ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » ماجرای ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

ماجرای ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

یک نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی، ماده ۲۷ لایحه ازدواج سرپرست با فرزندخوانده را نقض حقوق کودک خواند و اعلام کرد: جهت از بین بردن این مصوبه نیاز به فتوای مراجع تقلید داریم.

ماجرای ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

یک نماینده ی مجلس شورای اسلامی، ماده ۲۷ لایحه ازدواج سرپرست با فرزندخوانده را نقض حقوق کودک خواند و اعلام کرد: جهت از بین بردن این مصوبه نیاز به فتوای مراجع تقلید داریم.

لایحه ازدواج سرپرست با فرزندخوانده در گروی فتوای مراجع

طیبه سیاووشی نماینده ی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت تعداد زیادی از نمایندگان مجلس با لایحه ی ازدواج سرپرست با فرزندخوانده، گفت: با اصلاح قانونی باید به این لایحه ورود پیدا کرد و مسأله دیگر این که ما در تمامی موارد اعم از زیاد کردن سن ازدواج، ازدواج سرپرست با فرزندخوانده و تسهیل خروج زنان از کشور که در دستور کار قرار می گیرد، نیاز به فتوا داریم.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – نماینده مجلس
وی خطاب به «دوستانی که معترض هستند یکسری لوایح در مجلس خاک می خورند»، گفت: باید توجه داشت جهت تمامی این لوایح، ما حداقل سه تا چهار مرتبه باید به قم سفر کنیم و بعد از آن نیز نظر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید جلب شود که طی کردن این روند وقت بر است.

سیاووشی در رابطه با روند پیگیری زیاد کردن سن ازدواج دختران و پسران نیز گفت: متاسفانه در مرکز پژوهش ها با یکسری پرسشها مواجه شدیم؛ من هنوز دلایل مخالفت را ندیده ام. مسأله ی دیگر این است که سنی که اعلام کردیم در قانون مدنی کشور عزیزمان ایران قبل از انقلاب وجود داشته هست. با فقهایی هم که صحبت کرده ام بیان کردند: ۱۵ سال جهت دختران به نظر مشهور فقهای اسلام نزدیک است.

این نماینده مجلس با بیان این که «در حال حاضر درصدد عوض کردن سن ازدواج از ۱۳ سال به ۱۵ جهت دختران و ۱۵ به ۱۸ سال جهت پسران هستیم»، اظهار کرد: نظر آیت الله مکارم شیرازی این است که با توجه به مقتضیات وقت و مکان، ازدواج دختر ۹ ساله دور از عقل هست؛ ولی ما به فتاوای زیاد نیاز داریم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: سلامت نیوز

ماجرای ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

 

 

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | نماینده مجلس | مراجع تقلید | سن ازدواج | دختران | ازدواج | خبر | اجتماعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو