امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » درخشندگی پوست با روغن کنجد

درخشندگی پوست با روغن کنجد

  طب سنتی روش های مختلفی را جهت تقویت ریشه مو و درخشندگی مو آینده نگری کرده است که یکی از این روش ها 

درخشندگی پوست با روغن کنجد

 
طب سنتی روش های مختلفی را جهت تقویت ریشه مو و درخشندگی مو آینده نگری کرده است که یکی از این روش ها  استفاده از روغن کنجد جهت شفافیت و قشنگی دو چندان مو می باشد، در این مقاله نحوه استفاده از روغن کنجد جهت براق شدن مو را در اختیار شما قرار می دهیم.

ساییده و کوبیده کنجد را بدون اینکه روغن آن را استخراج کنند ارده نامند. عالی ترین نوع روغن کنجد آن است که از فرآوری کنجد به ارده به دست آید نه با استخراج مستقیم کنجد با دستگاه پرس روغن

روغن کنجد را اگر از کنجد پوست نگرفته بگیرند آن را دهن الحل نامند و خیلى لزج هست، ولى اگر از کنجد پوست گرفته بگیرند، لزوجت آن کمتر هست. ساییده و کوبیده کنجد را بدون اینکه روغن آن را استخراج کنند ارده نامند. عالی ترین نوع روغن کنجد آن است که از فرآوری کنجد به ارده به دست آید نه با استخراج مستقیم کنجد با دستگاه پرس روغن

روغن کنجد از نظر محیط زیست طبق نظر حکماى سنتى گرم و تر است

درخشندگی پوست با روغن کنجد

خواص روغن کنجد:

قدرت فواید آن تا هفت سال مى‏ ماند خوردن آن با داروهاى مناسب باز کننده گرفتگى‏ ها و انسداد است و لینت مزاج مى‏ دهد و مرطوب کننده است براى برطرف تنگى نفس و سرفه خشک و زخم ریه و تشنج خشک از خود دانه کنجد قوى‏ تر هست، از نظر برطرف سوزش مجراى بول خاصیت آن نظیر دانه کنجد مى‏ باشد.

در آتش رسوب مریض ها، بعد از روغن بادام مفیدترین روغن‏ هاست.
مالیدن روغن کنجد به صورت، موجب درخشانى و نرم شدن و شفافیت پوست صورت مى‏ شود. مالیدن روغن کنجد براى زخم آبله و سوختگى آتش بافایده است

عبارات مهم : مرطوب کننده – روغن بادام
جانشین روغن کنجد از نظر خواص، روغن بادام شیرین است.

بهتربن روش استخراج روغن کنجد:

براى استخراج روغن کنجد ابتدا دانه را به خوبى تمیز و پاک نموده در آب مى‏ شویند تا مواد رنگى پوسته دانه که موجب رنگین شدن روغن مى‏ گردد از آن خارج شود سپس دانه‏ ها را له کرده در آب وارد مى‏ سازند تا پوسته دانه در سطح آب شناور و از آن جدا شود مغز دانه‏ هاى جدا شده است را بعد از خشک شدن در کمى آب جوش به صورت خمیر درمى‏ آورند و تحت فشار بدون مداخله گرما از آن روغن استخراج مى‏ کنند. با این روش از دانه کنجد به تناسب نوع آن معادل ۳۸ تا ۵۰ درصد روغن به دست مى‏آید از باقى‏مانده فشار اول تحت اثر گرما و فشار نیز روغنى حاصل شده است که منحصرا به مصارف صنعتى و تهیه صابون و غیره مى‏ رسد.

  طب سنتی روش های مختلفی را جهت تقویت ریشه مو و درخشندگی مو آینده نگری کرده است که یکی از این روش ها 

روغن کنجد خوراکى که از دانه‏ هاى عارى از رنگ و بدون مداخله گرما تهیه مى‏ شود فاقد بو و به رنگ زرد روشن با طعمى ملایم است از امتیازات آن این است که در زمستان تحت اثر برودت انجماد حاصل نمى‏ کند و اگر در تهیه آن دقت کافى به عمل آمده باشد.
به‏ طور خفیف ممکن است تند گردد.
آیا میدانید روغن کنجد هایی که با دستگاه روغن کشی گرفته میشود فواید روغن ارده کنجد را ندارد
چون روغن کنجدی که با دستگاه کلدپرس گرفته می شود خام و مواد مغذی آن داخل روغن کنجد نمی شود
ولی روغن حاصل از فراوری کنجد مثل ارده کنجد ارزش غذایی بالایی دارد

روایات در مورد روغن کنجد:

از امیر المومنین علیه السلام: روغن کنجد در تابستان عالی ترین روغن براى تهیه غذاهاست.
از امام صادق علیه السلام: عالی ترین خورشت‏ها روغن کنجد هست. براى مردمى که سنین عمرشان از پنجاه بگذرد روغن کنجد مایه توانایى و نشاط خواهد بود.

ترکیبات شیمیایى روغن کنجد:

روغن کنجد مرکب از ۷۵ تا ۸۰ درصد گلسیریدهاى اسیدهاى چرب مایع اولئیک و لینولئیک و ۱۵ درصد از گلسیریدهاى اسیدهاى چرب جامد پالمیتیک، استئاریک و آراشیدیک درصد لسیتین و غیره است.

درخشندگی پوست با روغن کنجد

منبع:شفاخونه

واژه های کلیدی: مرطوب کننده | روغن بادام | استفاده | دستگاه | داروی گیاهی جهت درخشندگی مو | روش شفافیت مو | روغن کنجد | طب سنتی و روغن کنجد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو