کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » هشدار راجع به شیوع وبا در حج امسال

هشدار راجع به شیوع وبا در حج امسال

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می‌تواند به مراسم هر سال حج که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود نیز تسری یابد.

هشدار راجع به شیوع وبا در حج امسال

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می تواند به مراسم هر سال حج که در ماه سپتامبر برگزار می شود نیز تسری یابد.

هشدار WHO راجع به شیوع وبا در حج امسال

به نقل از المنار، شرکت جهانی بهداشت اعلام کرد از میان ۲ تا ۴ میلیون نفری که هر ساله جهت انجام فریضه حج به عربستان می روند، بین ۱.۵ تا ۲ میلیون نفر خارجی هستند و همین امر خطر شیوع بیماری هایی چون تب دنگی، تب زرد، ویروس زیکا و بیماری هایی چون وبا را زیاد کردن داده است.

عبارات مهم : سازمان ملل – فرودگاه
«دومنیک لاگروس»، متخصص بیماری وبا در شرکت جهانی بهداشت گفت: در چند سال اخیر نظارت جدی و انجام آزمون های تخصصی سریع به عدم شیوع بیماری وبا در ایام حج کمک کرده هست. البته فراموش نکنید ما تنها از احتمال شیوع وبا از کشور یمن صحبت می کنیم، در حالی که در مراسم حج زائران از سایر کشورها نیز حضور خواهند داشت.

وبا که به اسهال شدید و کم آبی در بدن بیمار منجر می شود، از طریق آب آشامیدنی آلوده انتقال می یابد و در ۱۵ درصد از مواردی که درمانی دریافت نمی کنند، به فوت می انجامد.

متخصص شرکت جهانی بهداشت همچنین عنوان کرد: دوران نهفتگی وبا تنها چند ساعت است و به محض این که علایم بیماری شروع شوند، در صورت عدم درمان می تواند در طول مدت چند ساعت به فوت بیمار منجر شود. با این وجود ۸۰ درصد از بیماران هیچ نشانه ای از خود نشان نمی دهند؛ به همین علت غربالگری در فرودگاه ها بیهوده هست. از همین رو به کشورها نسبت به عدم غربالگری در فرودگاه هشدار می دهیم. سعودی ها نیز این کار را انجام نمی دهند، چون از لحاظ فنی بی فایده است.

سازمان ملل متحد عربستان و حامیان خارجی آن را که شروع کننده جنگ در یمن بودند را به عنوان مقصران مهم بحران وبا در یمن معرفی کرده است.

 

هشدار راجع به شیوع وبا در حج امسال

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: سازمان ملل | فرودگاه | عربستان | بیماری | بهداشت | خارجی | کشورها | میلیون | سازمان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو