ۳۰ تا ۳۵ میلی متر بوده که البته رقم بالایی نیست، ولی متاسفانه باعث خسارت هایی در بعضی نقاط ایجاد کرده است.

عبارات مهم : سیستان و بلوچستان – استان مازندران
حاج رسولیها با اشاره به آینده نگری این بارش ها از سه روز گذشته گفت: عمده نگرانی ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز بود که شدیدترین سیلاب در بمپور و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان و منطقه کردان استان البرز با قدرت ۳۰ مترمکعب در ثانیه به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: در اثر سیلاب در منطقه بمپور، ایرانشهر و مهرستان سیستان و بلوچستان حدود ۵۰۰ هزار مترمکعب آب در سد خیرآباد و ۳ میلیون مترمکعب در سد ماشکید مهار شده است هست، این سیل باعث خسارت‌هایی در منطقه و از بین رفتن چندین پل و بزرگراه شده است است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران از تخریب یک خط آبرسانی و دو دکل برق در منطقه بمپور خبر داد و گفت: ستاد مدیریت بحران استان و اکیپ های وزارت نیرو در حال پیگیری و برطرف به این حوادث هستند.
حاج رسولیها در آخر تصریح کرد: بارش های ثبت شده است در روزهای اخیر، حداکثر می تواند یک تا دو میلی متر در میانگین کشوری بارش ها تاثیر داشته باشد.
در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: عمده خسارت های سیلاب در بخش آب‌رسانی در منطقه بمپور گزارش شده است و در این منطقه خط انتقال آب و تامین برق یک مجتمع آبرسانی تخریب شد، ولی تا ساعت های نهایی دیشب این مسئله به وسیله اکیپ‌های امداد مرمت شده است است.
حمیدرضا جانباز افزود: در بخش‌های دیگر سیستان و بلوچستان همچون ایرانشهر نیز خسارت‌هایی در اثر سیل به شبکه آبرسانی وارد شده است که تا لحظه ارائه این گزارش به وسیله اکیپ‌های امداد در دست اقدام است.
وی ادامه داد: دیروز در کرج نیز به علت وجود آب در مخازن روستایی و شهری مشکلی در تامین آب نداشتیم و فقط در یک دِه به علت تخریب خط، آبرسانی به صورت سیار انجام شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیستان و بلوچستان | استان مازندران | مدیریت | خسارت | ایران | اقتصادی | بارش | خطوط آب و برق

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو