آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » چند کیلو چربی سوزی در یک ماه صحیح است؟

چند کیلو چربی سوزی در یک ماه صحیح است؟

یک متخصص تغذیه عنوان کرد: چربی سوزی افراد در سه حالت ممکن است اتفاق بیفتد، از بین رفتن توده چربی، از دست دادن آب بدن و از دست

چند کیلو چربی سوزی در یک ماه صحیح است؟

یک متخصص تغذیه عنوان کرد: چربی سوزی افراد در سه حالت ممکن است اتفاق بیفتد، از بین رفتن توده چربی، از دست دادن آب بدن و از دست رفتن عضلات بدن که البته تنها یکی از این موارد می تواند یک چربی سوزی طبیعی محسوب شود

در یک ماه چند کیلوگرم چربی سوزی طبیعی است؟

دکتر سعید حسینی افزود: کاهش وزن در حالت طبیعی باید «در هفته نیم تا یک کیلوگرم» و «در ماه حدود دو الی چهار کیلوگرم» باشد که این چربی سوزی در صورتی که از توده چربی باشد، در لاغری مؤثر و مداوم تر خواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر فردی به هر دلیلی با کم کردن وزنی روبرو شود که از آب بدن او کاسته شده است باشد، تاثیری در شرایط فرد نخواهد داشت، علاوه بر آن، اگر از طریق رژیم های نادرست اقدام به چربی سوزی کند، به طوری که عضلات خود را از دست بدهد، با به هم ریختن سوخت و ساز بدن، وزن سابق فرد مجددا برگشته و حتی ممکن است با زیاد کردن وزن بیشتری نسبت به قبل نیز مواجه شود.

چند کیلو چربی سوزی در یک ماه صحیح است؟

این متخصص تغذیه با بیان این که اصول رژیم غذایی سالم جهت همه تقریبا یکسان هست، گفت: اگر فردی به عنوان نمونه بیماری کلیوی، کبد چرب یا دیابت داشته باشد، روی نحوه لاغری او نیز موثر خواهد بود، علاوه بر آن، بسته به وزن و سن افراد هم ممکن است فرآیند لاغری عوض کردن کند، در حقیقت رژیم غذایی اصولی که به وسیله متخصصان ارائه می شود، به شرایط فردی بستگی دارد.

حسینی در پاسخ به این که آیا به طور کلی افرادی که دچار اضافه وزن هستند باید مورد خاصی را از غذای خود از بین بردن یا کم کنند، توضیح داد: در زیاد رژیم های ایرانی که منجر به چاقی می شود، مصرف چربی بیش از سهم پیشنهادی است، چربی به علت این که غذا را خوشمزه می کند، علاوه بر آن سیرکننده نیز هست، چه در تهیه غذا در منزل و چه در آشپزخانه های بیرون از منزل، زیاد استفاده می شود. از لحاظ قیمت نیز، استفاده از چربی ها مقرون به صرفه هست. به همین علت هم مردم کشور ما از مصرف بالای چربی برخوردار هستند.

به گفته این متخصص تغذیه، علاوه بر عوامل ذکر شده است که منجر به مصرف چربی و تجمع آن در بدن افراد می شود، کم حجم بودن چربی نیز در مقایسه با مواد خوارکی دیگر مانند میوه که فضای بیشتری را اشغال می کند، موجب آن می شود که افراد متوجه مصرف بالای آن نشوند، بنابراین با در نظر گرفتن این موارد، افراد می توانند تا حدودی از زیاد کردن وزن خود جلوگیری کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار داشت: اگرچه ورزش به عنوان یک فعالیت مثبت، هر لحظه باید در نظر گرفته شود و اثرگذاری مثبتی نیز در کم شدن وزن دارد، ولی با توجه به این که افراد ممکن است در سنین بالا دارای اضافه وزن باشند و پرسشها جسمی مانند دیسک کمر، آرتروز زانو و … داشته باشند، بنابراین انجام فعالیت های ورزشی جهت همه افراد تحت رژیم مقدور نخواهد بود.

یک متخصص تغذیه عنوان کرد: چربی سوزی افراد در سه حالت ممکن است اتفاق بیفتد، از بین رفتن توده چربی، از دست دادن آب بدن و از دست

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : رژیم غذایی – استفاده
منبع: salamatnews.com

واژه های کلیدی: رژیم غذایی | استفاده | لاغری | طبیعی | سلامت | تغذیه | فعالیت | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو