حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » توضیحات شرکت عمران پردیس راجع به خبر «بی‌مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر»

توضیحات شرکت عمران پردیس راجع به خبر «بی‌مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر»

در پی انتشار خبر چند روز قبل گروه تحریریه سایت با عنوان بی مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر؛ شرکت عمران پردیس موارد ذیل را جهت تنویر افكار عمومی به اطلاع می رساند.

توضیحات شرکت عمران پردیس راجع به خبر «بی‌مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر»

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازیگروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در پی انتشار خبر چند روز قبل گروه تحریریه سایت با عنوان بی مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر؛ شرکت عمران پردیس موارد ذیل را جهت تنویر افكار عمومی به اطلاع می رساند؛

۱- در خصوص تعیین قیمت واقعی:قیمت ساخت واحدهای مسکن مهر در کلیه فازهای شهر تازه پردیس براساس تفاهم نامه ۳ جانبه و دستورالعمل های ۱، ۲ و ۳ و کارهای مازاد نهایی، مقطوع و ابلاغ گردیده هست، و به اطلاع متقاضیان محترم رسیده است.

توضیحات شرکت عمران پردیس راجع به خبر «بی‌مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر»

بنابراین شركت عمران و متقاضیان به هیچ وجه زیاد کردن قیمت تحت هر عنوان را نپذیرفته و این مطلب زیاده خواهی بعضی از انبوه سازان هست. البته اکثریت قریب به اتفاق سازندگان این عنوان را پذیرفته و مشغول ساخت و ساز شده است اند و در حال تکمیل، افتتاح و تحویل واحد ها می باشند و ظاهراً تنها انجمن انبوه سازان و شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان است که مدعی زیاد کردن قیمت شده است است و این ادعا مسموع نیست.

۲- در خصوص بیانات محتشم مبنی بر اینكه دستگاه های دولتی به تکالیفشان عمل نکرده اند :در این خصوص باید این چنین پاسخ داد که جناب آقای محتشم، آیا شما انبوه سازان به تکالیف خود عمل نموده اید؟ آیا شما به مدت وقت تعیین شده است جهت اتمام ساخت واحدها در تفاهم نامه ۳ جانبه پایبند بوده و عمل نموده اید؟ در حالی که از نظر مالی تزریق بسیار مناسبی خصوصاً به پروژه انبوه سازان در فاز ۵ شده است است.

۳- وزارت راه و شهرسازی در همه ادوار و زیاد در این دولت به تکمیل، افتتاح و تحویل واحدهای مسکن مهر اهمیت داده است.

به طور نمونه می توان به کارها وزارت راه و شهرسازی در زیاد کردن تسهیلات از مبلغ ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون تومان و از مبلغ ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان، دریافت و پرداخت یارانه بابت کمک به آماده سازی و خدمات زیربنایی، دریافت و پرداخت اوراق خزانه اسلامی حتی جهت انجام خدمات زیربنایی جهت وزارت نیرو و شهرهای تازه و … اشاره کرد. باقی مانده واحدها نیز که کار ساخت آن ها به اتمام نرسیده است کاملاً برعهده انبوه سازان می باشد.

در پی انتشار خبر چند روز قبل گروه تحریریه سایت با عنوان بی مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر؛ شرکت عمران پردیس موارد ذیل را جهت تنویر افكار عمومی به اطلاع می رساند.

وزارت راه و شهرسازی هیچ مشکلی جهت پرداخت تسهیلات، آورده متقاضیان و به طور کلی تأمین منابع مالی پروژه ها ندارد و در صورتی که هر یک از پیمانکاران عملیات عمرانی را انجام دهند براساس پیشرفت فیزیکی تأیید شده است از محل تسهیلات و آورده تامین مالی خواهد شد.

۴- مورد نیاز به ذكر است كه تمام واحدهای افتتاح شده است دارای خدمات زیربنایی آب و فاضلاب و برق و گاز می باشند و این انبوه سازان هستند که بایستی واحدها را تحویل دهند و به مدت یک سال برطرف نقص نمایند.

در خاتمه اضافه می نماید شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان متشکل از۱۶ شرکت زیرمجموعه است که چون این شرکت های جزء ، در نقاط دیگر کشور پروژه مسکن مهر در دست اجرا داشتند و قانوناً ظرفیت مورد نیاز را جهت انجام کار نداشتند، این مجموعه را تشکیل داده تا بتوانند بخشی از پروژه مسكن مهر پردیس (به تعداد حدود ۱۰۰۰۰ واحد)این کار را تصاحب کنند.

عبارات مهم : پرداخت یارانه – شهرسازی
مشکل مهم سازندگان در فاز ۵ پردیس همین است که بعد از انجام کار و تأیید صورت اوضاع پرداخت ها به مجموعه انجمن انبوه سازان و شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان پرداخت می شود و شرکت مذكور با تطویل روند تزریق منابع مالی ، با کسر درصدی (حدود ۵ تا ۱۰ درصد) به عنوان بالاسری مبالغ را به سازندگان مهم پرداخت می نماید كه بابت این مبلغ متاسفانه هیچ گونه خدماتی به پیمانكاران جزء زیر مجموعه صورت نمی پذیرد و این عنوان یكی از دلایل ایشان جهت بالا بردن قیمت ساخت واحد های مسكن مهر می باشد.

لازم به ذكر است نه تنها قیمت ها زیاد کردن نخواهد یافت بلكه از نظر شركت عمران شهر تازه پردیس و متقاضیان با توجه به تامین بهنگام و مناسب منابع مالی به مجموعه مذكور، می بایست تاخیرات غیر مجاز سازندگان و جرائم متعلقه محاسبه گردد.

توضیحات شرکت عمران پردیس راجع به خبر «بی‌مهری وزارت راه و شهرسازی به مسکن مهر»

انتهای پیام/

قیمت مسکن مهر زیاد کردن نخواهد یافت

واژه های کلیدی: پرداخت یارانه | شهرسازی | ایرانیان | تسهیلات | پروژه | عمران | میلیون | مجموعه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو