کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » با روحیه دختر خانم‌ها زیاد آشنا شوید

با روحیه دختر خانم‌ها زیاد آشنا شوید

بمناسبت روز دختر، این مطلب را جهت شما گزینش و منتشر کرده ایم تا بدانید دختر زن ها چه روحیات و خواسته هایی دارند و چگونه می توان

با روحیه دختر خانم‌ها زیاد آشنا شوید

بمناسبت روز دختر، این مطلب را جهت شما گزینش و منتشر کرده ایم تا بدانید دختر زن ها چه روحیات و خواسته هایی دارند و چگونه می توان مراقب آها بود و آنها را راضی نگه داشت. توصیه می کنیم که این مطلب را بخوانید

 مراقب دختر زن ها، اعضای حساس جامعه انسانی، باشیم

دختر امروز، زن فرداست، بطور کلی، زن حساس تر و عاطفی تر از مرد آفریده شده است است و می توان گفت، دختر زن ها زنانی حساس تر هستند. دختر زن ها معمولا در شروع مسیر ورود به اجتماع هستند و هنگامی که وارد اجتماع شده است و به فعالیت اجتماعی و کار می پردازند، مجبور می شوند فشار اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، معنوی و روانی در جامعه را، که چالشی تازه جهت آنهاست تحمل کنند، توجه به این توصیه مهم است که رسیدن به سن بلوغ و شروع نیاز های تازه جنسی (که کم کم به دیگر عامل های موثر در روحیه دختران اضافه می شود)، موجب می گردد که دختران، زیاد حساس شده است و در معرض افسردگی قرار گیرند. 

با توجه به آنچه گفته شد، جهت مواظبت از دختران و کمک به بالندگی آنها در جامعه ، نیاز به آشنایی روحیات و نیازهای آنان و رعایت روحیات و خواسته های آنان است تا بتوانند بخوبی از عهده حضور در اجتماع و مقابله با پرسشها آن برآیند. در ادامه پدر و مادر ها، نزدیکان و دوستان دختر زن ها را با بعضی روحیات و خواسته های دختران که شاید با خواسته های شما متفاوت باشد، آشنا می کنیم:

با روحیه دختر خانم‌ها زیاد آشنا شوید

محبت واقعی: آن ها خواهان صداقت و دوستی هستند. دخترانی که جهت عشق واقعی ارزش قائل هستند به هدایای پرقیمت توجه ندارند. هدایایی که دختر زن ها را خوشحال می کند هدایایی است که با در نظر گرفتن سلیقه و خواسته های آن ها گزینش شده است و نشان دهنده توجه و علاقه به تمایلات آن ها باشد.

علاقه به زیبایی: عده کمی از دختر زن ها معتقدند که قشنگ یا خیلی قشنگ هستند. ولی قشنگ بودن از علایق طبیعی همه دختر زن هاست. دختر زن ها (و البته دیگر زنان نیز) مایلند به آن ها گفته شود که خوشگل و دلربا هستند. تنها گفتن آن که از قشنگی بهره مند هستند برایشان کافی نیست، بلکه باید با دقت و توجه زیاد این مسئله را به آن ها گوشزد کرد. مثلاً گفتن این که فرم موهای شما قشنگ است یا این پیراهن خیلی شما را زیباتر جلوه می دهد و تعریف از شرح قیافه و اندام آن ها، به آنان اعتماد به نفس بیشتری می دهد، در روحیه آن ها اثر مطلوب می گذارد و از این که مورد توجه هستند خوشحال می شوند.

ارزش کار: دختر زن ها به کار هایی که انجام می دهند و نتیجه های آنها علاقه داشته و در این مورد حساس هستند. نباید کار آن ها را با بی اعتنایی بدون اهمیت تلقی کرد. بلکه بهتر است به آن ارزش داد. این مسئله ای است که در ایجاد رابطه ای خوب با دختر زن ها، نقش زیادی دارد.

مصاحبت و گفتگو: دختر ها به هم صحبت و کسانی که به گفته ها و درد دل آن ها گوش بدهند نیاز دارند. دختر زن ها علاقه دارند که احساسات و تمایلات خود را جهت شنونده بیان کنند. گاهی از این طریق خود را تسکین می دهند. به این جهت به شنونده ای که با سکوت حرف های آن ها را بشنود زیاد نیاز دارند. 

بمناسبت روز دختر، این مطلب را جهت شما گزینش و منتشر کرده ایم تا بدانید دختر زن ها چه روحیات و خواسته هایی دارند و چگونه می توان

انتخاب همسر: دخترها ها بر خلاف پسرها به آسانی عاشق نمی شوند. پسرها سریعتر تحت تأثیر احساسات قرار گرفته و دل می بندند. ولی دختر ها در این مورد خودداری بیشتری دارند و در گزینش همسر احتیاط و دقت می کنند. آن ها به صفات اخلاقی مردها زیاد توجه میکنند و آینده نگری از خود نشان می دهند و با تفکر خود احساسات را کنترل می کنند. ممکن است به مردی علاقه زیادی پیدا کنند ولی باز هم این پرسش را از خود می پرسند که آیا می توانم به این مرد اعتماد کنم؟ بنابراین به آسانی در این باره تصمیم نمی گیرند.

آزادی شخصی: دختران بخصوص در اوایل ورود به اجتماع و در برخورد با دیگران دوست ندارند تحت کنترل قرار داشته باشند و آزادی آن ها محدود شود. البته با بالا رفتن سن، این حالت تعدیل می شود، ولی بصورت کلی هر دختر زن یا خانمی نیز به اوقات فراغت نیاز دارند تا گاهی کتاب بخوانند، به امور شخصی بپردازند و احساس آرامش کنند.

روابط دوستی آمیز: دختران بعد از ورود به دوره بلوغ نیاز به دوستی را بیش از هر مرحله از زندگی که گذرانده اند حس می کنند و جویای محلی جهت اقناع این حس خود هستند، باید بسیار مراقب بود که با اقنای صحیح این حس فوران کننده ی آنان، راه های صحیح آرام کردن این نیاز را جهت آنان بیابیم و در احساس آرامش ناشی از محبت، به آنان کمک کنیم.

رفاقت صمیمانه: شاید بتوان گفت که دختران می خواهند که عالی ترین رفیق جهت دوستان خود باشند و صمیمی ترین روابط را با رفقای خود برقرار کنند، این خواست صمیمیت خالی از عارضه نبوده و در صورت برقراری رابطه صمیمانه ای که اعتماد آنها را به هم بریزد، جهت دختران بسیار ناراحت کننده خواهد بود. یک دختر خانم احتیاج به رفاقتی صمیمانه با دوستان خود داشته و انتظار دارد که به خواسته های او توجه شود و محیطی آمیخته با صفا و صمیمیت جهت او وجود داشته باشد.

 

تهیه و گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
lseemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

با روحیه دختر خانم‌ها زیاد آشنا شوید

واژه های کلیدی: اعتماد به نفس | احساسات | دختران | دوستی | دختران | اعتماد | سلامت | سلامت روان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو