تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » نامگذاری یکی از اماکن یا خیابان‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران با نام مریم میرزاخانی!

نامگذاری یکی از اماکن یا خیابان‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران با نام مریم میرزاخانی!

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از ارائه پیشنهادات اجرایی درخصوص نامگذاری یکی از اماکن و یا خیابان های شهر پایتخت کشور عزیزمان

نامگذاری یکی از اماکن یا خیابان‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران با نام مریم میرزاخانی!

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از ارائه پیشنهادات اجرایی درخصوص نامگذاری یکی از اماکن و یا خیابان های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به نام دانشمند ایرانی، دکتر مریم میرزاخانی، به شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

نامگذاری یکی از اماکن و یا خیابان های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به نام دانشمند ایرانی

بابک نگاهداری رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه خبر درگذشت زن دکتر مریم میرزاخانی جامعه علمی و پژوهشی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده هست، گفت: افتخار کسب مدال فیلدز (برترین جایزه جهانی تخصصی در حوزه علوم ریاضی)؛ به عنوان تنها ایرانی کسب کننده این مقام؛ زمینه این مهم را فراهم می نماید که با حفظ یاد و خاطره ایشان،پیشرفت های اخیر کشور در حوزه علوم و فناوری؛ که حاصل تلاش های دلسوزانه جامعه علمی و پژوهشی کشور بوده و مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، در حافظه شهروندان ثبت و ماندگار شود.

عبارات مهم : برنامه ریزی – شورای شهر
وی ادامه داد: به همین جهت و در جهت دوام نام و یاد پرچمداران ایرانی علم و دانش، پیشنهادهای مشخصی را جهت بررسی شورای محترم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ارائه نموده ایم.

نگاهداری با بیان اهمیت عنوان وجود نگاه علمی به نامگذاری خیابان ها و اماکن شهری افزود: نام اماکن شهری و خیابان ها بخشی از تاریخ، هویت و خاطره جمعی است و این نام ها همانگونه که بخشی از تاریخ شهر را در بستر رویدادها می سازند به خاطره ای جمعی تبدیل می شوند که در نهایت هویت شهری ما را شکل می دهند. از این رو، سیاست نام گذاری و در عین حال ثبات در اعمال این سیاست ها در زندگی شهری بسیار اهمیت دارد.

نگاهداری افزود: مطالعات بیانگر این حقیقت اند که نامگذاری فضاهای شهری با نام دانشمندان و برجستگان علمی کشور ضمن ایجاد انگیزه و روحیه خودباوری ملی در میان جوانان و دانشجویان موجب ترویج روحیه پژوهشگری و دانش اندوزی در میان جامعه علمی کشور می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، نگاهداری تاکید کرد: با توجه به اهمیت این عنوان و بروز نظرات متفاوت در این حوزه در سال های اخیر، این مرکز پژوهش جامعی رادر خصوص سیاست های نامگذاری اماکن و خیابان های پایتخت کشور عزیزمان ایران و با نشانه بررسی عنوان از جنبه های علمی و تجربی و ارائه چارچوب های مشخص سیاستگذاری در این خصوص طراحی نموده و در دست اجرا دارد که نتیجه های آن می تواند پشتیبان علمی مناسبی جهت تصمیمات نظام مدیریت شهری پایتخت محسوب گردد.

 

نامگذاری یکی از اماکن یا خیابان‌های پایتخت کشور عزیزمان ایران با نام مریم میرزاخانی!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | شورای شهر | خیابان | ایرانی | مطالعات | سیاست | خاطره | تاریخ | ایران | ایرانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو