یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » کم کردن تعرفه ارتباطی حجاج، تغییر مراسم دعای کمیل در حج

کم کردن تعرفه ارتباطی حجاج، تغییر مراسم دعای کمیل در حج

امسال سعودی‌ها اعلام کردند پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند و به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را در هتل ها برگزار کنیم.

کم کردن تعرفه ارتباطی حجاج، تغییر مراسم دعای کمیل در حج

امسال سعودی ها اعلام کردند پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند و به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را در هتل ها برگزار کنیم.

آغاز اعزام حجاج ایرانی به عربستان جهت مناسک حج

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در آستانه اغاز اعزام حجاج ایرانی به عربستان جهت مناسک حج راجع به انجام بعضی مراسم و شعائر شیعیان در موسم حج گفت: در مورد برگزاری مراسم پرفیض دعای کمیل ما سال های قبل نیز با مسئولین عالی رتبه و پلیس عربستان هماهنگ می کردیم و سعودی ها امنیت دعای کمیل را تامین می کردند، ولی امسال آنها اعلام کردند که پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند.

عبارات مهم : برگزاری مراسم – عربستان
وی اظهار کرد: به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را در هتل ها برگزار کنیم و در مورد سال های بعد هم در موقع خودش مذاکره خواهیم کرد. بنابراین حکومت عربستان از ما توقع بیش از این نداشت و فقط در مورد دعای کمیل این بحث را داشتند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با حضور در برنامه “لقاء خاص” شبکه جهانی الکوثر همچنین با اشاره به کارها عملی سعودی ها جهت بهتر برگزار شدن حج امسال گفت: سعودی ها تمام مسیرهای عبور حجاج را در منا تعریض کرده اند و امکانات بسیار دیگری را جهت خدمات رسانی به حجاج فراهم کرده اند و قرار بر این شده است امسال با هماهنگی حج عربستان و بعثه مقام معظم رهبری، برنامه و مسیر و وقت حرکت حجاج ایرانی به کاروان ها داده شود.

قاضی عسکر تصریح کرد: توصیه بسیار مهم این است که نگاه ما به فریضه حج به هیچ وجه نگاه فرقه ای نیست و اینکه عده ای با تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران، ما را متهم می کنند به اینکه ما در حج به دنبال ترویج مذهب هستیم، یک تفکر غلط و اتهام واهی به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است و نشانه از آن ایجاد اختلاف میان تفاوت متفاوت اسلامی و نهایتا ایجاد خدشه در اتحاد بین مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: مبنای ما این است که فریضه حج کانون وحدت اسلامی و اتحاد بین جمیع مسلمانان هست؛ بسیاری از علمای عالیقدر ما از جمله حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و بسیاری از آیات عظام فتاوای گوناگونی دارند مبنی بر اینکه حجاج ایرانی حتما در مساجد و اماکن مقدس اهل سنت و پشت سر ائمه جماعت اهل سنت نماز بخوانند و حتی شکل نماز را هم مانند آنها جایگزین آورند.

قاضی عسکر راجع به اینکه آیا برگزاری حج امسال مرتبط با بحث مصالح کلان کشور بود یا اینکه درخواست سعودی ها بوده و یا اینکه لزوم حضور حجاج ایرانی در این فریضه الهی مورد نظر بوده، خاطرنشان کرد: قبل از اینکه کسی تحلیل سیاسی در این زمینه داشته باشد، باید بگویم که ما فریضه حج را یک فریضه واجب می دانیم و هیچ دلیلی جهت ترک آن نداریم. حج برکات فراوانی جهت دنیا اسلام دارد، با توجه به اینکه در این دوران اتفاقاتی در حال رخ دادن است که صورت اسلام را خدشه دار کرده هست، فریضه مقدس حج یک امر وحدت آفرین و در واقع یکی از امور موثر در مقابله با این تهدیدات و خطرات به شمار می آید و در واقع مناسب ترین وقت جهت همفکری میان مسلمانان جهت حل پرسشها است.

وی در پاسخ به این که چه تضمینی وجود دارد این حوادث دیگر تکرار نشود و طرف سعودی چه اقداماتی جهت جبران اتفاقات گذشته انجام خواهد داد گفت: بنابر اذعان خود مقامات حج سعودی، حجاج ایرانی جزو منظم ترین و عالی ترین حجاج در بین تمام کشورها محسوب می شوند و ما در این زمینه با مقامات حج عربستان توافقنامه دو جانبه ای امضا کرده ایم و مقامات حج عربستان در این توافقنامه متعهد شده است اند تا تمام امکانات و تجهیزات رفاهی، خدماتی و لجستیکی را به عالی ترین شکل جهت خدمت رسانی به حجاج ایرانی بکار گیرند.

کاهش تعرفه ارتباطی حجاج/ ۵۴۹ تومان به ازای هر دقیقه

 اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار کشور عزیزمان ایران اعلام کرد با شروع مراسم حج تمتع، از روز یکشنبه ۸ مرداد در عربستان، تعرفه مکالمه ۷۲ درصد و تعرفه پیامک و اینترنت همراه جهت حجاج همراه اول تا ۹۲ درصد کم کردن یافت.در این طرح تعرفه مکالمات دریافتی، داخلی و با کشور عزیزمان ایران و همچنین اینترنت همراه و پیامک های ارسالی کم کردن یافته هست. بدین ترتیب تعرفه مکالمات داخلی و با کشور عزیزمان ایران به ازای هر دقیقه از ۲۰۰۰ تومان به ۵۴۹ تومان و مکالمه دریافتی از ۲۰۰۰ تومان به ۶۴۹ تومان رسیده است.

همچنین تعرفه ارسال پیامک از ۲۰۰۰ تومان به ۱۴۹ تومان کم کردن یافته و دریافت پیامک در کشور عربستان همچون گذشته رایگان هست. تعرفه هر مگابایت اینترنت همراه نیز با ۹۲ درصد تخفیف، از ۲۰۰۰ تومان به ۱۴۹ تومان رسیده است.

بنا براعلام، بسته های اینترنتی همراه اول در هنگام استفاده از سرویس رومینگ بین الملل غیرقابل استفاده بوده و هزینه اینترنت با تعرفه آزاد و بر اساس مگابایت محاسبه می شود. بنابراین بازدیدکنندگان در صورت عدم میل به به استفاده از اینترنت گوشی، باید گزینه «دیتا رومینگ» گوشی خود را غیرفعال کنند.

همچنین سرویس رومینگ بین الملل اپراتور اول از طریق ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲کشور قابل استفاده است و مشترکان همراه اول می توانند جهت دریافت اطلاعات تعرفه ای رومینگ بین الملل، به پرتال این اپراتور مراجعه و یا نام کشور موردنظر را به شماره ۸۰۷۰ پیامک کنند.

کم کردن تعرفه ارتباطی حجاج، تغییر مراسم دعای کمیل در حج

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

امسال سعودی‌ها اعلام کردند پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند و به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را در هتل ها برگزار کنیم.

واژه های کلیدی: برگزاری مراسم | عربستان | اینترنت | استفاده | عربستان، | سعودی ها | اینترنتی | ایرانی | برگزاری | همراه | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو