عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » برگزاری کمیسیون یکسان کشور عزیزمان ایران و تاجیکستان در ماه‌های آینده

برگزاری کمیسیون یکسان کشور عزیزمان ایران و تاجیکستان در ماه‌های آینده

وزیر نیرو در دیدار با وزیر انرژی و ذخایر منابع آب جمهوری تاجیکستان، از برگزاری کمیسیون یکسان کشور عزیزمان ایران و تاجیکستان در ماه‌های آینده خبر داد.

برگزاری کمیسیون یکسان کشور عزیزمان ایران و تاجیکستان در ماه‌های آینده

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از وزارت نیرو،حمیدچیت چیان در دیدار با «عثمان علی عثمان زاده»، وزیر انرژی و ذخایر منابع آب جمهوری تاجیکستان با اشاره به اینکه اخیراً کمیته پیگیری کمیسیون یکسان در شهر دوشنبه تشکیل شده است هست، گفت: امیدوارم با پیگیری موارد مطرح شده است در کمیته، هرچه سریعتر شاهد برگزاری کمیسیون یکسان بین دو کشور باشیم.

چیت چیان با اشاره به اینکه وزارت نیرو نه تنها بابت انرژی بلکه به عنوان رییس کمیسیون انرژی هر لحظه پیگیر بوده که موارد مورد علاقه دو طرف از نظر اقتصادی و فنی فراهم شود تا بتوانیم همکاری‌های اقتصادی را توسعه دهیم، گفت: امیدواریم عنوان پرداخت بدهی‌ها در خصوص نیروگاه سنگ توده ۲ هرچه سریعتر مرتفع شود تا وزارت نیرو نیز بتواند دامنه همکاری‌های خود را گسترش دهد.

برگزاری کمیسیون یکسان کشور عزیزمان ایران و تاجیکستان در ماه‌های آینده

وزیر نیرو آن وقت به پروژه “کاسا هزار” اشاره کرد و افزود: با اتمام این پروژه، این امکان وجود دارد که کشور عزیزمان ایران با این خط همکاری کند و در آینده شاید بخشی از برق تولیدی سنگ توده ۲ از طریق این خط به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شود.

در ادامه «عثمان علی عثمان زاده»، وزیر انرژی و ذخایر منابع آب جمهوری تاجیکستان نیز گفت: سران ۴ دولت اعضای کاسا هزار و بانک‌های سرمایه گذار در دوشنبه حضور داشتند و ضمن بررسی پرسشها قرار شد تا آخر سال تهیه لایحه نیز انجام شود.

وی با اشاره به حضور پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و قرقیزستان با سرمایه گذاری خارجی در احداث خط ۵۰۰ کیلوولت کاسا هزار اضافه کرد: توافق‌های اولیه انجام شده است و فقط پرسشها فنی باقی مانده که امیدواریم تا آخر سال مناقصه برگزار شود و در سال بعد نیز کارهای فنی آن شروع شود.

وزیر انرژی و ذخایر منابع آب جمهوری تاجیکستان با اشاره به اینکه در دیدار از نمایشگاه بین المللی برق، شرکت‌های ایرانی را بسیار توانمند دیدیم و میل به داریم در مناقصات تاجیکستان حضور داشته باشند گفت: تا آخر سال ۲۰۱۷ تمام مناقصات به آخر خواهد رسید و از سال بعد کارهای ساخت شروع می‌شود.

وزیر نیرو در دیدار با وزیر انرژی و ذخایر منابع آب جمهوری تاجیکستان، از برگزاری کمیسیون یکسان کشور عزیزمان ایران و تاجیکستان در ماه‌های آینده خبر داد.

وی ادامه داد: جهت خط‌های دائمی ۵۰۰ کیلوولت، مسئله خرید و فروش و تعیین تعرفه در حال مشخص شدن است و در این لایحه آینده نگری شده است است که بخشی از بدهی‌ها به وزارت نیرو از این طریق پرداخت شود.

عثمان زاده با اشاره به اینکه وی به نمایندگی از طرف رییس جمهور تاجیکستان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در کشور عزیزمان ایران حضور دارد اظهار داشت: تاجیکستان آمادگی دارد تا در ماه‌های آینده کمیسیون یکسان بین دو کشور را در دوشنبه برگزار کند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ریاست جمهوری | تاجیکستان | دوشنبه | ایرانی | کمیسیون | برگزاری | اقتصادی | منابع | ایران | انرژی | همکاری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو