هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » چرا باید از روغن صورت استفاده کنید؟

چرا باید از روغن صورت استفاده کنید؟

اگر با این ذهنیت روبرو هستید که روغن، پوست صورت شما را منهدم می‌کند، بهتر است یک تجدیدنظر جدی در افکارتان داشته باشید. شاید برای‌تان

چرا باید از روغن صورت استفاده کنید؟

اگر با این ذهنیت روبرو هستید که روغن، پوست صورت شما را منهدم می کند، بهتر است یک تجدیدنظر جدی در افکارتان داشته باشید. شاید جهت تان جالب باشد اگر بدانید مردمان مصر باستان، پوست صورت خود را با روغن مورینگال براق و شاداب نگه می داشتند و خب، این روزها دوباره این راز قشنگی پوست سربرآورده و به قول معروف آپدیت شده است هست. بنا بر ادعای عالی ترین متخصصان پوست در سراسر دنیا، روغن پوست شاید کلید گمشده مواظبت های پوستی روزانه شما باشد. این «باید» را جدی بگیرید.

چرا باید از روغن صورت استفاده کنید؟

آن ها می توانند چروک های شما را محو کنند

– حتما می دانید که اشعه ماورای بنفش به مقدار زیاد می تواند چه بلایی بر سر پوست شما بیاورد. نتیجه آن  چین وچروک و البته نقاط قرمزی است که روی پوست صورت جاخوش می کند. به همین جهت بعضی روغن های صورت انباشته از آنتی اکسیدان هستند که درنتیجه می توانند ضد پیری هم باشند؛ بنابراین اگر پوست صورت شما از نور خورشید و خشکی آسیب دیده هست، روغنی با پایه ویتامین E مانند روغن آرگان یا گل پامچال را گزینش کنید.

آن ها آبرسان های قدرتمندی هستند

– کم کردن دمای هوا ناخودآگاه رطوبت پوست صورت شما را می گیرد. روغن های صورت درواقع عالی ترین پادزهر جهت این مسئله هستند. به همین جهت افرادی که پوست هایی دارند که از شدت خشکی قرمز شده است یا گونه هایی که خشکی زده و قرمزی ارزش به چشم می آید، می توانند از روغن صورت استفاده کنند. این روغن ها که اصولا گیاهی هم هستند، در چنین مواقعی می توانند خیلی بهتر از لوسیون های مرطوب کننده به کار شما بیایند؛ البته پوست های نرم تر باید از روغن نارگیل جهت نواحی خشک صورت استفاده کنند. روغن بادام باید جهت پوست های حساس تر استفاده شود.

آن ها واقعا از پوست شما محافظت می کنند

– از آن جایی که روغن ها لیپوفیلیک یا چربی گرا هستند، به راحتی به منافذ پوست شما نفوذ می کنند. به همین جهت آب و سایر مرطوب کننده ها را نیز با خود به منافذ پوستی می برند، آن هم درحالی که مواد سمی و خطرناک جهت پوست شما را خارج از منافذ پوست نگه می دارند. این روغن ها ضمن استحکام حائل های محافظتی پوستی، سلول های پوستی را هم نیرومند تر می کنند؛ به خصوص افرادی که در شهرهای پرجمعیت و آلوده زندگی می کنند، باید جهت محافظت از پوست خود در برابر آلودگی و دود حتما از روغن های صورت استفاده کنند.

اگر با این ذهنیت روبرو هستید که روغن، پوست صورت شما را منهدم می‌کند، بهتر است یک تجدیدنظر جدی در افکارتان داشته باشید. شاید برای‌تان

آن ها عالی ترین چاشنی جهت آرایش هستند

– روغن های صورت مانند تخم کدو، این توانایی را دارند که خیلی سریع در سرتاسر پوست پخش شوند و دقیقا آن قسمت هایی از صورت را که خشک شده است اند، رطوبت رسانی کنند. به این ترتیب آن ها صورت شما را حجم می دهند و درنتیجه فضای مناسبی را جهت نشستن آرایش روی پوست صورت شما مهیا می کنند.

آن ها منافذ پوست شما را می بندند

– جهت بستن منافذ پوست می توانید طبیعی ترین راهکارها را گزینش کنید. انواع روغن هایی که جهت درمان های پوستی مورداستفاده قرار می گیرند، می توانند گزینه مناسبی جهت بستن منافذ پوستی باشند. از جمله روغن کنجد که یکی از غنی ترین روغن ها در بهره مندی از آنتی اکسیدان بوده، گزینش مناسبی در جهت استفاده جهت بستن منافذ پوستی است.


در این باره زیاد بخوانید: ماسک های طبیعی جهت شادابی پوست صورت

با انواع پاک کننده پوست آشنا شوید


منبع: مجله زندگی ایده آل

چرا باید از روغن صورت استفاده کنید؟

واژه های کلیدی: محافظت از پوست | مرطوب کننده | آنتی اکسیدان | استفاده | استفاده | رطوبت | آرایش | استفاده از روغن پوست

چرا باید از روغن صورت استفاده کنید؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو