کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » آمار عجیب از مردان مجرد و زنان بدون کار

آمار عجیب از مردان مجرد و زنان بدون کار

یک جمعیت شناس با بیان آنکه ۱۵ تا ۲۹ سالگی «سن جوانی» محسوب می‌شود گفت: ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند این در حالیست که روند جوانی در کشور رو به کم کردن است.

آمار عجیب از مردان مجرد و زنان بدون کار

یک جمعیت شناس با بیان آنکه ۱۵ تا ۲۹ سالگی «سن جوانی» محسوب می شود گفت: ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند این در حالیست که روند جوانی در کشور رو به کم کردن است.

نرخ بیکاری دختران جوان به ۴۰ درصد می رسد

شهلا کاظمی پور جمعیت شناس ، با استناد بر مطالعاتی که سال ها در خصوص جوانان داشته است اظهار کرد: سنین مختلفی را جهت جوانی در نظر می گیرند به طوریکه از نظر روانشناسی ۱۷ تا ۲۴ سالگی «سن جوانی» در نظر گرفته می شود ولی طی همکاری که با شرکت جوانان وقت داشتم توافق شده است است که ۱۵ تا ۲۹ سالگی را به عنوان جمعیت جوان در نظر بگیریم.

عبارات مهم : نرخ بیکاری – نوجوانان
یک چهارم جمعیت کشور را «جوانان» تشکیل می دهند

کاهش موالید و جمعیت جوان کشور

وی در ادامه با بیان آنکه جوانان به سه گروه سنی تقسیم می شوند گفت: ۱۵ تا ۱۹، ۲۰ تا ۲۴ و ۲۴ تا ۲۹ سالگی گروه های متفاوت جوانی کشور است که بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ هم اکنون طبق این تعریف ۲۰ میلیون نفر (یک چهارم جمعیت کشور) را جوانان تشکیل می دهند.

این جمعیت شناس ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جوانان کشور مرد و ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر زن هستند.

کاظمی پور در ادامه با بیان آنکه در حال حاضر روند جمعیت جوان کشور رو به کم کردن است گفت: هم اکنون جوانان بیشترین جمعیت کشور را تشکیل می دهند به طوریکه ۲۷ درصد آنان ۱۵ تا ۱۹ سال هستند که جمعیت آنان معادل پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هست. این در حالیست که ۳۲ درصد جوانان کشور ۲۰ تا ۲۴ ساله هستند و جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری را تشکیل می دهند و ۴۱ درصد جوانان (هشت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) نیز در سن ۲۵ تا ۲۹ سالگی قرار دارند.

وی تصریح کرد: همانطور که آمارها نشان می دهند، بیشترین جمعیت جوان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال که موالید اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ هستند را تشکیل می دهند. این در حالیست که کمترین قیمت متعلق به ۱۵ تا ۱۹ ساله هایی است که موالید اواخر دهه ۷۰ و  ۸۰ هستند. به این ترتیب با کم کردن موالید در کشور و همچنین جمعیت جوان کشور مواجه هستیم.

۴۰ درصد جوانان متاهل هستند

۷۰ درصد مردان جوان مجردند

این جمعیت شناس در ادامه در خصوص قیمت ازدواج در میان جوانان نیز گفت: ۴۰ درصد جمعیت جوان دارای همسر هستند. این در حالیست که ۵۸ درصد آنها معادل ۱۱ میلیون نفر مجرد بوده و به طوریکه چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر زن جوان مجرد و هفت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مرد جوان مجرد در کشور داریم.

کاظمی پور تصریح کرد: زیاد مردان جوان کشور مجرد هستند (بیش از ۷۰ درصد) این درحالیست که تعداد زنان مجرد جوان بسیار کمتر از مردان جوان مجرد است.

وی در ادامه در خصوص قیمت طلاق در میان جوانان نیز گفت: ۶۲ هزار نفر از مردان جوان کشور (۰.۶ درصد) و ۱۴۰ هزار نفر از زنان جوان کشور (۱.۴ درصد) بدلیل طلاق گرفتن بدون همسر هستند.

۲۵ درصد جوانان بدون کار یا در جستجوی کار هستند

نرخ بیکاری ۴۰ درصدی دختران جوان در برابر قیمت ۲۱ درصدی پسران جوان

این جمعیت شناس در خصوص قیمت بیکاری در میان جوانان نیز گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد (هفت میلیون نفر) از جمعیت جوان (۱۵ تا ۲۹ سال) کشور فعال هستند. این در حالیست که ۲۵ درصد از آنها ( ۲.۵ میلیون نفر ) بدون کار و یا در جستجوی کار هستند.

کاظمی پور در ادامه با بیان آنکه میزان بیکاری در دختران جوان بسیار بالاست گفت: میزان بیکاری در مردان جوان ۲۱ درصد هست. این در حالیست که قیمت بیکاری در دختران جوان به ۴۰ درصد می رسد.

علت مهم فوت و میر جوانان

وی در خصوص فوت و میر در نوجوانان نیز گفت: رقم کلی فوت و میر در جمعیت کلی کشور شش نفر در هر ۱۰۰۰ نفر است ولی قیمت فوت و میر در نوجوانان بسیار پایین تر از این رقم بوده که البته علل فوت و میر در ساختارهای سنین متفاوت نیز متفاوت است.

این جمعیت شناس تصریح کرد: سوانح، حوادث و تصادفات علت مهم فوت و میر جوانان کشور هست. این در حالیست که سرطان و بیماری های قلبی عروقی کمتر باعث فوت و میر جوانان می شود.

کاظمی پور در خصوص آسیب های اجتماعی نیز گفت: معمولا آسیب های اجتماعی و انحرافات متفاوت زیاد متوجه جوانان است در حالیکه دزدی های کلان و قاچاق در سنین بالاتر از جوانی رخ می دهد.

 

آمار عجیب از مردان مجرد و زنان بدون کار

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: نرخ بیکاری | نوجوانان | دختران | جوانان | مردان | جمعیت | میلیون | بیکاری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو