عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » آزاده نامداری میخواست هر لحظه تو چشم باشد، این هم نتیجه اش!

آزاده نامداری میخواست هر لحظه تو چشم باشد، این هم نتیجه اش!

انتشار تصویرهای بدون حجاب آزاده نامداری از سوئیس موجی تازه در اینترنت راه انداخت. خط کشی و جناح بندی‌ها شروع می‌شود و منتشر شدن ویدئوی تازه مجری سابق

آزاده نامداری میخواست هر لحظه تو چشم باشد، این هم نتیجه اش!

انتشار تصویرهای بدون حجاب آزاده نامداری از سوئیس موجی تازه در اینترنت راه انداخت. خط کشی و جناح بندی ها شروع می شود و منتشر شدن ویدئوی تازه مجری سابق تلویزیون در یک رسانه، خط و ربط ماجرا شکل دیگری به خود می گیرد و ناگهان….

آزاده نامداری خطای استراتژیک آزاده نامداری

این اتفاق را می توان از چند منظر بررسی کرد و بخشی از حقیقت را در هر بعد آن یافت.نخست این که قطعا موقعیتی که نامداری در آن گرفتار آمده، خوشایند نیست. ولی خود او بیشترین سهم را در شکل گیری این لحظات از زندگی اش دارد.

عبارات مهم : آزاده نامداری – انتشار تصویر
 سلبریتی شدن و تلاش جهت در چشم بودن و دیده شدن، کاری است که نامداری سال هاست انجام داده. این معروف و محبوب بودن بخشی از  فرهنگ اجتماع امروز هست. محصولی وارداتی از غرب و رسانه های غربی که در کنار جذابیت ها و زرق و برق هایش پیامدهایی منفی دارد. آن هم جهت جامعه سنتی و مذهبی ایران.

اگر روزگاری زن مجری، تصویر دسته گل اهدایی همسرش را در اینترنت منتشر می کرد و لایک می گرفت، حالا هم باید شنونده تصویر العمل هایی تند آنهایی باشد که از این تصویرهای آشفته شده است اند. قطعا از آن جماعت اهل هیاهو و آنان که در اینترنت دنبال سوژه جهت هورا کشیدن و فحش دادن هستند، دفاع نمی کنم و اعمال بدون منطق، صرفا احساساتی و وقت طلبانه ارزش را نفرت انگیز می دانم. ولی نمی شود شما پا به دریا بگذارید و تر نشوید.

نکته بعد شیوه معرفی نامداری هست. او مجری شرکت صدا و سیما بوده. عمده شهرتش را مدیون اجرای آیتم «تازه ها» در بخشی از برنامه خانواده شبکه یک است.

روزگاری که دختری جوان بود، با چادر و کاملا شبیه بسیاری از مجری های تلویزیون با ادبیاتی صمیمی که او را از دیگران متمایز می کرد، آشنا شد.

 
نامداری چادر قهوه ای و سرمه ای را هم آزمون کرد ولی انتقادها مانع از آن شد که نوآوری هایش را در این زمینه ادامه دهد.

پوشش نامداری به خود او مربوط است و دلیلی جهت انتقاد یا تعریف از او نیست. حتی این که خارج از کشور عزیزمان ایران طور دیگری بوده، به دیگران ربطی ندارد و محل بحث نیست. آزاده نامداری مجری را باید با تسلطش در حرفه اش داوری کرد نه به خاطر نوع پوشش. ولی او در سازمانی فعالیت می کرد که نوع پوشش می تواند باعث ترقی و بهتر دیده شدن شود. به همین علت و متاسفانه مثل بسیاری از مجری های چادری زن تلویزیون، نوع پوشش او زمینه ای جهت رشد و ترقی اش شد.

تصاویر سوئیس نشان می دهد که با وجود استفاده از مواهب چادری بودن، او اعتقاد قلبی به این پوشش ندارد. بعد بحث ریاکاری مطرح می شود و به علت زشتی ریاکاری است که جامعه علیه او موضع می گیرد. جامعه ای که درگیر بحران اخلاق و تماشاگر رواج ریاکاری است.

پس نامداری را بهانه تاختن می کند و به نابرابری، بی عدالتی و ریاکاری تصویر العمل نشان می دهد. ولی یک وجه دیگر ماجرا، دستگاهی است که آزاده نامداری و مجریانی شبیه او را به برند و ستاره تبدیل می کند.

 واقعیت این است که مفهوم حقیقی «حجاب» و در پرده بودن زن با نوع واکنش‌ها و پوشش اغلب این صورت ها ربطی ندارد. صورت های آرایش کرده، استفاده از روسری ها و مانتوهای رنگی و نمایش کیف های دستی مارک دار و اشتیاق جهت بودن در کنار ستاره های سینما و ورزش و سبک زندگی آنها با حجابی که گزینش کرده اند همخوانی ندارد. البته که حجاب به معنای محدود بودن نیست، ولی در دین ما حجاب واقعی الزاماتی دارد که تنها در پوشاندن موها و بدن خلاصه نمی شود.

تعبیر صدا و سیمایی از حجاب، راحت ترین و دم دستی ترین تعریف از آن هست. مفهومی که مورد نظر این دستگاه است تا مخاطب جذب کند و برنامه هایش را به خورد مردم بدهد. نتیجه این که آنانی که ظاهرا حجاب دارند، واکنش‌ها و سلوکی شبیه افراد متدین و محجبه ندارند. حتی در ظاهر هم نمی توانند مشی مذهبی داشته باشند.

 در این غائله آزاده نامداری یک اشتباه استراتژیک کرد، نباید بعد از انتشار تصاویرش برابر دوربین می نشست و آسمان ریسمان می بافت. می شد در سکوت وقت داد تا سوژه ای دیگر ذهن افکار عمومی را به خود جلب کند. ولی حضور او، کار را بدتر کرد.

شعور آنانی که تصویر هایش را دیده بودند به بازی گرفته شده است بود و تصویر العمل ها تندتر شد. به نظر می رسد آنچه اتفاق افتاده باعث خواهد شد مسیر حرفه ای زن مجری دچار مسئله شود.

 او جهت کنجکاوی یک شهروند که کیلومترها دور از وطن، مجری تلویزیون را بدون حجاب تشخیص داده بهای زیاد خواهد پرداخت و این شاید ظالمانه باشد. ولی می شود فلاش بک زد و به مسیری فکر کرد که نقطه پایانش انتشار این تصویرهای هست. به سازمانی که کارمندانش را مجبور به ریاکاری می کند، به جامعه ای که به آنان که صریح اند و پای اعتقادشان می ایستند انگ ناسازگاری می زند ولی ریاکاران را پاداش می دهد و به جوانانی که جهت شهرت و محبوبیت، خود واقعی ارزش را به مسلخ می برند.

 اما انتهای این مسیر، تلخی و تاریکی هست. آزاده نامداری نخستین نفر نیست که تاوان ریاکاری را می دهد و آخرین نفر نخواهد بود که تشت رسوایی اش از بام می افتد و بیرحمانه نقد می شود.

 ماجرای عجیب آزاده نامداری به زودی فراموش می شود و اینترنت درگیر سوژه و اتفاق ای دیگر خواهد شد. ولی نام نامداری، در ذهن بسیاری از ایرانی ها خواهد ماند. با تصاویری که از سوئیس به همه دنیا رسید و یک سفر رویایی تابستانی را به کابوس تبدیل کرد.

 

آزاده نامداری میخواست هر لحظه تو چشم باشد، این هم نتیجه اش!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: جام نیوز

 

واژه های کلیدی: آزاده نامداری | انتشار تصویر | تلویزیون | اینترنت | تلویزیون | سوئیس | تصویر | انتشار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو