پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای تازه در هفته دولت ، تعیین وظیفه واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی

افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای تازه در هفته دولت ، تعیین وظیفه واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی

نریمان گفت: تا آخر سال کلید تمامی واحدهای دارای متقاضی مؤثر شهر تازه پرند به مالکان آنها تحویل داده خواهد شد .

افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای تازه در هفته دولت ، تعیین وظیفه واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه شرکت مادر تخصصی شهرهای تازه مدیریت ۱۹ شرکت را بر عهده دارد، اظهار داشت: در هفته دولت افتتاح‌های واحدهای مسکن مهر متعددی در تمامی شهرهای تازه وجود دارد که تمامی این واحدها دارای خدمات زیربنایی و روبنایی هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: حدود ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و حدود ۸۰ هزار خانوار با افتتاح‌های این واحدها خانه‌دار می‌شوند.

وی تصریح کرد: با اقداماتی که انجام داده‌ایم در اغلب شهرهای تازه کشور پرونده مسکن مهر بسته می‌شود و طبق آمارهای موجود پیشرفت فیزیکی مسکن مهر به بیش از ۹۰ درصد رسیده است که در اغلب شهرها مسئله تعارض قانونی برطرف شده است و در تعداد زیادی از واحدها با عدم استقبال متقاضیان جهت تحویل واحدها مواجه هستیم.

افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای تازه در هفته دولت ، تعیین وظیفه واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به شهر پردیس اشاره کرد و گفت: در شروع دولت یازدهم شهر پردیس را با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی تحویل گرفتیم و امروز پیشرفت آن به بیش از ۸۴ درصد رسیده است و در حال حاضر ما این شهر را با تمامی طرح‌های زیربنایی، روبنایی و فضای سبز به متقاضیان تحویل می‌دهیم.

نریمان تصریح کرد: عملکرد شرکت عمران پردیس بسیار شاخص‌تر و قابل اعتمادتر بوده و در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار واحد در این شهر در مرحله نازک کاری قرار دارد.

وی تاکید کرد: در صورتیکه توجه این شرکت تنها به بخش مسکن مهر معطوف بود بسیار سریعتر از امروز واحدها به متقاضیان تحویل داده می‌شد ولی ما تلاش کرده‌ایم این واحدها را با تمامی طرح‌های زیربنایی و روبنایی به متقاضیان تحویل دهیم. تلاش این شرکت بر آن بوده که با رویکرد محله محوری واحدهای مسکن مهر را به بهره برداری برساند.

نریمان با اشاره به اینکه اکثر واحدهای مسکن مهر در همین امسال به متقاضیان تحویل داده می‌شود، اظهار داشت: بعضی از واحدها با مسئله تعارض زمین روبرو شده است است به طوریکه بخشی از زمین‌ها دارای ساحل شده‌اند و ما تلاش کرده‌ایم این مسئله را از طریق بخش قضایی برطرف کنیم.

نریمان گفت: تا آخر سال کلید تمامی واحدهای دارای متقاضی مؤثر شهر تازه پرند به مالکان آنها تحویل داده خواهد شد .

نریمان افزود: شهر پردیس به علت آنکه کلنگش نسبت به سایر شهرها دیر زده شد تحویل بخشی از واحدهای آن به سال آینده موکول می‌شود همچنین در شهر پرند پیشرفت فیزیکی به ۹۱ درصد رسیده و حدود ۷ هزار واحد در این شهر فاقد متقاضی است و از سوی دیگر مسئله تعاونی‌ها نیز در این شهر وجود دارد که به زودی این مسئله نیز برطرف می‌شود و ما پاسخگوی متقاضیان در این شهرها هستیم.

وی افزود: در هفته دولت بیش از ۷ هزار واحد به بهره برداری می‌رسد و تلاش خواهیم کرد آن تعدادی که فاقد متقاضی است در قالب مسکن اجتماعی دارای متقاضی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تا آخر سال کلید تمامی واحدهای دارای متقاضی مؤثر این شهر تازه پرند به مالکان آنها تحویل داده خواهد شد و همچنین واحدهایی که دارای متقاضی غیر مؤثر نیز بوده به تعویق افتاده و واحدهای آنها جایگزین افراد خوش حساب‌ها می‌شود.

نریمان تصریح کرد : شهرهای پرند، صدرا، عالی شهر، گل‌بهار ، مجلسی و مهاجران جزو شهرهایی هستند که تمامی واحدهای آنها به پیشرفت فیزیکی صد در صدی رسیده و تلاش خواهیم کرد که اعتماد متقاضیان را در واحدهای مسکن مهر جذب کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای تازه با اشاره به اینکه تردد ساکنین را در شهر هشتگرد از طریق اتصال متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران به این شهر را تسهیل کرده‌ایم، گفت: با تخصیص اعتبارات دولتی متروی هشتگرد تا ۶ ماه آینده به بهره برداری می‌رسد و با ایجاد این مترو استقبال مردم جهت اسکان در شهرهای تازه از جمله هشتگرد زیاد کردن می‌یابد .

شهر تازه هشتگرد از طریق قطار حومه‌ای به پایتخت کشور عزیزمان ایران وصل می‌‌شود

نریمان با اشاره به اینکه در حال حاضر بین ۸ تا ۱۰ هزار واحد فاقد متقاضی در شهرهایی همچون پرند و هشتگرد وجود دارد، گفت: با افتتاح این مترو میزان استقبال متقاضیان از واحدهای خالی از سکنه در این شهرها زیاد کردن یافته و تلاش خواهیم کرد با بهره برداری از قطارهای حومه‌ای اقدام به جذب متقاضی در این شهرها کنیم.

افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای تازه در هفته دولت ، تعیین وظیفه واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی

نریمان در ادامه با تأکید بر اینکه در حال حاضر حدوداً ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر تا بهره برداری موقت مترو هشتگرد نیاز هست، افزود: ما در این پروژه از منابع داخلی شرکت از طریق تهاتر، اوراق خزانه اسلامی و اعتبارات مستقیم دولت در حال اجرای این طرح هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در کل کشور در دولت‌های گذشته حدود ۱ میلیون واحد مسکن مهر به بهره برداری رسید ولی این دولت طی ۴ سال گذشته حدود ۹۰۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده و تنها ۱۰۰ هزار واحد دیگر باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه ما در پردیس تلاش کرده‌ایم یک شهر بزرگ در کنار کلان‌شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بسازیم، گفت: در شهرها تنها اقدام به ساخت واحدها نمی‌کنیم، بلکه تمامی خدمات زیربنایی و روبنایی واحدها را نیز می‌سازیم و از سوی دیگر تلاش خواهیم کرد این واحدها را با کیفیت بالا به دست متقاضیان برسانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تمامی هزینه‌های زیربنایی این واحدها از طریق تهاتر و فروش زمین تامین می‌شود، گفت: ساخت دو کلان‌شهر بزرگ از جمله پرند و پردیس اقدام ساده‌ای نیست که ما توانستیم این دو شهر را در طی ۴ سال به بهره برداری برسانیم.

نریمان گفت: تا آخر سال کلید تمامی واحدهای دارای متقاضی مؤثر شهر تازه پرند به مالکان آنها تحویل داده خواهد شد .

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای تازه به راه اندازی قطارهای حومه‌ای اشاره کرد و گفت: شهر هشتگرد را از طریق متروی کرج به پایتخت کشور عزیزمان ایران ، شهر بهارستان و پولادشهر را به اصفهان و نیز گل‌بهار را به کلان‌شهر مشهد از طریق قطارهای حومه‌ای وصل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: قطار حومه‌ای شهر گل‌بهار را از طریق یک شرکت بین‌المللی به شهر مشهد وصل خواهیم کرد و در حال حاضر در مراحل آماده سازی زیرساخت‌های آن هستیم که با این اقدام ارزش افزوده تمامی واحدها زیاد کردن می‌یابد و ما می‌توانیم مانع زیاد کردن جمعیت در کلان‌شهرها و نیز زیاد کردن حاشیه‌نشینی در این شهرها شویم.

۷ هزار میلیارد تومان اعتبارات جهت تامین نیازهای شهر جدید

نریمان تصریح کرد: کل اعتباراتی که جهت تامین نیازهای شهر تازه اعلام شده است ، حدود ۷ هزار میلیارد تومان است که به طور قطع این میزان هزینه‌ها زیاد خواهد شد.

وی راجع به نسل نوی شهرهای تازه گفت: شهرهای کوشک، تابناک ، سیراب، تیس و مکران از جمله نسل نوی شهرهای جدیدی هستند که در سواحل مکران ساخته خواهند شد و ما تلاش داریم با ساخت این شهرها از جمله تیس پاسخگوی توسعه بندر چابهار باشیم.

افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای تازه در هفته دولت ، تعیین وظیفه واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای تازه یادآور شد: جهت پاسخگویی به مطالبات شهرهای تازه اقدام به انعقاد تفاهم نامه با شهرداری‌ها کرده‌ایم به طوری که ما تمامی هزینه‌های زیربنایی این شهرها را به شهرداری پرداخت می‌کنیم و شهرداری امکانات مورد نیاز را در این شهرها تکمیل می‌کند.

وی توضیح داد: همچنین با کشور آلمان ، کره جنوبی و ایتالیا قراردادهایی را منعقد کرده‌ایم تا از تجربیات این کشورها در ساختمان سازی، محله سازی و پرسشها زیست محیطی و انرژی استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مسکن اجتماعی در واحدهای خالی شهرهای تازه واگذار خواهد شد، گفت: بنیاد مسکن، کمیته امداد، بهزیستی و هلال‌احمر افراد نیازمند را شناسایی مکرده و با استفاده از تسهیلات خاص این واحدهای خالی را به آنها واگذار می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تحویل واحدهای مسکن مهر و شهر پردیس تنها منوط به تکمیل آورده هست، گفت: در فاز ۱۱ پردیس پیشرفت فیزیکی به ۷۰ درصد رسیده و ما در فازهای ۱۱ و ۸ ، ۷۰ هزار نفر را جانمایی کرده‌ایم که تنها بخش کوچکی از فاز ۸ باقی مانده که به زودی پرسشها آن را نیز حل و فصل خواهیم کرد.

در بخش تعاونی‌های مسکن هیچ نظارتی وجود نداشت

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای تازه در ادامه به شرکت هسا اشاره کرد و گفت: ما اولتیماتوم نهایی را به این شرکت پیمانکاری داده‌ایم و در صورتیکه واحدهای خود را در شهرهای هشتگرد و پرند به موقع تحویل ندهد طبق قانون با این شرکت پیمانکاری برخورد خواهیم کرد . در حال حاضر این شرکت بخش عمده‌ای از واحدهای خود را تحویل داده و بخش باقی مانده را نیز با پیگیری‌های انجام شده است به زودی تحویل می‌دهیم.

نریمان در خصوص قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر نیز گفت: تمامی قیمت‌های واحدهای مسکن مهر در قراردادها به صورت علی‌الحساب بود و بعد از آخر کار قیمت نهایی واحدها مشخص می‌شد ولی طی جلسه‌ای که گذاشته شد سال گذشته قیمت نهایی این واحدها مشخص گردید و زیاد کردن قیمتی دیگر به این واحدها اطلاق نمی‌شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای تازه گفت: ما در خصوص مشکلاتی که تعاونی‌ها جهت متقاضیان واحدهای مسکن مهر ایجاد کرده‌اند تمام تلاش خود را کرده‌ایم ولی پیگیری به کلاه‌برداری‌های تعاونی‌ها مربوط به وزارت تعاون است ولی ما همچنان اعلام آمادگی جهت همکاری در خصوص پرسشها تعاونی‌ها می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: در بخش گل‌بهار بخشی از تعاونی‌ها زمین را گرفته و واحدی به متقاضیان تحویل نداده بودند که با پیگیری‌های این شرکت مسئله برطرف شد و متقاضیان توانستند واحدها را تحویل بگیرند.

نریمان در خاتمه یادآور شد: در بخش تعاونی‌های مسکن هیچ نظارتی وجود نداشت و ما در گل‌بهار با مسائلی همچون سودجویی حق اعضا را پایمال کردن مواجه شدیم که در این حوزه باید قوه قضائیه و وزارت تعاون حضور پیدا کند.

انتهای خبر /

واژه های کلیدی: شهرسازی | شهرهای | عمران | راه و شهرسازی | مسکن مهر | اخباراقتصادی | شهر پردیس |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو