برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » عوارض رنگ کردن مو را بشناسید

عوارض رنگ کردن مو را بشناسید

امروزه زن ها زیاد به رنگ کردن مو روی آورده اند، لیکن خواهان تنوع بیشتری هستند. ولی آیا می دانید رنگ کردن زیاد مو جهت

عوارض رنگ کردن مو را بشناسید

امروزه زن ها زیاد به رنگ کردن مو روی آورده اند، لیکن خواهان تنوع بیشتری هستند. ولی آیا می دانید رنگ کردن زیاد مو جهت سلامتی تان عوارضی دارد. همچنین استفاده ی زیاد از رنگ مو عوارضی جهت پوست و مو به همراه دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این عوارض بپردازیم. با ما همراه باشید.

عوارض رنگ کردن مو را بشناسید

اگر این طور است با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با عوارضی که  ممکن است رنگ های شیمیایی جهت مو و بدن شما ایجاد کنند، زیاد آشنا شوید. استفاده از مواد شیمیایی جهت مو یا بدن بسیار مضر است و گاهی این مضر بودن خطرات  و صدمات جبران ناپذیری را با خود به همراه دارد. بعد تلاش کنید تا جایی که امکان دارد از این مواد کمتر استفاده کنید تا از عوارض آن دور بمانید.

عوارض رنگ مو و رنگ های شیمیایی جهت بدن

رنگ های شیمیایی که جهت رنگ کردن مو استفاده می کنید می تواند آسیب های زیادی را با خود به همراه داشته باشد. عوارض رنگ کردن مو و این آسیب ها ممکن است همان اول خود را نشان ندهند و اثرات آن بعد از روزها یا هفته ها بروز کند. در ادامه ولی از عوارض رنگ مو برایتان می گوییم از چند عارضه ای که ممکن است در صورت رنگ کردن مو آن ه به صورت مکرر، ایجاد شود.

۱ – ایجاد حساسیت و جنبش پذیری پوست

رنگ های شیمیایی ممکن است جهت شما آلرژی زا باشد و تصویر العمل هایی بدی نسبت به آن داشته باشید. تصویر العمل هایی از قبیل خارش و سوزش پوست سر، قرمز شدن پوست سر، تورم پوست سر، ایجاد شوره، تورم و قرمز شدن در اطراف چشم، مژه ها و بینی . این تصویر العمل ها در اثر ماده ای با نام پارا-فنیلین دی آمین (PPD ) ایجاد می شود. بنابراین بهتر است ۴۸ ساعت قبل از استفاده از رنگ های شیمیایی، مقداری از آن را بر روی پوست سر خود امتحان کنید و از ایجاد حساسیت آن بر روی پوست خود آگاه شوید.

امروزه زن ها زیاد به رنگ کردن مو روی آورده اند، لیکن خواهان تنوع بیشتری هستند. ولی آیا می دانید رنگ کردن زیاد مو جهت

۲- شکنندگی موها

اگر به طور مکرر از رنگ های شیمیایی استفاده می کنید، موهای شما خشک خواهد شد. لیکن مواد شیمیایی موجود در رنگ باعث از دست رفتن رطوبت مو شده است و در نتیجه موها را خشک و شکننده خواهد کرد. موهای شما به مرور وقت درخشندگی خود را از دست می دهد و از قشنگی آن کاسته می شود. در بعضی مواقع شاید نیاز به کوتاه کردن موهای خود داشته باشید لیکن آسیب رسیده به آن بسیار جدی خواهد بود.

۳- سرطان

پارا-فنیلین دی آمین (PPD ) و رزورسینول مواد شیمیایی هستند که در رنگ های شیمیایی مو وجود دارند.  PPD  می تواند به سلول های DNA انسان آسیب برساند و باعث ایجاد سرطان شود. رزورسینول نیز ماده ای است که با ایجاد اختلال در غدد درون ریز می تواند باعث مختل کردن تعادل طبیعی هورمون ها شده است و خطر مبتلا شدن به سرطان سینه را زیاد کردن دهد. البته نمی توان قطعا این مسئله را تایید کرد. لیکن مقدار PPD استفاده شده است در رنگ های شیمیایی مو بسیار کم است و تحقیقات جامعه سرطان آمریکا در این رابطه هنوز ادامه دارد.

۴- ضایعه پوستی

راش نوعی ضایعه پوستی است که ممکن است جهت افرادی که به رنگ های شیمیایی مو حساسیت دارند، ایجاد شود. این ضایعه معمولا در بخش هایی که از رنگ استفاده شده است هست، به وجود می آید. بعد از مشاهده آن حتما به دکتر مراجعه نمایید.

۵- آسم

آرایشگران و افرادی که به طور مکرر و همیشگی با مواد شیمیایی و رنگ های شیمیایی مو سرو کار دارند، در معرض خطر بیماری آسم قرار دارند. ماده PPD  موجود در رنگ  باعث حساس شدن ریه ها و تنگی نفس می گردد.

همگردی

عوارض رنگ کردن مو را بشناسید

واژه های کلیدی: ضایعه پوستی | سرطان سینه | شیمیایی | استفاده | حساسیت | همراه | تصویر | تاثیر رنگ مو بر آسم

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو