آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

عباس احمد آخوندی، وزیر راه وشهرسازی دولت یازدهم به‌عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دولت دوازدهم به مجلس معرفی شد.

تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در میان اعضای پیشنهادی، عباس آخوندی وزیر دولت یازدهم به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت آینده جهت کسب رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

عباس احمد آخوندی در سال ۱۳۳۶ در خانواده‌ای روحانی در شهر نجف اشرف دیده به دنیا گشود. وی فرزند آیت‌الله علی احمدآخوندی و نوه دختری علامه عبدالحسین امینی از مراجع فقید نجف و صاحب اثر معروف الغدیر است.

وی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی راه و ساختمان خود را از دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران دریافت کرد و بعد از آن به انگلستان رفت و در کالج رویال هالووی لندن، در رشته اقتصاد سیاسی به ادامه تحصیل پرداخت و موفق شد مدرک دکترای خود را دریافت کند.

تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

آخوندی مرداد سال ۱۳۶۱ به عنوان معاون سیاسی وزیر وقت کشور (آیت‌الله ناطق نوری) گزینش شد و در دولت دوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی فعالیت کرده است.

در سال ۱۳۷۲ در دولت دوم هاشمی رفسنجانی موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد و به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی منصوب شد. در این دوره برنامه‌های راهبردی در این وزارتخانه از جمله نظام پس‌انداز، انبوه‌سازی و کوچک‌سازی تحت عنوان طرح پاک که یک مدل توسعه پایدار در بخش مسکن است اجرا می‌شود. هم‌چنین وی طرح آمایش سرزمین و طرح‌های منطقه‌ای و ناحیه‌ای را که موجب توزیع خدمات و جمعیت در سرزمین به صورت متوازن است را به تصویب می‌رساند. در دوره تصدی آخوندی بر وزارت مسکن همزمان بیش از یکصد بیمارستان در حوزه ساختمان‌های دولتی در حال اجرا بوده است و ساختمان اجلاس سران از بناهای این دوره است.

پس از انقلاب اسلامی در شکل‌گیری و تأسیس جهادسازندگی نقش مؤثری داشت و از سوی سید محمد بهشتی در نخستین شورای مرکزی جهاد سازندگی به عنوان عضو شورا گزینش شد. وی همچنین در جهاد سازندگی مسئولیت امور استان‌ها را بر عهده داشت و بعد از شروع جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق مسئولیت پشتیبانی جبهه‌های جنگ را نیز برعهده گرفت.

عباس احمد آخوندی، وزیر راه وشهرسازی دولت یازدهم به‌عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دولت دوازدهم به مجلس معرفی شد.

در مرداد ماه سال ۱۳۶۱ از سوی وزیر کشور(ناطق نوری باجناغ وی)، به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی وزیر کشور منصوب شد. معاونتی که بعد از او به سه معاونت در وزارت کشور تقسیم شد. دبیری شورای امنیت کشور، ریاست شورای تأمین خاص غرب کشور، ریاست ستاد مرزها، ریاست ستاد مبارزه با مواد مخدر، ریاست شورای هماهنگی امور افاغنه، برگزاری گزینش نخستین دوره مجلس خبرگان، برگزاری چهارمین دوره ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران و دومین دوره مجلس شورای اسلامی از کارها او در این دوره است.

در سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴، جلسه استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نهایتاً استیضاح وزیر راه و شهرسازی با ۷۲ رأی موافق، ۱۷۵ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۲ رأی مأخوذه، رأی نیاورده و عباس آخوندی بعنوان وزیر راه و شهرسازی ابقاء گردید.

در ۱ اسفند ۱۳۹۵ و یک سال بعد از روی کار آمدن مجلس دهم آخوندی مجدداً استیضاح و به مجلس فراخوانده شد، ولی مجدداً استیضاح با ۷۴ رأی موافق، ۱۷۶ رأی مخالف و ۵ ممتنع استیضاح از مجموع ۲۵۷ نماینده حاضر در مجلس رای نیاورده و آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد

انتهای پیام/

تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دولت دوازدهم

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | استیضاح وزیر راه | انقلاب اسلامی | ریاست جمهوری | عباس آخوندی | وزارت کشور | شهرسازی | ساختمان | استیضاح | سیاسی | ایران

تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

تصویر + بیو گرافی عباس آخوندی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو