حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » سالم ترین فست فود و خطرناک ترین فست فود کدامند؟

سالم ترین فست فود و خطرناک ترین فست فود کدامند؟

کدام فست فودها سالم ترند؟ خطرناک ترین فست فود کدام است؟ آیا واقعا سالادهای فست فودها رژیمی و کم کالری هستند.پاسخ را بخوانید.

سالم ترین فست فود و خطرناک ترین فست فود کدامند؟

کدام فست فودها سالم ترند؟ خطرناک ترین فست فود کدام است؟ آیا واقعا سالادهای فست فودها رژیمی و کم کالری هستند.پاسخ را بخوانید.

با وجود آن که هر روز در رسانه های متفاوت در تمام دنیا از مضرات فست فودها و مشکلاتی که جهت سلامت انسان ها ایجاد می کنند گفته می شود، ولی غول صنعت فست فود با سرعتی ترسناک رو به رشد هست. تنها در کشور هند رستوران های فست فود هر سال رشدی ۴۱ درصدی دارند که رقمی تفکربرانگیز هست. با وجود این حقیقت که سودآوری این صنعت بیش از سایر صنایع غذایی هست، نمی توان امیدوار بود که به این زودی ها از رشد روزافزون آنها کاسته شود. در حال حاضر، صنعت جهانی فست فود ارزشی معادل ۵۷۴ میلیارد دلار دارد که بر این اساس می تواند معادل بیست و هفتمین کشور ثروتمند دنیا قلمداد شود. جالب است بدانید، شرکت مک دونالد، یکی از غول های صنعت فست فود، متقاضیان کاری را که هر سال رد می کند، بیش از متقاضیان تحصیلی است که به وسیله دانشگاه هاروارد رد می شوند. هم اکنون از هر هشت آمریکایی یک نفر در شرکت مک دونالد مشغول کار است! این شرکت روزانه به یک درصد از کل جمعیت دنیا خدمات غذایی ارائه می کند و در هر یک ثانیه، ۷۵ همبرگر در سطح دنیا می فروشد که رقمی خیره کننده است.

 

سالم ترین فست فود و خطرناک ترین فست فود کدامند؟

کدام فست فودها سالم ترند؟

شاید کمی سخت باشد که صفت سالم را به فست فودها نسبت دهیم. با وجود آن که کمتر فردی در جامعه وجود دارد که از مضرات فست فودها بی خبر باشد، ولی همچنان سرانه مصرف آنها در تمام دنیا بسیار بالاست. بعد اگر شما نیز جزو افرادی هستید که نمی توانید از طعم و مزه آنها دل بکنید یا وقت یا حوصله آشپزی ندارید، توصیه می شود از میان فست فودها سالم ترینشان را برگزینید. زمانی که سخن از مضرات فست فودها به میان می آید، اغلب افراد بااهمیت ترین پرسشها این قبیل غذاها را کالری زیاد و نمک و چربی بالایشان فرض می کنند. درست است که این مضرات جهت سلامت بسیار خطرناک هستند، ولی بدتر از این موارد غذاهای پروسس یا همان فرآوری شده است که گاه بیش از ۱۰۰ ماده شیمیایی در تهیه آنها استفاده شده است است؛ موادی که در ایجاد بیماری های خطرناکی چون انواع سرطان ها نقش بسزایی دارند. به همین علت هنگامی که نمی توان چربی، نمک و کالری را در این غذاها کنترل کرد، بهتر است حداقل آنها را همراه مواد طبیعی مصرف کرد.

بر این اساس، سالم ترین فست فودها انواع مرغ سوخاری هستند که البته ناگت مرغ که غذایی فرآوری شده است هست، در این محدوده قرار نمی گیرد. تا جایی که امکان دارد، از غذاهایی که حاوی سوسیس، کالباس و خمیر و گوشت فرآوری شده مانند همبرگر هست، دوری کنید.

 

کالری سالاد از همبرگر کمتر نیست

برای شما نیز پیش آمده که به همراه خانواده یا گروه دوستان به یک رستوران فست فود رفته باشید و به دلایلی چون سلامت یا چربی سوزی ترجیح داده اید به جای همبرگر یا پیتزا سالاد بخورید. شاید شوکه شوید، هنگامی که بدانید در جداول ارزش غذایی، سالادهایی چون سالاد سزار کالری دو برابری نسبت به همبرگر دارند. علت آن نیز سس است که در تهیه این سالادها استفاده می شود. به همین علت اگر به قصد صرف یک وعده رژیمی یا سالم سالاد سفارش می دهید آن را بدون سس و افزودنی پرکالری و مضر بگیرید.

کدام فست فودها سالم ترند؟ خطرناک ترین فست فود کدام است؟ آیا واقعا سالادهای فست فودها رژیمی و کم کالری هستند.پاسخ را بخوانید.

 

محبوب ترین فست فود دنیا = خطرناک ترین فست فود جهان 

سیب زمینی سرخ شده، محبوب ترین فست فود دنیا است که به دلایلی خطرناک ترین فست فود نیز محسوب می شود، آیا که این سرخ شده است های دوست داشتنی هرگز به عنوان غذای مهم مصرف نمی شوند بلکه در کنار سایر فست فودهایی چون پیتزا، همبرگر، مرغ سوخاری و… قرار می گیرند. این در حالی است که یک پرس سیب زمینی سرخ شده خود به تنهایی بین ۵۵۰ تا ۷۰۰ کالری دارد که همراه شدنش با سایر فست فودها جهت مصرف کننده بسیار چاق کننده است و میزان کلسترول شخص را بالا می برد. از طرف دیگر سیب زمینی سرخ شده است علاوه بر مصرف شدن در وعده های مهم به عنوان یک اسنک در میان وعده ها نیز طرفداران بسیاری دارد که باعث مصرف نشدن اسنک های طبیعی و مناسب در میان وعده ها می شود و با ایجاد سیری کاذب، مانع مصرف وعده های مهم مناسب و مغذی می شود.

 

حقایقی راجع به فست فودهای ایرانی

مهم ترین واقعیتی که درخصوص فست فودهای ایرانی باید بپذیریم، این است که در کشور عزیزمان ایران به مفهوم واقعی کلمه رستوران فست فود وجود ندارد. یک اغذیه فروشی یا رستوران فست فود مکانی است که غذا را بسرعت آماده و هر چه سریع تر به مشتری ارائه می کند. در بسیاری از رستوران های فست فود در سایر نقاط دنیا مشتری بدون پیاده شدن از ماشین، غذایش را سفارش می دهد و با طی یک مسیر کوتاه در کمتر از سه دقیقه تحویل می گیرد، ولی رستوران های فست فود کشور عزیزمان ایران چنین نیستند و تنها نام فست فود را یدک می کشند. پروسه آماده سازی غذاهای فست فود در کشور عزیزمان ایران بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد که وقت بسیار زیادی هست. شاید اطلاق واژه فست فود جهت این غذاهای چرب و پرکالری در کشور عزیزمان ایران بسیار بی معنا و کمی خنده آمیز باشد.

عبارات مهم : سیب زمینی سرخ شده – غذاهای فست فود

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:salamatnews.com

واژه های کلیدی: سیب زمینی سرخ شده | غذاهای فست فود | مضرات فست فود | رستوران | همبرگر | ایرانی | کالری | همراه | سلامت | سالاد | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو