کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » کشف ۲ تن گوشت فاسد از یک کبابی معروف در شرق تهران

کشف ۲ تن گوشت فاسد از یک کبابی معروف در شرق تهران

۲ تن گوشت فاسد از یک کبابی معروف در شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله گشت یکسان تعزیرات حکومتی کشف وضبط شد.

کشف 2 تن گوشت فاسد از یک کبابی معروف در شرق تهران

۲ تن گوشت فاسد از یک کبابی معروف در شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله گشت یکسان تعزیرات حکومتی کشف وضبط شد.

گوشت فاسد در یک کبابی معروف

گشت یکسان تعزیرات حکومتی روز چهارشنبه به همراه نمایندگان دستگاه های نظارتی، براساس شکایت یکی از شهروندان از کبابی مشهوری در شرق تهران، بعد از بازرسی از این واحد صنفی متوجه تخلفات صنفی و بهداشتی متعددی شد. کیسه های پلاستیکی ٥٠ کیلویی حاوی گوشت های چرخ کرده ای که انتهای آن خونابه جمع شده است بود و بعضی قسمت های روی آن گوشت ها سیاه شده است بود، جلوی در این کبابی توجه همه را جلب می کرد.

عبارات مهم : تعزیرات حکومتی – آزمایشگاه
کارگران در صدد متفرق کردن جمعیت بودند و با نگرانی تلاش داشتند که هرچه سریع تر کار انتقال گوشت ها به ماشین دامپزشکی را انجام دهند.
یکی از اهالی محل به خبرنگار ایرنا گفت : هر شب مردم مدت زمانی طولانی جهت گرفتن غذا در صف می ایستند .
وی با ابراز تاسف گفت: چطور می توانند از اعتماد مردم سوء استفاده کنند و اینطور سلامت مردم را به خطر بیاندازند.اگر در منزل نان و پنیر خورده شود بهتر است تا از رستوران هایی که اینطور با جان مردم بازی می کنند، غذا تهیه شود.

یکی دیگر از اهالی محل گفت: چند کبابی در این خیابان است ولی این کبابی مشتریان زیادی از نقاط متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران دارد و هر لحظه شلوغ هست؛ ما فقط یک بار از آن غذا گرفتیم که به علت بوی چربی و خام بودن کباب ها، کیفیت مطلوبی نداشت.
به گزارش ایرنا در دیدار از این کبابی، کاظم علی زاده نماینده دامپزشکی به خبرنگار ایرنا گفت: سردخانه این واحد صنفی غیراستاندارد است و شرایط مورد نیاز جهت نگهداری گوشت را ندارد و عوض کردن رنگ گوشت نشان می دهد که این گوشت ها فاسد است.

وی یادآور شد: واحدهای صنفی نباید گوشت چرخ کرده را بیش از ٢ روز نگهداری کنند.

علی زاده با بیان اینکه از ظاهر این گوشت ها مشخص است که فاسد شده است و قابل استفاده نیست، افزود: همه گوشت های این واحد صنفی ضبط می شود و جهت بررسی دقیق تر نمونه این گوشت به آزمایشگاه داده می شود.

این کارشناس دامپزشکی با تاکید بر اینکه در زمینه سلامت و امنیت مردم هیچگونه چشم پوشی نداریم ، اظهار کرد: همه این گوشت ها معدوم خواهد شد ولی تا وقت دریافت نتیجه آزمایش به صورت امانت در سردخانه نگهداری می شود.

ابوالفضل پولادوند کارشناس بهداشت نیز راجع به بهداشت محیط این کبابی ابراز تاسف کرد و گفت: در این واحد صنفی حداقل های موازین بهداشتی هم رعایت نشده هست، کارگران کارت بهداشت ندارند این درحالیست که همه افراد شاغل در مشاغلی که با سلامت مردم در ارتباط هستند از جمله اغذیه فروشی ها جهت فعالیت باید کارت بهداشت داشته باشند.
وی گفت: یخچال این کبابی کاملا غیربهداشتی است به طوری که گوشت های مانده در جداره این یخچال باعث بوی تعفن شده است است و آلودگی های میکروبی بسیار است.
بهمن حسن بیگی مدیر گشت های خاص تعزیرات پایتخت کشور عزیزمان ایران هم بعد از دیدار از این کبابی و انتقال گوشت ها، به خبرنگار ایرنا گفت: براساس قانون ، نگهداری گوشت بصورت چرخ کرده در کبابی ها و رستوران ها غیرقانونی است و باید در وقت طبخ چرخ شود.

وی ادامه داد: اگر آلودگی میکروبی این ٢ تن گوشت کشف شده است در آزمایشگاه اثبات شود، پرونده واحد صنفی به دادسرای جرائم پزشکی ارسال خواهد شد و اگر آلودگی میکروبی اثبات نشود به علت نگهداری گوشت چرخ کرده پرونده ای تشکیل و به یکی از شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال می شود.
حسن بیگی اضافه کرد: این واحد صنفی باتوجه به شرایط بحرانی ظرف مدت ٤٨ ساعت به وسیله وزارت بهداشت و درمان پلمب می شود.

رئیس گشت های خاص تعزیرات پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآور شد: شهروندان می توانند از طریق سامانه ١٣٥ شرکت تعزیرات حکومتی و یا سامانه ١٢٤ شرکت صنعت، معدن و تجارت تخلفات را جهت پیگیری اعلام کنند تا گشت های یکسان تعزیرات حکومتی به همراه دستگاه های نظارتی در مناسب ترین وقت و به صورت سرزده به تخلفات و شکایات پیگیری شود.

بر اساس این گزارش در آخر این بازرسی همچنین حدود صد کیلوگرم انواع گوشت از قبیل شیشلیک، فیله مرغ، بال مرغ و گوشت چرخ کرده با حضور نماینده شرکت دامپزشکی معدوم شد.

 

کشف ۲ تن گوشت فاسد از یک کبابی معروف در شرق تهران

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایرنا

 

واژه های کلیدی: تعزیرات حکومتی | آزمایشگاه | دامپزشکی | خبرنگار | استفاده | بهداشت | آلودگی | نگهداری | بهداشتی | سلامت | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو