به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهترین وقت تزريق بوتاکس در این سن

بهترین وقت تزريق بوتاکس در این سن

انجام بوتاکس، باید بعد از بروز چین و چروک صورت انجام شود یا قبل از آن؟ یک

بهترین وقت تزريق بوتاکس در این سن

انجام بوتاکس، باید بعد از بروز چین و چروک صورت انجام شود یا قبل از آن؟ یک متخصص پوست و مو، اینطور بیان کرد که قبل از ایجاد چین و چروک به فکر انجام بوتاکس باشید. با دکتر سلام همراه باشید تا عالی ترین سن جهت انجام بوتاکس را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین وقت تزريق بوتاکس در این سن

محمدجواد ناظمی متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار کرد: نخستین بار یک چشم دکتر از بوتاکس به روش تزریقی برای درمان بلفارواسپاسم (اسپاسم موجود در پلک ها) استفاده کرد. این چشم دکتر مشاهده کرد در بیمارانی که از بوتاکس(بوتولینوم توکسین ظاهر A) برای درمان بلفارواسپاسم استفاده شده است چین و چروک های ناحیه پیشانی اصلاح پیدا کرده است.

وی بیان کرد: بوتاکس با فلج عضلات باعث رفع چین و چروک می شود. بعد از نتیجه های حاصل از مشاهدات این چشم دکتر استفاده از این ماده در آمریکا و اروپا جهت اعمال قشنگی رونق پیدا کرد. البته  بوتاکس جنبه های درمانی هم دارد.

این متخصص پوست و مو راجع به موارد کاربرد بوتاکس افزود: متخصصان مغز و اعصاب برای درمان فلج اسپاستیک دردناک، چشم پزشکان جهت اصلاح اسپاسم و گاهی نیز متخصصان ارتوپد برای اسپاسم های شدید عضلانی که دردناک هستند از بوتاکس استفاده می کنند. متخصصان پوست و مو نیز جهت موارد قشنگی این ماده را به کار می برند.

ناظمی با بیان اینکه بوتاکس را می توان حتی در درمان بعضی از امراض در کودکان به کار برد، تاکید کرد: در گذشته گفته می شد از سنی که چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم پدید می آید، این ماده به کار برده، ولی امروزه باید قبل از اینکه این چین و چروک ها باعث شکستگی در پوست شود، عمل بوتاکس انجام شود.

انجام بوتاکس، باید بعد از بروز چین و چروک صورت انجام شود یا قبل از آن؟ یک

وی تصریح کرد: افرادی که عادت به اخم کردن موقع صحبت کردن و مطالعه دارند از سنین پایین تری دچار چین و چروک و خط اخم می شوند که بعد از چند بار تزریق چین و چروک در آن ها از بین می رود.

این متخصص پوست و مو اظهار کرد: بعضی از عوارض بوتاکس به دوز و گروهی از آن ها به محل تزریق بستگی دارند. افتادگی پلک از مرسوم ترین عوارض بوتاکس محسوب می شود، به همین علت متخصصان پوست و مو نباید در قسمت حدود یک سانتی متر بالا و وسط ابرو تزریق انجام دهند. اثرات بوتاکس بعد از حدود چهار تا شش ماه از بین می رود.

ناظمی گفت: عوارض ناشی از تزریق بوتاکس پس از مدتی به طور خود به خود اصلاح پیدا می کنند. افتادگی پلک نیز گاهی اوقات به علت بدشانسی بیمار و دکتر اتفاق می افتد. به عبارتی تزریق موجب شده است تا بوتاکس از زیر پوست و داخل عضله به قسمت وسط ابرو نفوذ کرده و باعث افتادگی پلک شود.

وی عنوان کرد: وسط ابرو، پیشانی و کناره های خارجی چشم از مرسوم ترین نواحی تزریق بوتاکس است. البته از بوتاکس در مقدار و با دوز های خیلی کم می توان در اصلاح چین هایی که در سنین بالا و بالای لب اتفاق می افتد، استفاده کرد. توجه به این توصیه حائز اهمیت است که استفاده ازبوتاکس با دوز بالا در برطرف این چین ها فلج عضلات دور لب و کج شدن آن ها، اشکال در صحبت کردن را به همراه دارد. بوتاکس برای ناحیه گردن هم قابل استفاده بوده که به تکنیک خاصی نیاز دارد، لیکن استفاده از مقادیر زیاد بوتاکس منجر به فلج تنفسی می شود.

ناظمی تاکید کرد: افراد باید از برند های آشنا شده است بوتاکس استفاده کنند. بوتاکس به کم کردن تعریق زیر بغل و و کف دست نیز کمک می کند، ولی به علت دردناک بودن تزریق در این نواحی دیگر این روش جهت کاهش تعریق به کار برده نمی شود.

بهترین وقت تزريق بوتاکس در این سن

وی یادآور شد: بیماران قلبی و عروقی، مبتلایان به اختلالات عصبی-عضلانی مانند ام اس و افراد در سنین بالا (بالای ۵۰ سال) باید از تزریق بوتاکس خودداری کنند.

تحریریه بیاکافه

واژه های کلیدی: کاهش تعریق | متخصص پوست | استفاده | پیشانی | عضلانی | استفاده | عضلات | تزریق | درمانی | بوتاکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو