آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال ،آذرماه برگزار میشود

کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال ،آذرماه برگزار میشود

کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال با نشانه بررسی پژوهش‌ها و معرفی افراد منتخب ، آذرماه امسال برگزار می‌شود.

کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال ،آذرماه برگزار میشود

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ بهروز مینایی – دبیر علمی کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال – با اشاره بهضرورت برگزاری کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال گفت: تابه‌حال پژوهش‌ها و تحقیقات زیادی در بخش‌های علوم‌های انسانی، فنی و هنری بازی‌های رایانه‌ای بهطور پراکنده انجامشده هست؛ ولی مرجعی که این تحقیقات را بهطور تجمیع شده است در خود گنجانده باشد، وجود ندارد که یکی از اهداف مهم این کنفرانس تجمیع این تحقیقات و پژوهش‌هاست.

وی افزود: در این کنفرانس بنا بر آن است تا دانشجویان، اساتید و پژوهشگرانی که در حوزه بازی‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کنند، مقالات خود را به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند تا در وقت مقرری کمیته داوران این مقالات را بررسی کنند و برگزیده‌های آن‌ها را به تفکیک معرفی کنند.

کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال ،آذرماه برگزار میشود

مینایی ادامه داد: با برگزاری این کنفرانس مقالات و دستاوردهای پژوهشی میان دیگران به اشتراک گذاشته می‌شود و دیگر پژوهشگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند که یکی از مزایای این‌کار جلوگیری از کارها و تحقیقات تکراری است و از سوی دیگر پژوهش‌ها می‌تواند دنباله‌دار باشد؛ یعنی فردی مقاله‌ای را به اتمام برساند و بعد از مدتی فرد دیگری آن را ادامه دهد.

مدیرعامل اسبق بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال می‌تواند هم جهت بخش پژوهش و هم جهت بخش صنعتی بازی‌هایی که عملاً توانسته‌اند در بازار خود را مطرح کنند راهگشای خوبی باشد و دستاوردهای مفیدی را جهت صنعت گیم کشور به ارمغان بیاورد.

مینایی افزود: تحقیقات پایه اولیه فناوری است و پسازاینکه تحقیقات انجام شد، می‌توان از آن‌ها جهت اجرایی شدن استفاده کرد. این کنفرانس هم به همین منظور شکل می‌گیرد و بخش‌های صنعتی گیم و بازی‌سازان کشور می‌توانند از دستاوردهای آن جهت عملیاتی شدن و به ثمر نشاندن محصولات خود استفاده کنند. متأسفانه خلأ چنین کنفرانسی سال‌هاست که حس می‌شود و از زمانی که کشور وارد صنعت بازی‌سازی شده است یعنی حدود ۱۰ سال، مرجعی جهت تجمیع مقالات و پژوهش‌ها وجود نداشته است.

وی ادامه داد: البته چندی پیش دانشگاه اصفهان فعالیت‌هایی در این زمینه انجام داده، ولی گستره تحقیقات آن محدود است و من فکر می‌کنم این کنفرانس و کنفرانس‌های شبیه به آن می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد و تعدد برگزاری چنین کنفرانس‌هایی جهت صنعت بازی مهم است و برگزاری آنها چه در غالب هنری و چه در حالت تجاری‌سازی بازی‌ها، نقش موثری درروند پیشرفت بازی‌ها دارد و به نظر من هرچه چنین کنفرانس‌هایی در کشور برگزار شود؛ کم است و هیچکدام جای دیگری را تنگ نمی‌کند.

کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال با نشانه بررسی پژوهش‌ها و معرفی افراد منتخب ، آذرماه امسال برگزار می‌شود.

برگزاری کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال؛ دوم آذرماه

مینایی راجع به وقت و نحوه برگزاری کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال گفت: شورای سیاست‌گذاری این کنفرانس حدود دو سال است فعال بوده و محورهای فعالیت کنفرانس به وسیله این شورا مشخص شده است هست. تا ابتدای شهریورماه مقالات ارسالی دریافت می‌شود و بعد از آن فرایند داوری شروع می‌شود و در نهایت برگزیدگان مقالات روز دوم آذرماه در دانشگاه علم‌وصنعت معرفی می‌شود.

وی راجع به میزان استقبال از این کنفرانس گفت: بدون شک بحث اطلاع‌رسانی و تبلیغات، تأثیر زیادی روی استقبال از کنفرانس دارد و رسانه‌ها و تبلیغات شهری می‌تواند در کیفیت برگزاری و میزان استقبال از کنفرانس بسیار تأثیرگذار باشد.

مینایی در آخر اظهار کرد: جوایزی هم جهت برگزیدگان در نظر گرفته شده است است که البته هنوز مقدار آن از سوی شورای سیاست‌گذاری تعیین نشده است.

مرجع: بنیاد ملی بازی های رایانه ای

انتهای خبر /

برگزاری کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال با نشانه بررسی و پژوهش‌

واژه های کلیدی: دیجیتال | استفاده | رایانه | تحقیقات | برگزاری | استقبال | معرفی | فعالیت | رایانه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو