سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تولید ایکس ری‌های کانتینری بومی

تولید ایکس ری‌های کانتینری بومی

گمرک کشور عزیزمان ایران و شرکت انرژی اتمی توافق کردند تا ایکس ری‌های کانتینری نسل پیشرفته در داخل کشور بومی سازی و تولید شود.

تولید ایکس ری‌های کانتینری بومی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، پیش از این گمرک کشور عزیزمان ایران با هدف حمایت از تولید داخل سفارش طراحی و ساخت ۵ دستگاه ایکس ری کانتینری را به وزارت دفاع داده بود و قرار است این تعداد ایکس ری کانتینری در امسال تحویل گمرک کشور عزیزمان ایران داده شود.

همزمان با این اقدام و در ادامه سیاست‌های حمایتی گمرک کشور عزیزمان ایران از تولیدکنندگان داخلی، گمرک و شرکت انرژی اتمی جهت بومی سازی تولید ایکس ری کانتینری نسل پیشرفته در داخل کشورمان توافق کردند و با امضای قراردادی تولید ایکس ری‌های نسل پیشرفته در شرکت انرژی اتمی با حمایت گمرک عملیاتی شده است است.

تولید ایکس ری‌های کانتینری بومی

بر اساس بررسی‌های دفتر توسعه و تجهیز گمرک، دانشمندان شرکت انرژی اتمی کشورمان از توانمندی‌ها و قابلیت‌های بسیار بالایی در حوزه دانش طراحی و ساخت ایکس ری کانتینری برخوردارند و حتی قادرند تکنولوژی ساخت اشعه دستگاه‌های ایکس ری کانتینری را که انحصارا در اختیار سه کشور آمریکا، آلمان و چین هست، نیز بومی سازی کنند.

گمرک کشور عزیزمان ایران اعلام کرده است آمادگی کامل دارد تا از هر گونه برنامه و توانمندی شرکت انرژی اتمی جهت تولید ایکس ری کانتینری به لحاظ مالی حمایت کند و در صورت تحویل سفارش‌های داده شده، آماده است تعداد بیشتری از این دستگاه‌ها را جهت ساخت و تولید در داخل کشور به شرکت انرژی اتمی سفارش دهد؛ بنابراین گزارش پیش از این در جهت حمایت از تولید داخلی در خرید تجهیزات کنترلی پیشرفته از جمله ایکس ری کانتینری، ساخت ۵ دستگاه ایکس ری کامیونی به سفارش گمرک در وزارت دفاع عملیاتی شده است بود.

همچنین عنوان شده، از هر شرکت یا بخش خصوصی که امکانات و توانمندی ساخت داخل دستگاه‌های ایکس ری را دارد، حمایت کند.

عقد قرارداد با وزارت دفاع جهت ساخت ۵ دستگاه ایکس ری کانتینری و قرارداد تفاهم نامه همکاری جهت تولید دستگاه‌های ایکس ری کانتینری با شرکت انرژی اتمی نشان دهنده این است که مسئولان گمرک کشور عزیزمان ایران عزم جدی و همه جانبه در حمایت از تولیدکنندگان داخلی ایکس ری دارند.

گمرک کشور عزیزمان ایران و شرکت انرژی اتمی توافق کردند تا ایکس ری‌های کانتینری نسل پیشرفته در داخل کشور بومی سازی و تولید شود.

هم اکنون بزرگترین پروژه گمرکی کشور عزیزمان ایران تحت عنوان سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی با حمایت گمرک کشور عزیزمان ایران به دست توانمند دانش پژوهان داخلی طراحی و به بهره برداری رسیده و در گمرکات سراسر کشور در حال سرویس دهی است که بسیار پیشرفته‌تر از نمونه‌های خارجی بوده و به دفعات پروژه گمرک الکترونیک در کشور عزیزمان ایران مورد تحسین و تمجید سازمان‌های بین المللی از جمله شرکت جهانی گمرک قرار گرفته است.

انتهای پیام/

حمایتی گمرک کشور عزیزمان ایران از تولیدکنندگان داخلی

واژه های کلیدی: وزارت دفاع | دستگاه | قرارداد | پروژه | طراحی | ایران | انرژی | گمرک ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو