افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » با بیماری های مرسوم پوستی زیاد آشنا شوید

با بیماری های مرسوم پوستی زیاد آشنا شوید

از مرسوم ترین بیماری های جهان، می توان به بیماری های پوستی اشاره کرد که حتی احتمال فوت هم وجود دارد. پوست یکی

با بیماری های مرسوم پوستی زیاد آشنا شوید

از مرسوم ترین بیماری های جهان، می توان به بیماری های پوستی اشاره کرد که حتی احتمال فوت هم وجود دارد. پوست یکی از بااهمیت ترین اعضای بدن است که نقش بسیار پررنگی در مواظبت و سلامت انسان دارد. در این مقاله از دکتر سلام به بیماری های مرسوم پوستی پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

بیماری های پوستی می توانند بسیار خطرناک باشند، این امراض حالت مسری یا غیر مسری دارند و به همین علت باید افراد به طور مرتب تحت مشاوره و کنترل متخصص جهت بررسی اوضاع پوست خود قرار داشته باشند، بویژه اگر سابقه بیماری پوستی در خود یا اطرافیان واعضای خانواده خود را دارند.

با بیماری های مرسوم پوستی زیاد آشنا شوید

شایع ترین و مشهورترین بیماری های پوستی که در هر فردی می تواند بروز کند موارد زیر را می توان نام برد:

سرطان های مرسوم ملانوما و کارسینوم از جمله مرگبارترین بیماری های پوستی هستند که می توانند در صورت تاخیر در شناسایی و درمان بیماری با سرایت به سایر قسمت های بدن موجب فوت بیمار شوند.

عوامل دخیل در بروز آکنه و جوش صورت

انواع آکنه و جوش صورت به دلایل مختلفی از جمله پرسشها هورمونی، رژیم نامناسب غذایی، قرارگیری در مکان های آلوده، استرس و مشکلاتی از این دست به وجود می آید. آکنه ها معمولاً بعد از دوران بلوغ به وجود می آیند، ولی می توانند حالت مزمن نیز داشته باشند و تا سال ها فرد را درگیر کنند. آکنه علاوه بر درد می تواند بر اعتماد به نفس فرد تاثیر بگذارد به همین علت پیگیری و درمان فوری آن مهم است.

اگزمای پوستی، بیماری مرسوم در نوزادان

این بیماری نیز در دسته تصویر العمل هایی آلرژیکی پوست قرار می گیرد و منشاء بیرونی دارد. اگزما می تواند بسیار شدید باشد و فرد به مواظبت های درمانی دائمی نیازداشته باشد. این بیماری در نوزدان بسیار مرسوم است و معمولاً به خاطر البسه، حسایت های پوستی و خوردن بعضی مواد غذایی آلرژی زا ایجاد می شود.

از مرسوم ترین بیماری های جهان، می توان به بیماری های پوستی اشاره کرد که حتی احتمال فوت هم وجود دارد. پوست یکی

پسوریازیس سیستم ایمنی بدن را درگیر می کند

پسوریازیس دردسته بیماری های خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به سلول های پوستی حمله می کند و باعث ایجاد لکه های پوستی قرمز و دردناک بر سطح پوست می شود. پسوریازیس می تواند بر صورت و بدن فرد اثر منفی بگذارد و ارتباط آن با بعضی بیماری های مزمن اعضای بدن تایید شده است است.

قارچ های پوستی با دارو اصلاح می یابند

قارچ های پوستی می توانند به علت در معرض قرار گرفتن پوست با مواد آلوده و یا دارای قارچ ایجاد شوند، بعضی از بیماری های پوستی حالت واگیر دارند. خوشبختانه بسیاری از بیماری های پوستی با استفاده از دارو، انجام آزمایش و مواظبت های درمانی اصلاح پیدا می کنند.

وقتی آبله مرغان تبدیل به زونا می شود

بیماری آبله مرغان نیز منشاء ویروسی دارد و جوش های آب دار بر روی بدن ایجاد و فرد دچار تب و احساس خارش شدید می شود. این بیماری بعد ازگذشت یک الی دوهفته در صورت انجام دقیق مواظبت های درمانی اصلاح پیدا می کند. در کودکان معمولاً این بیماری شدید نیست، ولی در سالمندان و افراد بزرگسال می تواند با تحت تاثیر قراردادن سیستم عصبی بدن آن ها به یک بیماری جدی و خطرناک به نام زونا تبدیل شود.

برص درمان قطعی ندارد

بیماری برص نیز از سالیان دور وجود داشته و در دسته بیماری های خود ایمنی هست، دراین بیماری سیستم ایمنی بدن با حمله به سلول های رنگدانه ای پوست باعث از بین رفتن رنگ آن ها می شود. افراد مبتلا به این بیماری رنگ پوست خود را به تدریج از دست می دهند. متاسفانه جهت این بیماری درمان قطعی وجود ندارد، ولی بعضی دارو ها می تواند از رشد بیماری و از دست رفتن رنگدانه های پوستی تا حد زیادی جلوگیری کند.

آفتاب سوختگی را در تابستان جدی بگیرید!

آفتاب سوختگی یک عارضه مرسوم بویژه در فصول گرم سال هست، افرادی که بدون استفاده از کرم ضد آفتاب، کلاه و لباس مناسب مدت وقت زیادی در معرض نور خورشید قرار می گیرند امکان دارد با مشکلاتی، چون قرمزی، التهاب، خارش، سوزش، زخم و تاول های پوستی مواجه شوند که نشان دهنده آفتاب سوختگی است.

با بیماری های مرسوم پوستی زیاد آشنا شوید

درمان آفتاب سوختگی با انواع دارو ها و کرم ها انجام می شود، ولی نیاز به ممارست دارد، افرادی که دائماً دچار آفتاب سوختگی می شوند امکان دارد در آینده مبتلا به سرطان پوست شوند.

منبع: سلامت نیوز

واژه های کلیدی: کرم ضد آفتاب | ضد آفتاب | سوختگی | بیماری | سیستم | ایمنی | آفتاب | درمانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو