دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » محصولات بهداشتی خاص کودکان در سفر

محصولات بهداشتی خاص کودکان در سفر

   در فصل تابستان، وقت زیادی جهت مسافرت کردن پیش می آید. هوا جان می دهد جهت آب بازی و استخر رفتن فرزند ها و تفریح

محصولات بهداشتی خاص کودکان در سفر

 
 در فصل تابستان، وقت زیادی جهت مسافرت کردن پیش می آید. هوا جان می دهد جهت آب بازی و استخر رفتن فرزند ها و تفریح در هوای باز. ولی در این میان، نگرانی های پدر و مادر را نمی شود نادیده گرفت از اینکه هرگز پوست کودکمان در اثر آفتاب تابستان بسوزد و یا اینکه دچار گرما زدگی شود.

 مسلما هیچ پدر و مادری حاضر نیست لذت آب تنی و استخر رفتن یا سفر به شهرهای ساحلی را از فرزندش بگیرد ولی به هرحال باید مواظبت هایی هم در این مورد وجود داشته باشد. نمی شود کودکان را در آفتاب تابستان به حال خود رها کرد تا بازی و آب تنی کنند آیا که مسلما مضرات آن بعد از چند روز خود را به شکل سوختگی و درد و سوزش نشان خواهد داد. در این مطلب محصولات بهداشتی مخصوص کودک که در تابستان خصوصا وقت رفتن به استخر و دریا و شهرهای ساحلی بهتر است همراه تان داشته باشید را معرفی کرده ایم. توصیه می کنیم قبل از گزینش هر کدام از این محصولات، با متخصص مشورت کنید و شرایط پوستی فرزندتان را درنظر داشته باشید. دکتر خلیل صداقت پیشه،  متخصص پوست و مو هم در این مطلب کارشناس ما بودند.

ضدآفتاب کودک بخرید

دکتر صداقت پیشه، متخصص پوست و مو، جهت پیشگیری از آفتاب سوختگی کودکان توصیه می کند: جهت پیشگیری از آفتاب سوختگی از پوشش جهت کودکان استفاده کنید. لباس های نخی و رنگ روشن، کلاه، چتر، عینک و… عالی ترین گزینه ها جهت پیشگیری از آفتاب سوختگی و زمانی است که کودک درمعرض نور مستقیم قرار دارد. ولی استفاده از ضدآفتاب هم راه دیگری جهت مواظبت از پوست است که باید در کنارپوشش استفاده شود. کودکان بالای ۶ماه باید از ضدآفتاب مخصوص کودکان استفاده کنند و پدر و مادر آن را به همراه داشته باشند. توجه کنید کودکان زیر ۶ماه نباید از ضدآفتاب استفاده کنند و فقط پوشاندن آنها از آفتاب کافی هست. جهت پوست روشن، SPF بالای ۲۰ و جهت پوست سبزه SPF بالای ۱۵ مناسب هست. هر دو تا سه ساعت یک بار هم بهتر است ضدآفتاب تجدید شود.

محصولات بهداشتی خاص کودکان در سفر

کدام ضدآفتاب را گزینش کنید؟

اگر قصد بیرون رفتن از منزل را دارید، بهتر است جهت فرزندتان هم از ضدآفتاب ها استفاده کنید. کرم ضدآفتاب مخصوص کودک، دارای PH مناسب کودکان و ملایم بوده، از خشکی پوست و آفتاب سوختگی پیشگیری می کند. به علاوه ضدآب است و کنار ساحل یا استخر قدرت دوام بالایی دارد. ضدآفتاب های داخلی و خارجی مخصوص کودک را از قیمت بین ۱۲هزار تومان تا ۵۰هزار تومان تولید می کنند.

اسپری ضد آفتاب را امتحان کنید

اگر کودک تان اجازه نمی دهد روی صورت و بدن او کرم بمالید، می توانید از انواع اسپری ضدآفتاب که برندهای متفاوت با قیمت ۱۴تا۴۰ هزار تومان تولید و عرضه کرده اند خریداری کنید. استفاده از این ضدآفتاب ها ساده تر است و به طور یکنواخت تر روی پوست پخش می شود. بعضی از این محصولات ضدآفتاب خاصیت التیام دهندگی به پوست های سوخته را هم دارند که می توانید متناسب با نیاز فرزند خود از این محصولات استفاده کنید. علاوه بر محصولات ضدآفتاب، باید بعد از استفاده از استخر و در کنار ساحل، از محصولات افترسان مخصوص کودک استفاده کنید. در معرض آفتاب قرار گرفتن پوست کودک را خشک می کند و استفاده از افترسان باعث حفظ رطوبت، طراوت و التیام پوست می شود.

مرهمی جهت آفتاب سوختگی

محصولات درمان سوختگی که باعث التیام پوست سوخته در کودکان می شود، می تواند گزینه انتخابی شما برای درمان عرق سوز شدن هایی باشد که بر اثر گرما به وجود می آید. این محصولات سوختگی در سه نوع پماد، کرم و لوسیون یا با عصاره های متفاوت اسطوخودوس، آلوئه ورا، بابونه و… وجود دارد.  دکتر صداقت پیشه راجع به این محصولات توضیح می دهد: باید بگویم که تفاوت پماد، کرم و لوسیون در قوام و پایه آنهاست. به طور کلی می توان گفت پمادها غلیظ تر و پایه آنها چربی خیلی غلیظ مثل وازلین است که مقداری آب به آن اضافه شده است ولی کرم و لوسیون پایه آب هستند و مقداری چربی به آن اضافه شده است هست.  از نظر غلظت چربی به ترتیب پماد، کرم و لوسیون در این گروه قرار می گیرند. اگر پوست کودکان تان خیلی دچار آفتاب سوختگی شده است و حالت التهاب دارد باید از لوسیون یا کرم استفاده کنید. هنگامی که مدتی از سوختگی گذشت و اگر سطح سوختگی خشک بود، می توانید از پماد استفاده کنید.

   در فصل تابستان، وقت زیادی جهت مسافرت کردن پیش می آید. هوا جان می دهد جهت آب بازی و استخر رفتن فرزند ها و تفریح

حفظ رطوبت جهت وقت آب بازی

ژل کرم ها محصولاتی هستند که جهت درمان و جلوگیری از خشکی پوست پیشنهاد می شوند. این محصولات را روی پوست خیس باید استفاده کرد چون در این صورت چندین برابر بهتر از کرم های معمولی رطوبت پوست فرزندتان را حفظ می کنند. این محصول را می توانید جهت حفظ رطوبت و آب پوست کودک تان در محیط های کنار دریا و استخر استفاده کنید. برند فیروز این محصول را با قیمت ۴هزار تومان تولید کرده است.

از پشه ها در امان بمانید

ژل و رولان ضدگزش پشه هم به تازگی به بازار آمده که خصوصا زمان مسافرت حتما به کارتان می آید. برندهای معتبر و متفاوت این محصول را تولید کرده اند. این محصولات حاوی عصاره برگ یک نوع اکالیپتوس استرالیایی هستند که حشرات را دور می کند. با استفاده از این محصول کودک تان تا سه ساعت در برابر نیش خطرناک ترین پشه ها در امان خواهد ماند. تا سه بار در روز می توانید از این محصول جهت فرزندتان استفاده کنید و تابستان بدون گزیدگی را برایش تامین کنید. برند سی گل هم لوسیون بعد از گزش حشرات را با قیمت ۴هزار تومان تولیدکرده که التیام دهنده و درمان خارش گزش حشرات است.

ماساژ لطفا!

اگر به یک مسافرت لذتبخش می روید، کرم ماساژ فرزندتان را هم با خود بردارید. همه متخصصان کودک، توصیه می کنند که بدن کودکان را به طور روزانه ماساژ دهید. روغن ماساژ مخصوص کودک که علاوه بر حفظ طراوت و تازگی بدن فرزندتان، خشکی پوست او را درمان می کند، می تواند گزینه مناسبی جهت شما باشد. انواع روغن ماساژ کودک از ۴ تا ۴۵ هزار تومان در بازار محصولات کودک موجود استو.

اسپری باز کردن گره مو!

وقتی کودکان از بازی و تفریح برمی گردند آن قدر خود را کثیف و به هم ریخته کرده اند که شاید مورد نیاز باشد حتما آنها را به حمام ببرید. در این میان کسانی که دختر دارند کارشان کمی سخت تر است چراکه باید از بعد باز کردن گره موهای فرزندشان هم برآیند. ولی اسپری های نرم کننده مخصوص باز کردن گره موهای کودکان هم به بازار آمده که شاید مورد نیاز باشد وقت سفر همراه خود داشته باشید. این اسپری کمک می کند بدون شانه کردن و درد و جنجال بتوانید موهای فرزندتان را مرتب کنید. این محصول را می توانید با قیمت ۴ تا ۳۲ هزار تومان از داروخانه ها تهیه کنید.

پوشک مخصوص استخر و شنا

اگر کودک تان در سنی نیست که بدون پوشک کردن او خیال تان راحت باشد، می توانید کنار دریا یا استخر هم او را پوشک کنید و دائما مجبور نباشید او را به دستشویی ببرید. پوشک های استخری که در سایزهای متفاوت هم وجود دارند، می توانند جهت چند ساعت کنار دریا خیال تان را آسوده کنند. این پوشک ها نشت نمی کنند و لبه های آنها غیرقابل نفوذ است.

راهنمای سفر من

محصولات بهداشتی خاص کودکان در سفر

واژه های کلیدی: محصولات بهداشتی | فصل تابستان | ضدآفتاب ها | ضد آفتاب | تابستان | استفاده | کودکان | سوختگی | محصولات | ضدآفتاب | استفاده

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو