افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » ویروس های درون روده در ابتلای به دیابت نوع ۱ موثر است

ویروس های درون روده در ابتلای به دیابت نوع ۱ موثر است

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که ویروس‌های روده با مبتلا شدن به دیابت نوع ۱ که نوعی بیماری مزمن خودایمن محسوب می‌شود، ارتباط دارند

ویروس های درون روده در ابتلای به دیابت نوع 1 موثر است

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که ویروس های روده با مبتلا شدن به دیابت نوع ۱ که نوعی بیماری مزمن خودایمن محسوب می شود، ارتباط دارند

 ارتباط ویروس های روده با مبتلا شدن به دیابت نوع ۱

ساینس دیلی نوشت: دیابت نوع ۱، یک بیماری مزمن خودایمن است که در آن سیستم ایمنی بدن سلول های مورد نیاز جهت کنترل سطح قند خون را تخریب می کند، افراد مبتلا به این بیماری به تزریق های انسولین و کنترل مداوم قند خون خود نیاز دارند.

اکنون مطالعه ای به ریاست محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن نشان می دهد که ویروس های روده فرد بر خطر ابتلای وی به دیابت تاثیر دارند. بر اساس نتیجه های این مطالعه، بدن کودکانی که جامعه ویروسی روده آنها تنوع کمتری دارد، زیاد احتمال دارد که آنتی بادی های خود مخرب تولید کند که به دیابت نوع ۱ منجر می شود. علاوه بر این، کودکان حامل یک ویروس خاص متعلق به خانواده Circoviridae در قیاس با کودکان حامل اعضای یک گروه متفاوت از ویروس ها، کمتر احتمال داشت که مبتلا به دیابت شوند.

ویروس های درون روده در ابتلای به دیابت نوع ۱ موثر است

همچنین محققان در این مطالعه ویروسی را شناسایی کردند که تا حد زیادی با کم کردن خطر تولید آنتی بادی ها علیه سلول های خود کودکان ارتباط داشت و گروه دیگری از ویروس ها را شناسایی کردند که با زیاد کردن این خطر ارتباط داشتند، آنها تاکید کردند: به نظر می رسد تعادل این دو گروه ویروسی خطر تولید آنتی بادی هایی را که به دیابت نوع یک منجر می شوند ، کنترل می کنند.

محققان همچنین تفاوت هایی را در گروهی از ویروس ها به نام باکتریوفاژها bacteriophages کشف کردند که باکتری های روده و نه سلول های انسان را آلوده می کنند. آنها متوجه شدند کودکان حامل باکتریوفاژهایی (باکتری خوارها) که گونه های باکتریوئیدس Bacteroides – یکی از گروه های مهم باکتری روده – را نشانه قرار می دهند، زیاد احتمال داشت که در مسیر مبتلا شدن به دیابت قرار گیرند.

یافته های این مطالعه که در شماره ۱۰ ژوئیه نشریه اینترنتی Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد، راهی را جهت آینده نگری و حتی پیشگیری دیابت نوع ۱ ارائه می دهد.

 

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که ویروس‌های روده با مبتلا شدن به دیابت نوع ۱ که نوعی بیماری مزمن خودایمن محسوب می‌شود، ارتباط دارند

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : مبتلا شدن – کودکان
منبع: irna.ir

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | کودکان | مطالعه | بیماری | باکتری | ارتباط | پیشگیری | شناسایی | کنترل | ویروس | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو