آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » ورزش های رزمی جهت دختر زن ها مناسب است یا نه؟

ورزش های رزمی جهت دختر زن ها مناسب است یا نه؟

ورزش های رزمی به علت ظاهر خشن و تعارض هایی که با خصوصیات فیزیکی و ویژگیهای روانی دختران دارند سوالات زیادی را در ذهن والدین دختر زن ها

ورزش های رزمی جهت دختر زن ها مناسب است یا نه؟

ورزش های رزمی به علت ظاهر خشن و تعارض هایی که با خصوصیات فیزیکی و ویژگیهای روانی دختران دارند سوالات زیادی را در ذهن والدین دختر زن ها ایجاد کرده هست. در اینجا به برسی این پرسش می پردازیم که آیا هنرهای رزمی جهت دختران مناسب است یا نه؟

ورزش های رزمی و دختر زن ها

 عوامل متعددی وجود دارند که بر روی فرد تاثیر گذاشته و باعث می شود به ورزش خاصی گرایش پیدا کند. تعدادی از این عوامل  اجتماعی می باشند یعنی تحت تاثیر جامعه ای که فرد در آن رشد پیدا کرده و متناسب با فرهنگ آن جامعه شکل گرفته است.

طی چند سال گذشته علاقه دختران، به ورزش های رزمی به طور چشمگیری زیاد کردن پیدا کرده است ولی هنوز هم در بسیاری از مناطق دنیا، خانواده ها دید مثبتی از هنرهای رزمی نداشته و آن را جهت زن ها مناسب نمی دانند، لیکن بر این باوراند که ورزش های رزمی خشن بوده و جهت زنان مناسب نیست.  ورزش های رزمی به علت ظاهر خشن و تعارض هایی که با خصوصیات فیزیکی و ویژگیهای روانی دختران دارند، سوالات زیادی را در ذهن والدین آنها ایجاد کرده هست. جهت مثال، آیا تمرین ورزش های رزمی باعث می شود که روحیه خشن، در دختران پرورش پیدا کند؟ آیا بدن ظریف دختران، در وقت تمرین ورزش های رزمی آسیب نمی بیند؟ لذا جهت کاستن از نگرانی های شرح داده شده، چهار پرسش اساسی را در مورد ورش های رزمی مطرح کرده و به آنها پاسخ می دهیم.

ورزش های رزمی جهت دختر زن ها مناسب است یا نه؟

 

آیا ورزش های رزمی باعت توقف رشد قد می شوند؟

بر اساس تحقیقات اثبات شده است علمی مشخص شده است است که ۹۵ درصد از رشد قد کودکان به عوامل وراثتی مرتبط بوده و عواملی مانند استراحت، تغذیه و ورزش باعث می شود که فرد قادر باشد تا به نهایت آنچه از نظر ژنتیکی می تواند برسد، دست یابد. البته باید این توصیه را نیز گفت که اگر ورزش ها در دوران کودکی، سنگین و زیاد از توانایی کودکان انجام شوند، باعث نرسیدن به میزان رشد وراثتی می شوند و در این خصوص مربی است که نقش موثری دارد. نه الزاما نوع ورزش.

 

ورزش های رزمی به علت ظاهر خشن و تعارض هایی که با خصوصیات فیزیکی و ویژگیهای روانی دختران دارند سوالات زیادی را در ذهن والدین دختر زن ها

آیا ورزش های رزمی خشونت آور هستند؟

باید بگوییم که ورزش های رزمی به خودی خودشان خشن نیستند و این ما هستید که چنین برداشتی از آنها داریم. قبول داریم که ورزش های رزمی بر اساس اصل دفاع از خود ساخته شده است اند و به مرور پیشرفت کرده اند، ولی احترام و دفاع از صلح و دوستی زیربنای ورزش های رزمی می باشد. یک رزمی کار یاد خواهد گرفت که کار خود را هر لحظه با حرکات دفاعی شروع کند نه با حمله، و در هر کدام از مراحل (کمربندهای رنگی) او مسائلی مانند نظم و انضباط، احترام و تواضع، صبر و تحمل،استقامت و روحیه شکست ناپذیری را می آمورد.

 

ورزش های رزمی به چه دردی می خورند؟

در جامعه ای که اکنون در آن زندگی می کنیم، در بازی های کودکانه ی بخصوص دختران، تحرک و فعالیت هیچ نقشی ندارد. شروع تمرین جهت ورزش های رزمی در سن ۵-۷ سالگی امکان دارد که در رشد فیزیکی، توانمند سازی بدن کودک و همچنین بالا بردن سرعت عمل و تصویر العمل ها نقش زیادی دارد.

بهتر است بدانید که به غیر از مهارت و دقت، سرعت نیز نقشی بسیار مهم و کلیدی در ورزش های رزمی دارد. یک رزمی کار خوب باید قادر باشد که وقت ها را تشخیص داده و حرکت بعدی حریف را کنترل کند. حس لامسه نیز به مرور وقت با تمرین های رزمی زیاد کردن می یابد و در نتیجه فرد می تواند جهت یا مسیر نیروی بدنی حریف را سریع تشخیص دهد. هنگامی که کودک هنگام تمرین مجبور می شود در برابر چند مهاجم از خود دفاع کند، باید بیش از دیدن فرد مهاجم، صدایش را بشنود. بعد یکی از مهارت هایی که یک رزمی کار باید بیاموزد، دقت در تشخیص صداهاست. در رده های بالاتر، سرعت انطباق بسیار بالا، به تصویر العمل های فرد اجازه می دهد تا روند گزینش حرکات خودکار انجام شود، بنابراین، کودکانی که از نظر رفتاری کندتر هستند، از این تمرین های سرعتی و تقویت هماهنگی گوش و عضلات و تصویر العمل آنها، سود زیادی می برند.

ورزش های رزمی جهت دختر زن ها مناسب است یا نه؟

 

آیا تمرین ورزش های رزمی خطرناک می باشد؟

بر اساس تصور عموم، عده زیادی بر این باورند که میزان ضرب دیدگی ها در ورزش های رزمی بسیار بالا می باشد، ولی باید به شما بگوییم که اینگونه نیست، میزان بروز صدمه با میزان مهارت های  ورزشکار  (رنگ کمربند) رابطه معکوسی دارد. جهت مثال در هنر رزمی تکواندو که مبارزان باید انگشت های پای خود را جهت زدن ضربه به حریف بالا ببرند و در نهایت با گارد دستشان جلو ضربات حریف را بگیرند، ازجمله مرسوم ترین آسیب ها در زیاد ورزش های رزمی کبودی می باشد. به گونه ای که حدود ۴۰ درصد از مصدومیت های این رشته را کبودی های بدن تشکیل می دهد.

در نهایت می توان با قاطعیت گفت که در ورزش های رزمی در مقایسه با دیگر ورزش ها، آسیب هایی مانند شکستگی و ترک خوردگی، کمتر در رزمی کار دیده می شود. علت مهم صدمه های ورزشی نیز آماده نبودن بدن، گرم نکردن پیش از شروع فعالیت و استفاده از تکنیک های نادرست هست. بنابراین استفاده از وسایل محافظتی جهت ساق، پا، دست، بازو و قفسه سینه و گرم کردن مناسب حداقل ۱۵ دقیقه قبل از ورزش و عمدتا با انجام حرکات کششی و استفاده از تکنیک های صحیح، به نحو قابل توجهی صدمات ورزشی را در این گونه ورزش ها کم کردن می دهد، چون درصد قابل ملاحظه ای از صدمه ها در هنگام خستگی ورزشکار رخ می دهد، بنابراین باید به کودکان گوشزد کنیم هرگاه خسته شدند استراحت کنند.

ورزش های رزمی به علت ظاهر خشن و تعارض هایی که با خصوصیات فیزیکی و ویژگیهای روانی دختران دارند سوالات زیادی را در ذهن والدین دختر زن ها

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : بازی های کودکانه – حرکات کششی
منبع: salamat.ir

واژه های کلیدی: بازی های کودکانه | حرکات کششی | استفاده | کودکان | دختران | سلامت | دختران | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو