خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » مبارزه با پولشویی،بهانه تازه تحریم‌کنندگان ، بازی تازه متحدان ایالات متحده با طرح تحریم علیه ایران

مبارزه با پولشویی،بهانه تازه تحریم‌کنندگان ، بازی تازه متحدان ایالات متحده با طرح تحریم علیه ایران

کارشکنی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و تلاش جهت ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور همچنان ادامه دارد و کاخ سفید نیز در صدد فرار از تعهدات برجام و بی‌توجهی به این سند بین المللی است.

مبارزه با پولشویی،بهانه تازه تحریم‌کنندگان ، بازی تازه متحدان ایالات متحده با طرح تحریم علیه ایران

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، اگرچه یکی از مهمترین اهداف برجام به برطرف تحریم ها متمرکز شده، ولی تلاش ایالات متحده جهت فرار از تعهدات و توطئه چینی علیه کشور عزیزمان ایران در جهت اعمال تحریم های تازه از سوی بسیاری از تحلیل‌گران به خُلفِ وعده و عهد شکنی‌های آمریکا و تلاش جهت بر هم زدن برجام تعبیر می شود.

بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادی و سیاسی بر این عقیده‌اند که ایالات متحده همچون گذشته تلاش می‌کند به هر نحوی از انحا،کشورهای دیگر را از مراودات تجاری و اقتصادی با کشور عزیزمان ایران باز دارد.

صدیقه کشاورز،کارشناس ارشد اقتصاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی، با اشاره به تصویب تحریم‌های گسترده علیه ایران و دو کشور دیگر(روسیه و کره شمالی) در سوم آگوست سال جاری، اظهار داشت: ایجاد نگرانی و مانع تراشی در مسیر تقویت تعاملات و مراودات اقتصادی کشورهای دنیا با کشور عزیزمان ایران مهم ترین نشانه ایالات متحده از این اقدام است.

مبارزه با پولشویی،بهانه تازه تحریم‌کنندگان ، بازی تازه متحدان ایالات متحده با طرح تحریم علیه ایران

وی افزود: مقابله و مبارزه با پولشویی به بهانه تازه بعضی از کشورها جهت محدود ساختن روابط اقتصادی خود با کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است و از این رهگذر بعضی از دُوَلِ آسیایی به مسدود کردن حساب ایرانیان مبادرت ورزیده اند.

کارشناس ارشد اقتصاد گفت: بلوکه شدن حساب ایرانیان از سوی کشورهای کویت، عمان، امارات، جمهوری آذربایجان، تایوان،کره، قطر نمونه‌هایی از تلاش گسترده آمریکا جهت مجاب ساختن کشورهای مذبور به محدود سازی روابط اقتصادی خود با کشور عزیزمان ایران محسوب می شود.

همگرایی آل سعود با آمریکا جهت فشار اقتصادی به ایران

احمدرضا قُدسی، محقق و پژوهشگر اقتصاد سیاسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی، با اشاره به توطئه چینی ها و تحرکات پشت پرده آل سعود جهت ایجاد تنگناهای اقتصادی علیه ایران، گفت: این رویکرد، عنوان جدیدی نیست ، در طول سالیان گذشته نیز بعضی اخبار،گزارشات و شواهد به روشنی همکاریِ شدیدِ عربستان با آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران را به اثبات رسانده است.

وی افزود:کم نیستند صاحب نظرانی که از عربستان به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در اعمال تحریم علیه کشور عزیزمان ایران نام می برند.

کارشکنی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و تلاش جهت ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور همچنان ادامه دارد و کاخ سفید نیز در صدد فرار از تعهدات برجام و بی‌توجهی به این سند بین المللی است.

قدسی گفت: اگرچه اتخاذ تدابیر هوشمندانه در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی فعالانه ایران در این عرصه، ضرورتی است که قطعاً در کم کردن فشارهای اقتصادی بی تأثیر نخواهد بود ولی مهم ترین مؤلفه جهت مقابله با مبارزه با این کارها به اقتصاد مقاومتی و تلاش جهت تحقق اهداف از پیش تعیین شده است در این خصوص معطوف می شود.

وی افزود: در طی روزها و هفته‌های گذشته، تلاش هایی در جهت مدیریت این کارها از سوی دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان ایران در دستور کار قرار گرفته، ولی نباید از این توصیه ظریف، غافل شد که قطعاً این اقدامات، تحرکات و رویکردها در آینده نیز استمرار خواهد داشت و هر از چند گاهی شاهد تلاش بعضی از متحدان ایالات متحده جهت تحریم علیه کشور عزیزمان ایران خواهیم بود و تا زمانیکه مقاوم سازی اقتصاد کشور عزیزمان ایران در برابر تکانه های اقتصادی به معنای واقعیِ کلمه محقق نشود، هزینه و خسارات این کارها اقتصاد کشور را با محدودیت هایی جدی مواجه خواهد ساخت.

دشمن در صدد محدود ساختن توان ارز آوری کشور است

امین یار احمدی، کارشناس و پژوهشگر اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی، با اشاره به حوزه حساس و تعیین کننده پتروشیمی در اقتصاد کشور کشور عزیزمان ایران گفت: یکی از اهداف مهم دشمن های نظام ، به اخلال در حوزه تجارت پتروشیمی معطوف می شود و به واقع معاندان این مرز و بوم تلاش می کنند با مانع تراشی در مسیر فعالیت عادی اقتصادی حوزه پتروشیمیِ کشور، این ظرفیت حائز اهمیت در عرصه ارزآوری را تضعیف نمایند.

وی افزود: آن‌چنان که در گزارشات و اخبار رسانه ها و جراید شاهد هستیم، بعضی کشورها جهت محدود ساختن مراودات تجاری و اقتصادی در این بخش و بالا بردن هزینه ها جهت کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کنند.

یار احمدی گفت: در بخش بانکی نیز همچنان موانع و محدودیت هایی وجود دارد و بنابر بیانات بعضی از مقامات خارجی، با عنایت به نفوذ و مسئولیت آمریکایی هایی در هیات مدیره بانک ها، ریسک مراودات پولی با کشور عزیزمان ایران بالاتر از حالت عادی و طبیعی است.

وی در خاتمه یادآور شد: یقیناً با وجود چنین چالش ها و موانعی ، سرمایه گذاری خارجی در کشور عزیزمان ایران تحت الشعاع قرار می گیرد و علی‌رغم اعتماد سازی و مذاکرات گسترده کشور عزیزمان ایران با کشورهای دیگر در قالب برجام، همچنان شاهد توطئه ها و دسیسه چینی‌های آمریکا و بعضی از متحدان آنها هستیم که به واقع نشانه نهایی آنها از این تحرکات، تضعیف اقتصادی کشور عزیزمان ایران و ایجاد شکاف میان حاکمیت و ملت و ناکارآمد نشان دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است.

مبارزه با پولشویی،بهانه تازه تحریم‌کنندگان ، بازی تازه متحدان ایالات متحده با طرح تحریم علیه ایران

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایالات متحده | کشورهای دیگر | مقامات خارجی | پتروشیمی | خبرنگار | پتروشیمی | تحریم ها | ایرانیان | آمریکایی | ایرانی | اقتصاد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو