امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » چرا دچار طاسی فرونتال می شویم؟ راهکار درمان آن

چرا دچار طاسی فرونتال می شویم؟ راهکار درمان آن

نخستین مرحله از شروع الگوی طاسی در مردانه، طاسی فرونتال است که گاهی اوقات این عنوان در زنان هم دیده شده است هست.

چرا دچار طاسی فرونتال می شویم؟ راهکار درمان آن

اولین مرحله از شروع الگوی طاسی در مردانه، طاسی فرونتال است که گاهی اوقات این عنوان در زنان هم دیده شده است هست. در این مقاله از دکتر سلام به علل بروز طاسی فرونتال پرداخته ایم و همچنین راهکار موثر جهت درمان آن را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

طاسی فرونتال یکی از نخستین نشانه های تنک شدن مو در مردان هست. به طور کلی، طاسی فرونتال نخستین مرحله از شروع الگوی طاسی در مردان هست، ولی در بعضی از موارد زنان را نیز بی نصیب نمی گذارد. روش های درمانی متعددی جهت توقف یا کم کردن سرعت ریزش موی فرونتال مطرح شده است اند، ولی فقط دو متد درمانی وجود دارد که مورد تایید شرکت غذا و دارو قرار گرفته است.

چرا دچار طاسی فرونتال می شویم؟ راهکار درمان آن

علت طاسی فرونتال

اختلالات و عوارض بسیاری باعث ریزش مو می شوند؛ با این حال، تحقیقات مرکز ریزش مو نشان می دهد که هورمون دی هیدروتستوسترون، یا DHT، علت مهم این عارضه هست. DHT به طور طبیعی در بدن مردان و زنان تولید می شود. این هورمون مانع از رشد فولیکول های مو می شود. با ادامه یافتن این روند، مو تراکم و استحکام خود را از دست داده و شروع به ریزش می کند.

درمان طاسی فرونتال

عبارات مهم : درمان ریزش مو – نیویورک

فیناستراید و ماینوکسیدیل دو داروی مورد تایید شرکت غذا و دارو هستند که جهت درمان ریزش مو به کار گرفته می شوند. دکتر رابرت برنشتاین، جراح ترمیم مو، متخصص پوست و استاد دانشگاه کلمبیا در نیویورک اعتقاد است که این دو دارو نقش بسزایی در رشد مجدد موهای از دست رفتن در بخش جلوی سر دارند. به گفته برنشتاین، این متد درمانی صرفا جهت رشد مجدد مو در نواحی فوقانی سر انجام می شود؛ چون آزمایشات بالینی نیز تنها در بخش فرونتال انجام شده است اند. برنشتاین به بیماران توصیه می کند که از این دو متد درمانی جهت درمان طاسی فرونتال استفاده کنند. فیناستراید با کم کردن سطح DHT در بدن از ریزش مو در افراد مبتلا به الگوی طاسی مردانه جلوگیری می کند. این دارو که تنها یک بار در روز مصرف می شود، در ۸۶ درصد از موارد باعث توقف ریزش مو در مردان می شود.

منبع: الف

واژه های کلیدی: درمان ریزش مو | نیویورک | مردانه | مردان | هورمون | درمانی | چرا طاسی فرونتال رخ می دهد | درمان طاسی فرونتال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو