اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به ژاپن نصف شد

صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به ژاپن نصف شد

صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به ژاپن در ششمین ماه امسال میلادی نصف شد و به ۱۴۳ هزار بشکه در روز رسید.

صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به ژاپن نصف شد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن در بروزترین گزارش خود از افت شدید واردات نفت این کشور از کشور عزیزمان ایران در ژوئن ۲۰۱۷ برابر با خرداد امسال خبر داد.

بر اساس آمارهای این وزارتخانه، خرید نفت ژاپن از کشور عزیزمان ایران در ژوئن ۲۰۱۷ به ۶۴۳ هزار کیلو لیتر برابر با ۱۴۳ هزار بشکه در روز رسید. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا نصف شده است (کاهش ۵۱ درصدی) هست. ژاپن در ماه ژوئن سال قبل ۲۹۳ هزار بشکه در روز نفت از کشور عزیزمان ایران وارد کرده بود.

واردات نفت ژاپن از کشور عزیزمان ایران در ژوئن امسال نسبت به ماه قبل نیز ۱۹ درصد افت داشته هست. ژاپن در ماه می امسال ۱۷۶ هزار بشکه در روز نفت از کشور عزیزمان ایران وارد کرده بود.

صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به ژاپن نصف شد

واردات نفت ژاپن از کشور عزیزمان ایران معمولا در قالب دریافت محموله ها طی دو ماه یک بار انجام می شود و به همین علت آمار ماهانه خرید نفت ایران به وسیله این کشور جنوب شرق آسیا افت و خیز قابل توجهی دارد.

ایران با تامین ۴٫۸ درصد نفت مورد نیاز ژاپن پنجمین تامین کننده نفت وارداتی ژاپن در ماه ژوئن آشنا شده است هست. عربستان، امارات، کویت و قطر به ترتیب در رتبه های اول تا چهارم از این نظر قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

کاهش صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به ژاپن

واژه های کلیدی: عربستان | عربستان، | واردات | صادرات | امارات | وارداتی | ایران | اخبار اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو