حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » فقط تا این تاریخ میتوانید از شناسنامه های قدیمی استفاده کنید

فقط تا این تاریخ میتوانید از شناسنامه های قدیمی استفاده کنید

معاون اسناد هویتی شرکت ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه‌های قدیمی فقط تا آخر امسال وقت دارد، گفت: جهت وقت عوض کردن شناسنامه‌ها هنوز تصمیم‌ گرفته نشده است.

فقط تا این تاریخ میتوانید از شناسنامه های قدیمی استفاده کنید

معاون اسناد هویتی شرکت ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه های قدیمی فقط تا آخر امسال وقت دارد، گفت: جهت وقت عوض کردن شناسنامه ها هنوز تصمیم گرفته نشده است.

آخرین مهلت تعویض شناسنامه های قدیمی

جاعی عصر دیروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا و در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار تولد در استان و شهرستان شهرضا اظهارداشت: آمار تولد در ۴ ماهه نخست سال در اصفهان، ۲۷هزار و ۶۰۲ نفر و در شهرضا این آمار ۷۹۶ تولد بوده است.

عبارات مهم : شناسنامه – در اصفهان
وی با بیان اینکه آمار تولد نسبت به سال گذشته در شهرضا که ۸۶۶ نفر بوده با کم کردن ۸ درصدی مواجه بوده هست، افزود: ثبت فوت در ۴ ماهه نخست سال در استان ۷ هزار و ۶۲۳ نفر است که در شهرضا این آمار ۲۹۸ نفر بوده و نسبت به سال گذشته که ۲۴۱ نفر بوده زیاد کردن پیدا کرده است.

معاون اسناد هویتی شرکت ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۴ ماهه نخست امسال در استان ۱۰هزار و ۵۷۶ واقعه ازدواج انجام شده، بیان کرد: در ۴ ماهه نخست سال در شهرضا ۳۷۷ ازدواج رخ داده که سال ۹۵ این آمار ۵۵۳ واقعه ازدواج بود.

وی با بیان اینکه تولد در استان اصفهان ۱۰۰ در ۱۰۰ و وفات نزیک به ۱۰۰ در ۱۰۰ ثبت می شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده است در حال حاضر روند ثبت فوت افراد چند دقیقه بعد از فوت انجام شده است و این دقیق بودن آمارها و اطلاعات یکی از افتخارات شرکت ثبت احوال است.

شجاعی خطاب به مراجعانی کهبرای دریافت کارت هوشمند ملی به دفاتر پستی، پیشخوان و یا اداره های ثبت احوال مراجعه نکرده اند، خاطرنشان کرد: در صورت مراجعه نکردن جهت تحویل کارت هوشمندملی راجع به ابطال آن تصمیم گیری می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون کارت هوشمند ملی جهت افرادی که به سن ۱۵ سالگی رسیده اند صادر می شود، افزود: جمعیت بالای ۱۵ سال استان اصفهان بیش از ۴ میلیون نفر است.

معاون اسناد هویتی شرکت ثبت احوال اصفهان در ادامه گفت: کارت هوشمند ملی با ارائه ۳ کاربرد مهم شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می کند تا از آن به عنوان یک ابزار چند کاره استفادهکرد.

وی با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه های قدیمی فقط تا آخر امسال وقت دارد، تصریح کرد: جهت وقت عوض کردن شناسنامه ها هنوز تصمیم گرفته نشده و با این وجود تعویض شناسنامه های قدیم به علت مکانیزه شدن، امنیت زیاد و اصلاح آن از خدشه ها و عیب ها مهم است.

شجاعی تعداد نوزادان به دنیا آمده و دارای شاسنامه در سال گذشته را ۸۱ هزار و ۷۹۴ نفر اعلام کرد و افزود: نداشتن شناسنامه به معنی وجود نداشتن فرد در جامعه است و او را از تمام خدمات کشور مشمول بر تحصیل، بیمه و دریافت یارانه ها محروم می کند.

 

فقط تا این تاریخ میتوانید از شناسنامه های قدیمی استفاده کنید

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: شناسنامه | در اصفهان | دریافت | اصفهان | ازدواج | هوشمند | خبر | اجتماعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو