بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » خبری تازه در باره ریزش موی آندروژنیک

خبری تازه در باره ریزش موی آندروژنیک

ریزش مو قشنگی صورت انسان را کم کردن می دهد و گاهی اعتماد به نفس را نیز کم می کند. نتیجه های حاصل از بروزترین پژوهش ها نشان

خبری تازه در باره ریزش موی آندروژنیک

ریزش مو قشنگی صورت انسان را کم کردن می دهد و گاهی اعتماد به نفس را نیز کم می کند. نتیجه های حاصل از بروزترین پژوهش ها نشان می دهد که استفاده از یک نوع فرآورده خونی می تواند ریزش مو را به درستی درمان کند

نتایج تحقیق در مورد ریزش موی آندروژنیک

ریزش موی ارثی یا اصطلاحا «آندروژنتیک»، یکی از مرسوم ترین دلایل بروز طاسی سر در مردان و زنان است و هر سال افراد زیادی از سرتاسر دنیا جهت برطرف آن دارو های محتلفی را استفاده می نمایند. با این حال همواره، جستجو جهت یافتن روش های درمانی جدیدتر و موثرتر در جریان هست. یکی از این روش های درمانی نسبتا جدید، درمان ریزش مو با استفاده از مشتقات خونی است.

پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP، محصولی مشتق از خون می‌ باشد که از نظر پلاکتی غنی شده است هست. این ماده زیست فعال، دارای بیش از ۲۰ فاکتور رشدی و مولکول های پروتئینی بافایده است که در فرایندهایی نظیر رشد و تکثیر، تمایز و بازسازی سلول ها نقش دارند.

خبری تازه در باره ریزش موی آندروژنیک

محققینی از آزمایشگاه سلول های بنیادی جهاد دانشگاهی استان قم با همکاری دانشگاه پزشکی و داروسازی Grigore T Popa کشور رومانی، به منظور بررسی تاثیر پلاسمای غنی از پلاکت بر درمان ریزش موی ارثی، پژوهش مروری را به انجام رسانده اند که نتیجه های آن اخیرا در فصل نامه «پوست و زیبایی» منتشر گردیده است.

در این مطالعه مروری، روی چرخه‌های سلولی و مولکولی بیش تنظیم‌ شده است به وسیله PRP که در ساخت فولیکول مو اهمیت دارند و همچنین شواهد بالینی حاصل از مطالعات انجام‌شده با استفاده از روش PRP و فاکتورهای رشدی مرتبط با آن، جهت درمان ریزش مو و طاسی آندروژنتیک بحث شده است است.

به منظور انجام این مطالعه، یک جستجوی الکترونیک در پایگاه‌های اطلاعاتی PubMed و EMBASE از سال ۲۰۰۶ الی ۲۰۱۶ انجام شده است و کلیدواژه‌های ذیل جهت جست‌وجو گزینش گردیده اند: «پلاسمای غنی از پلاکت»، «ژل پلاسمایی غنی از پلاکت»، «ماتریکس فیبرینی غنی از پلاکت»، «فاکتور رشد غنی از پلاسما»، «مزوتراپی»، «آلوپسی با ماهیت مردانه»،

«الگوی ریزش موی مردانه» و «الگوی ریزش موی زنانه». نتیجه های حاصل از مقالات بررسی‌شده در این مطالعه مروری نشان می دهد که استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP می‌تواند روش بالینی مفیدی را جهت درمان بیماری ریزش موی اندروژنتیک با الگوی مردانه یا خانمانه به خاص در مراحل اولیه ریزش ایجاد نماید.

ریزش مو قشنگی صورت انسان را کم کردن می دهد و گاهی اعتماد به نفس را نیز کم می کند. نتیجه های حاصل از بروزترین پژوهش ها نشان

طبق اظهار مجریان این پژوهش، نتیجه های مطالعه انجام شده است بیانگر آن است که تزریق زیر یا درون پوستی پلاسمای غنی شده است با پلاکت می تواند به عنوان یک روش ارزان، بی خطر و غیرآلرژیک به خصوص جهت ریزش موی دارای الگوی مردانه به کار گرفته شده است و یک مکمل ارزشمند را جهت مدیریت این بیماری فراهم سازد.

گفتنی است فصلنامه «پوست و زیبایی» که نتیجه های علمی و فنی این پژوهش در آن به چاپ رسیده، وابسته به «مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام» دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : درمان ریزش مو – دانشگاه
منبع: salamati.ir

واژه های کلیدی: درمان ریزش مو | دانشگاه | استفاده | مطالعه | مردانه | بیماری | دانشگاه | پزشکی | درمانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو