پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

تابستان را می توان یکی از عالی ترین وقت ها جهت رفتن به مسافرت و داشتن اوقاتی خوش در

در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

تابستان را می توان یکی از عالی ترین وقت ها جهت رفتن به مسافرت و داشتن اوقاتی خوش در کنار خانواده برشمرد. ولی در حین سفر مورد نیاز است تا سلامت خود را نیز مد نظر داشته باشید؛ پوست شما یکی از حساس ترین اندام های شماست و حساسیت خاص ای را نیز نسبت به جَوی دارد؛ به همین باعث در این مطلب قصد داریم تا روش های مواظبت از پوست در حین سفر را برایتان شرح دهیم؛ با دکتر سلام همراه باشید.

در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

آیا در تعطیلات به ساحل می روید و یا به یک کوهپایه ی سرد؟ در این مطلب با بعضی از بایدهای مواظبت از پوست آشنا خواهید شد.
با فرا رسیدن فصل تعطیلات، بسیار از ما جهت یک سفر برنامه ریزی می کنیم. بخاطر بسپارید که مسافرت معمولا پوست ما را در معرض عوامل مضری قرار خواهد داد، حرارت، خورشید، آب شور و رطوبت مناطقی که دریا دارند. حتی باد خشک و سرد، و بی آبی پوست در آب و هوای سرد.

متخصص پوست دکتر آپراتیم گول، می گوید حتی اگر جهت مدتی کوتاه نیز در معرض این عوامل باشید، باز هم پوست و موی شما تأثیر خواهند پذیرفت. جهت اینکه از پوست و موی خود در مسافرت ها مواظبت کنید، تنها چند قدم کافی هست. مثلاً اینکه از صابون ها و شامپوهای هتل ها استفاده نکنید، آیا که به احتمال زیاد حاوی مواد خوشبو کننده و شیمیایی مضری هستند. در این مطلب چند شاه توصیه یادتان خواهیم داد که هنگام سفر بخاطر داشته باشید.

محافظت در برابر خورشید بایدی است

بهترین راه جهت محافظت در برابر خورشید این است که در طول داغ ترین ساعات روز زیر سقف بمانید و لباس های پارچه ای آزادی که مناطق حساس پوستتان را می پوشانند بپوشید. چه در منطقه ای مرتفع و کوهستانی باشید و چه در ساحلی آفتابی، حداقل ضد آفتابی با SPF 35 یا حتی بالاتر را ۲۰ دقیقه قبل از اینکه بیرون بروید استفاده کنید.

تابستان را می توان یکی از عالی ترین وقت ها جهت رفتن به مسافرت و داشتن اوقاتی خوش در

دکتر راشمی شتی، متخصص قشنگی می گوید: اگر می خواهید از پوستتان محافظت کنید حداقل سه بار در روز باید کرم ضد آفتاب بمالید.

عبارات مهم : مرطوب کننده – خوشبو کننده
از اسپری های مخصوص صورت استفاده کنید تا با گرما و دهیدراته شدن پوستتان جلوگیری کنید

هوای تابستان باعث بی آبی پوست می شود. جهت اینکه پوستتان را تر و تازه کنید، می توانید در طول سفر از اسپری های مخصوص صورت (face mist) استفاده کنید. تلاش کنید از اسپری هایی استفاده کنید که حاوی الکل نباشند، این ها پوست را خشک تر می کنند.
دکتر گول می گوید: آن هایی که حاوی گلاب، گلیسیرین های گیاهی، منتول، عنبر سائل، و اسانس های خالص هستند عالی ترین انتخابند. اسپری تان را هنگامی که به ساحل یا به گشت و گذار می روید همراه خود داشته باشید. استفاده از این اسپری ها باعث خواهد شد تا صورتتان هر لحظه تازه بوده و از تولید چربی اضافه پیشگیری شود. هنگامی که در محیط آزاد هستید، استفاده از اسپری صورت مهم است.

پاکسازی روزانه جهت پوست خوب مهم است

آلودگی می تواند لایه ای از کثیفی و چربی را بر سطح پوست شما ایجاد کند. دکتر Goelتوصیه می کند که جهت پیشگیری از جوش زدن، مسدود شدن منافذ پوست و بوجود آمدن جوش های سر سیاه، پاکسازی و تمیز کردن پوست در هر روز بسیار مهم است.

پاک کننده

برای بسیاری از انواع پوست، پاک کننده های سبک بر مبنای لوسیون و غیر فومی عالی ترین گزینش هست. فوم و کف، با عوامل شیمیایی ایجاد می شوند که منجر به خشکی پوست می گردند. جهت پوست های چرب می توانید از پاک کننده های ژلی که حاوی مقداری دانه های لایه بردار هم هستند استفاده کنید.

تونر

تونرها کمک می کنند تا تعادل پوستتان حفظ و چربی پوستتان کنترل شود و پوستتان از هرگونه آلودگی و باکتری تمیز گردد. از تونرها هر روز استفاده کنید. تونری را هم گزینش کنید که حاوی الکل، و رنگ و رایحه های مصنوعی نباشد. اگر پوست خیلی خشکی دارید، از تونر دوری کنید.

در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

مرطوب کننده

اگر برایتان مقدور است هر سه تا چهار ساعت، پوستتان را هیدراته کنید. یک نرم کننده ی سبک و غیر چرب، پوستتان را درخشان نگاه خواهد داشت. انواعی که حاوی روغن های طبیعی مانند روغن بادام، هسته ی زردالو و جوجوبا هستند، بدون اینکه منافذ پوست را مسدود کنند، پوستتان را مرطوب خواهند کرد.
از مرطوب کننده هایی که خیلی سنگین بوده و حاوی وازلین، روغن های معدنی، رنگ ها و رایحه های مصنوعی هستند دوری کنید. این اجزا می توانند پوست را آزرده و منافذ پوست را مسدود کنند، مخصوصا زمانی که در آب و هوای گرم زندگی کنید.

منبع: بانو نیوز

واژه های کلیدی: مرطوب کننده | خوشبو کننده | نرم کننده | استفاده | مسافرت | خورشید | همراه | اسپری | خورشید

در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

در هنگام مسافرت اجازه ندهید به پوستتان آسیب برسد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو