شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » با راهبردهای دفاعی و دیپلماسی باید با سیاست های آمریکا مقابله کنیم

با راهبردهای دفاعی و دیپلماسی باید با سیاست های آمریکا مقابله کنیم

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران با رییس جمهور گفت: همگرایی بین نهادهای محتلف کشور آرزو و خواست بدخواهان

با راهبردهای دفاعی و دیپلماسی باید با سیاست های آمریکا مقابله کنیم

با راهبردهای دفاعی و دیپلماسی باید با سیاست های آمریکا مقابله کنیم

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران با رییس جمهور گفت: همگرایی بین نهادهای محتلف کشور آرزو و خواست بدخواهان ملت جهت ایجاد افتراق و اختلاف بین نیروهای مسلح و رییس جمهور را خنثی می کند.

بخش سیاست تبیان

به گزارش بیاکافه به نقل از ایرنا؛ محمدرضا تابش راجع به نشست دو روز گذشته جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رییس جمهوری گفت:در هر صورت رییس جمهور رییس همه ملت کشور عزیزمان ایران و رییس شورای عالی امنیت ملی است و تصمیماتی که در حوزه دفاعی و امنیتی کشور اتخاذ می شود در جلسات شورای عالی امنیت ملی با ریاست ایشان است که با تنفیذ مقام معظم رهبری حالت اجرایی به خود می گیرد. نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:همچنین نیروهای مسلح و بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم از ارکان تامین امنیت پایدار جهت کشور هستند.

تابش ادامه داد:هر چقدر این تعاملات زیاد باشد هم در پیشبرد امور موثر است و هم مردم ازاینکه همه نیروها در جهت تعالی کشور و تامین امنیت پایدار تلاش موثرتر بسیج شود خوشحال می شوند

با راهبردهای دفاعی و دیپلماسی باید با سیاست های آمریکا مقابله کنیم

وی خاطرنشان کرد:این همگرایی ها همچنین می تواند آرزوی بدخواهان ملت را افتراق و اختلاف بین نیروهای مسلح و رییس جمهور است خنثی کند.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیامهای این دیدار جهت قدرت های بین المللی گفت: رژیم شاه متحد ایالات متحده آمریکا بوده و حکم ژاندارمی و حافظ منافع آمریکا را در منطقه داشته است که با وقوع انقلاب اسلامی این منافع به خطر افتاده و از دسترس آن خارج شد.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیامهای این دیدار جهت قدرت های بین المللی گفت: رژیم شاه متحد ایالات متحده آمریکا بوده و حکم ژاندارمی و حافظ منافع آمریکا را در منطقه داشته است که با وقوع انقلاب اسلامی این منافع به خطر افتاده و از دسترس آن خارج شد. تابش خاطرنشان کرد: با توجه به آرمانهای تعریف شده است در قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مبنی بر حمایت از مستضعفان و مسلمانان آمریکا برنمی تابد که کشور عزیزمان ایران تبدیل به قدرت بلامنازع و تاثیرگذار در معادلات منطقه ای و بین المللی شود بنابر این همه توانش را به کارمی گیرد تا کشور عزیزمان ایران را درمنطقه تضعیف کند.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران با رییس جمهور گفت: همگرایی بین نهادهای محتلف کشور آرزو و خواست بدخواهان

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بعضی مقاطع همچون دولت گذشته آمریکا دولتمردان این کشور واقعیات موجود در منطقه و قدرت تاثیرگذاری کشور عزیزمان ایران را قبول می کنند و این را هم می دانند که در دنیا امروز ترساندن و حمله نظامی کاربردی ندارد.

وی افزود:در دوران اوباما کتبا و شفاها بارها از طرف آمریکایی ها گفته شد که حاکمیت کشور عزیزمان ایران را به رسمیت می شناسیم و قصد زیر پرسش بردن حاکمیت کشور عزیزمان ایران را نداریم ولی الان ترامپ با روحیات تاجر پیشه همه چیز را با ملاک اقتصادی ارزیابی می کند . مشاوران وی هم مشاوران قابلی نیستند به طوری که از ثقل افراد کهنه کار و با پیشینه سیاسی همکاران رییس جمهور کاسته شده است است.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم هوشیاری جهت عبور از مرحله فعلی اظهار کرد:مهمترین راهبردی که باید داشته باشیم این است که آمریکاییها متوجه واقعیات کشور عزیزمان ایران ومنطقه شوند که البته دستیابی به این نشانه نیازمند تلاشهای زیادی است.

نایبب رییس فراکسیون امیید مجلسس شورای اسلامی ادامه داد: باید ضمن دفاع از منافع ملی این دوران را با صبوری و هوشیاری پیش ببریم و در عین حال جهت هر اقدامی هم آمادگی مورد نیاز را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مقطع فعلی باید راهبردهای دفاعی و دیپلماسی در جهت این باشد که دولت مردان آمریکاییی را سر عقل بیاوریم،گفت: ترکیه به عنوان رقیب ما با بهره گیری از ظرفیتها و توان دیپلماتیک توانست ضعفهای حاصل از وقوع کودتا را جبران کند و در شرایطی که روابط آن با اروپا دچار تنش شده است و حتی سیاستمداران ترکیه ای را راه نمی دادند نقش و روش تعریف شده است خود را فراموش نکردند و تلاش کرد نقش منطقه ای خود را ایفا کنند.

تابش تصریح کرد:ما هم نباید از نقش و جایگاه منطقه ای خود غفلت کنیم و آمادگی هر نوع اقدام بازدارنده و تدافعی و مقابله با مثل را داشته باشیم.ضمن اینکه اظهار نظرها در خصوص پرسشها کللان باید به وسیله مسئولینی باشد که به امور واقف هستند و زیر و بم پرسشها را می دانند.

با راهبردهای دفاعی و دیپلماسی باید با سیاست های آمریکا مقابله کنیم

وی همچنین گفت:ما هم جهت مقابله با کارها کنگره آمریکا طرح یک فوریتی را تصویب کرده ایم و منتظر هستیم که ببینیم آنها چه اقداماتی مد نظر قرار می دهند ما هم متناسب با آن تصویر العمل نشان خواهیم داد.


منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | سپاه پاسداران | شورای اسلامی | رییس جمهور | آمریکایی | انقلاب | آمریکا | ایران | امنیت | مقابله | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو