امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » عرضه آرد در بورس کالا از امروز

عرضه آرد در بورس کالا از امروز

نخستین کارخانه آردسازی (آرد تابان) عرضه یک هزار تن از چهار نوع محصولات خود را  در تالار کشاورزی بورس کالا شروع خواهد کرد.

عرضه آرد در بورس کالا از امروز

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان حسین یزدجردی، رییس هیات مدیره کارخانه آرد تابان و مدیر هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد ایران با اشاره به عرضه آرد در بورس کالا گفت: تولید آرد به گندم وابسته است و عرضه گندم در بورس کالا می‌تواند زمینه‌ساز حضور آردسازان و شکل‌گیری بازار آزاد جهت این دو محصول شود. اگر بازار آزاد داشته باشیم می‌توانیم بسیاری از کاستی‌های موجود را به مرور برطرف کنیم و بورس به عنوان مهم‌ترین ابزار شکل‌گیری بازار آزاد نقشی تعیین کننده خواهد داشت.

وی افزود: در این زمینه پیش‌قدم شده است و تصمیم گرفتیم بورس‌گریز نباشیم. شاید عرضه آرد در بورس کالا در شرایط کنونی و در بازاری که در آن انحصار حکمفرمایی می‌کند و مردم به روش‌های قدیمی عادت کرده‌اند، خریدار چندانی نداشته باشد، ولی بالاخره باید از یک جایی شروع شود؛ ممکن است در ابتدا چندان موفق نباشد، ولی مطمئنا طی بلندمدت این روند خود را نشان خواهد داد.

به گفته یزدجردی در حال حاضر ۳۵۰ کارخانه آردسازی در کشور فعالیت می‌کنند و تمام آنها عضو کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد کشور هستند و مجموعه آرد تابان با عرضه محصولات خود در بورس کالا تلاش دارد که توجه بقیه تولیدکنندگان را نیز به این بازار براق و قانون‌مند جلب کند.

عرضه آرد در بورس کالا از امروز

این تولیدکننده آرد اظهار کرد: در حال حاضر آرد تابان دارای مجهزترین کارخانه آردسازی دنیا و تمام ماشین‌آلات آن به‌روزترین و مدرن‌ترین تولیدات شرکت بولر سوئیس است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز مراحل پذیرش آرد تابان در بورس کالا انجام شده است و امروز دوشنبه این محصول روی تابلوی بورس کالا خواهد رفت؛ امیدواریم نخستین عرضه با استقبال مواجه شود، ولی اگر هم این اتفاق نیفتاد چندان نگرانی نخواهیم داشت، چون به اینکه بورس ابزاری کارآمد است و در آینده موجب موفقیت ما خواهد شد اطمینان داریم.

رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد کشور عزیزمان ایران راجع به اینکه سایر آردسازان چه زمانی به بورس کالا می‌آیند، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده است بعد از اینکه عرضه‌های شرکت تابان با موفقیت انجام شد، کارخانه‌های دیگر نیز اضافه خواهند شد. از آنجایی که تقریبا تمام کارخانه‌های آردسازی به سیستم قدیمی فروش عادت دارند، باید مزیت در بورس کالا را ببینند و زمانی که به بازار آزاد در کشور دست پیدا کنیم، بورس قطعا ابزاری خواهد بود که همه به آن نیاز خواهند داشت.

یزدجردی با اشاره به مزیت‌های عرضه آرد در بورس کالا، تصریح کرد: بورس کالا به عنوان ابزاری قانون‌مند و شفاف، کیفیت و مشخصات آرد را در اطلاعیه‌های عرضه به خریدار اعلام می‌کند و از آنجایی که بورس کالا، تضامین مورد نیاز را از عرضه‌کننده اخذ کرده است در صورتی که کیفیت کالا با آنچه که اعلام شده است تفاوت داشته باشد دریافت غرامت مشمول خریدار خواهد شد، بنابراین خیال خریدار از بابت کیفیت راحت خواهد بود. از سوی دیگر هنگامی که ۱۰ کارخانه آردسازی محصول خود را در بورس عرضه کنند محصولی فروش خواهد رفت که هم کیفیت بهتر و هم قیمت مناسب‌تری دارد، بنابراین با تعدد عرضه‌کنندگان کشف قیمت در بورس کالا نیز عادلانه‌تر خواهد بود.

نخستین کارخانه آردسازی (آرد تابان) عرضه یک هزار تن از چهار نوع محصولات خود را  در تالار کشاورزی بورس کالا شروع خواهد کرد.

وی یادآور شد: شاید اکنون بسیاری از آردسازان مزیت عرضه در بورس را احساس نکنند، ولی مسلما در آینده شاهد استقبال هر چه زیاد از بورس کالا خواهیم بود.

انتهای پیام/

تالار محصولات کشاورزی بورس کالا، میزبان عرضه آرد گندم شد

واژه های کلیدی: محصولات کشاورزی | کارخانه | محصولات | استقبال | محصول | بازار | انجمن | بازار سرمایه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو