آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ممنوعیت صادرات میوه و تره‌بار بدون شناسنامه استاندارد

ممنوعیت صادرات میوه و تره‌بار بدون شناسنامه استاندارد

صادرات میوه خارج از استاندارد تعریف شده است که با توافق صادرکنندگان و اجماع استانداردسازی تهیه شده، به زودی ممنوع می‌شود.

ممنوعیت صادرات میوه و تره‌بار بدون شناسنامه استاندارد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شرکت توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج با اشاره به نگرانی گمرکات از عدم تحقق رعایت مشخصات بسته‌بندی انواع میوه و تره‌بار صادراتی در سال گذشته گفت: با توافق صادرکنندگان در این باره، از این بعد میوه و تره‌بار صادراتی با مشخصات خاص و یکسان در بسته‌بندی صادر خواهد شد.

وی که در نخستین جلسۀ میز میوه و تره‌بار در شرکت توسعه تجارت سخن می‌گفت، با اشاره به اهمیت همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط با صادرات میوه و تره‌بار افزود: دغدغۀ مهم ما تدوین برنامه‌های راهبردی کوتاه مدت و بلند مدت به منظور برطرف موانع و توسعۀ صادرات محصولات میوه و تره‌بار است.

ممنوعیت صادرات میوه و تره‌بار بدون شناسنامه استاندارد

در این نشست بیش از ۳۰ مورد از پرسشها موجود در این حوزه از قبیل موانع مالیاتی، سود بانکی، حمل و نقل، کنترل‌های بهداشتی، مجوزهای سلامت محصول و نظایر آن مورد بحث و واکاوی صادرکنندگان، تشکل‌های تولیدی و صادراتی، نمایندگان جهاد کشاورزی، شرکت کشتیرانی، حمل و نقل و استان‌های مرتبط با صادرات میوه و تره‌بار و معاونین این حوزه قرار داده شد و مقرر شد مباحث مطرح شده است طی دو هفتۀ آتی در دستور کار کارشناسان قرار گرفته و راهکارها بررسی شود.

در سال ۹۵ میوه و تره‌بار کشور عزیزمان ایران به ارزش ۹۴۲ میلیون دلار و به وزن ۳٫۶ هزار تن به کشورهایی نظیر روسیه، قطر، پاکستان، امارات، عراق، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان و قزاقستان صادر شده است است.

انتهای پیام/

صادرات مشروط میوه

واژه های کلیدی: مشخصات | صادرات | تجارت | ایران | میوه | صادرات | سود بانکی | موانع مالیاتی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو