شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی تبریز، ذوب آهن و سپاهان اصفهان به طور سنتی مدعیان قهرمانی لیگ محسوب می‌شوند. آیا این مدعیان بی عیب‌اند؟

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

وبسایت رسمی برنامه نود – هفدهمین دوره لیگ برتر چهار روز دیگر شروع می شود.

به گزارش سایت نود، طبق سنت چند فصل اخیر این بار هم از پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی تبریز، ذوب آهن و سپاهان اصفهان به عنوان مدعیان مهم قهرمانی نام برده می شود. پنج تیمی که در فصل گذشته اول تا پنجم شدند.

شگفتی های فوتبال را هم نباید فراموش کرد، همانطور که در لیگ پانزدهم استقلال خوزستان قهرمان شد و نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران چند مرتبه ای تا آستانه قهرمانی پیش رفت. سایپا و فولاد خوزستان هم سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارند. به هر حال روی کاغذ از پنج تیم پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی تبریز، ذوب آهن و سپاهان اصفهان به عنوان مدعیان مهم قهرمانی لیگ نام برده می شود.

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

این تیم ها چه نقاط ضعف و قدرتی دارند؟

پرسپولیس؛

نقطه قوت: ثبات

پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی تبریز، ذوب آهن و سپاهان اصفهان به طور سنتی مدعیان قهرمانی لیگ محسوب می‌شوند. آیا این مدعیان بی عیب‌اند؟

ثبات بااهمیت ترین نقطه قوت قهرمان فصل گذشته هست. پرسپولیس فصل قبل مقتدرانه قهرمان شد. این تیم سرمربی موفق و ستاره های خود را حفظ کرده و چند بازیکن موثر هم به خدمت گرفت. جنس این تیم کاملا جور است و علی رغم فصل قبل با کمبود بازیکن روبرو نیست. پرسپولیس قاعدتا با توجه به ثباتی که داشته باید بازهم مدعی مهم قهرمانی باشد.

نقطه ضعف: فرسوده شدن بازیکنان

فوتبال است و هزار اتفاق؛ افت تیم های قهرمانی در تاریخ لیگ برتر کشور عزیزمان ایران یک عنوان همیشگی بوده و تنها سپاهان در مقطعی مشمول بر این قانون نشده هست. بارها دیده شده است تیم قهرمان با همان ترکیب و سرمربی فصل قبلش و در شرایطی که تقویت هم شده است با افتی وحشتناک روبرو شده است هست. اشباع شدن بازیکنان، تکراری شدن تمرینات و تاکتیک های مربی و انگیزه مضاعف حریفان از جمله دلایلی است که موجب افت تیم قهرمان می شود. با این حال آنچه می تواند به پرسپولیس در این فصل ضربه بزند عنوان دیگری هست؛ فشردگی بازی های این تیم به علت حضور در لیگ قهرمانان امسال و سال آینده و داشتن بیشترین ملی پوش، کاملا برانکو را دلواپس کرده هست. ملی پوشان پرسپولیس که حدود هفت بازیکن اند باید هر پنج روز یک بازی انجام بدهند، از طرفی برانکو در تعطیلات لیگ آنها را در اختیار نخواهد داشت، این در حالی است که سایر مدعیان چنین مشکلی ندارند.

 استقلال تهران؛

نقطه قوت: دست پُر منصوریان

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

استقلال در نیم فصل دوم فصل قبل تیمی باکیفیت نشان داد که حتی موفق شد صدرنشین دور برگشت هم بشود، هرچند که باخت شش-یک برابر العین نهایی تلخ جهت منصوریان رقم زد. استقلال هم مانند پرسپولیس سرمربی و اسکلت فصل قبل را حفظ کرده است و چند بازیکن مشهور را هم اضافه کرده هست. انگیزه آبی ها جهت قهرمانی و همچنین دست پر منصوریان نقطه قوت این تیم در لیگ هفدهم هست. استقلال واقعا تیم پرمهره ای هست. بازگشت بازیکنانی مثل مجتبی جباری، پژمان منتظری، سجاد شهباززاده و روزبه چشمی اتفاق هیجان انگیزی جهت هواداران محسوب می شود.

نقطه قوت: دست پُر منصوریان

برخی کارشناسان معتقدند که نحوه یارگیری استقلال همراه با ریسک بوده هست. میانگین سنی این تیم بالاست از طرفی این تیم با ترافیک بازیکن روبرو است و بازی نکردن بعضی بازیکنان شاید حاشیه ساز باشد. در واقع فهرست بازیکنان استقلال هم نقطه قوت این تیم است و هم می تواند نقطه ضعف این تیم باشد.

تراکتورسازی تبریز؛

پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی تبریز، ذوب آهن و سپاهان اصفهان به طور سنتی مدعیان قهرمانی لیگ محسوب می‌شوند. آیا این مدعیان بی عیب‌اند؟

نقطه ضعف: محرومیت از یارگیری

همگان می دانند یحیی گل محمدی در تبریز چه مسئله بزرگی دارد؛ محرومیت از جذب بازیکن. دست یحیی در بعضی پست ها مثل قلب خط دفاع و حتی دروازه بان واقعاخالی هست. این تیم تا نیم فصل نمی تواند بازیکن بگیرد و کمبود بازیکن شاید بدجوری جهت تراکتورسازی مسئله ساز شود. به نظر می رسد جنس تراکتورسازی جور نیست و این تیم از نظر بازیکن تعادل مورد نیاز را ندارد.

نقطه قوت: اعتماد به جوانان و متحد شدن

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

همین محرومیت تراکتورسازی شاید به یک نقطه قوت جهت این تیم تبدیل شود. کادرفنی تراکتورسازی مجبور است به بازیکنان جوان اعتماد کند، گل محمدی نشان داده هنر میدان دادن به بازیکنان جوان را دارد و همین عنوان شاید یک اسلحه جهت تراکتورسازی باشد، همانطور که محرومیت استقلال از جذب بازیکن در نیم فصل دوم فصل قبل به سود منصوریان تمام شد و او تیم جوانی ساخت. از طرفی همین مسئله می تواند عامل اتحاد بین هواداران تراکتورسازی، بازیکنان و تمامی عوامل کلوب شود. تراکتورسازی در فصلی که خیلی از این تیم انتظار نیست شاید همه را غافلگیر کند.

 ذوب آهن اصفهان؛

نقطه قوت: آرامش

ذوب آهن مانند هر لحظه با آرامش کار خود را شروع کرده هست. هیچ فشاری روی امیر قلعه نویی و تیمش نیست و آنها می توانند از این امتیاز بهره ببرند. فشار مهم روی دو تیم تهرانی و تا حدودی سپاهان هست. ذوب آهن می تواند با اتکا به ثبات مدیریتی و بازیکنانش و بهره گرفتن از تجربه قلعه نویی به سمت قهرمانی حرکت کند.

نقطه ضعف: جا افتادن قلعه نویی

ذوب آهن نقاط ضعف مختصری هم دارد، این تیم تا به حال قهرمان نشده هست، تمریناتش را نسبت به سایر مدعیان کمی دیرتر شروع کرد. قلعه نویی هم نخستین فصل حضورش در این تیم را تجربه می کند. جا افتادن قلعه نویی در تیم جدیدش کمی طول خواهد کشید. این مربی با پنج قهرمانی پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر است با این حال سوابقش نشان می دهد شروع ایده آلی در تیمهایش ندارد و به وقت نیاز دارد.

 سپاهان اصفهان؛

نقطه قوت: نظم و کار حرفه ای

از نظر فنی همه چیز در سپاهان روال منطقی داشته هست. یک مربی با کیفیت هدایت این تیم را برعهده دارد، سپاهانی ها به موقع و بدون هیاهو یارگیری کردند و تمریناتشان را هم سروقت با نظم خاصی شروع کردند. هواداران امید دارند سپاهان با کرانچار در ورزشگاه نقش دنیا به اوج برگردد.

نقطه ضعف: ساختن تیم جدید

سپاهان در دو فصل گذشته شرایط مطلوبی نداشت و مدام بازیکنان این تیم عوض شدند. کرانچار در این فصل هم مجبور است تیم جدیدی بسازد. هماهنگ کردن این تیم و ساختن یک سپاهان قهرمان شاید وقت بر باشد و کرانچار نتواند در شروع فصل یک تیم هماهنگ را روانه میدان کند. استقلال، ذوب آهن و پرسپولیس اسکلت مهم فصل قبل خود را حفظ کردند، کرانچار ولی مجبور است حداقل نیمی از تیم خود را نسبت به فصل قبل عوض کردن دهد.

۵۷۱۸۹

واژه های کلیدی: بازیکنان فوتبال | ذوب آهن اصفهان | استقلال تهران | تیم پرسپولیس | تراکتورسازی | پرسپولیس | استقلال | پرسپولیس | منصوریان | قهرمانان | بازیکنان

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

نقاط ضعف و قوت پنج مدعی لیگ هفدهم

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو