اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » طوفان خاک پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – زابل را به زمین نشاند

طوفان خاک پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – زابل را به زمین نشاند

 مسئول روابط عمومی فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: توفان شدید و کم کردن دید، مسیر پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – زابل را عوض کردن داد و این

طوفان خاک پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران - زابل را به زمین نشاند

 مسئول روابط عمومی فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: توفان شدید و کم کردن دید، مسیر پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – زابل را عوض کردن داد و این هواپیما در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.

پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – زابل به علت توفان در فرودگاه زاهدان به زمین نشست

حمیدرضا پارسا روز دوشنبه اظهار داشت: پرواز شماره ۱۰۸۵ شرکت هواپیمای ماهان ساعت ۶ صبحگاه امروز فرودگاه مهرآباد را به سمت زابل در شمال سیستان و بلوچستان ترک کرد.وی ادامه داد: این پرواز قرار بود ساعت هفت و ۳۰ دقیقه وارد فرودگاه زابل شود که با توجه به توفان شدید و کم کردن دید افقی تا ۸۰۰ متر موفق به فرود نشد.

عبارات مهم : سیستان و بلوچستان – هواپیمای ماهان
وی افزود: با توجه به استمرار توفان در منطقه سیستان این هواپیما عوض کردن مسیر داد و ساعت ۸ و ۷ دقیقه صبح در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.
مسئول روابط عمومی فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: پرواز مجدد این هواپیما از فرودگاه بین المللی زاهدان به سمت زابل بستگی به مساعد شدن شرایط هوا منطقه سیستان دارد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک امروز/دوشنبه/ در منطقه سیستان مشمول بر زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز واقع در شمال استان به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.علی ملاشاهی اظهار داشت: وزش باد شدید به همراه گرد و غبار باعث کم کردن شعاع دید تا ۷۰۰ متر شده است است.وی افزود: نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان امروز بعداز ظهر شاهد زیاد کردن گرد و غبار خواهند بود.

هر ساله وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان از نیمه دوم خرداد ماه شروع می شود و با نوسان تا اوایل مهر ادامه دارد.منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است است.سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱درصد مساحت کشور) و ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.

 

طوفان خاک پرواز پایتخت کشور عزیزمان ایران – زابل را به زمین نشاند

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایرنا

 

واژه های کلیدی: سیستان و بلوچستان | هواپیمای ماهان | هواپیما | فرودگاه | زاهدان | فرودگاه | پرواز | همراه | توفان | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو