مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » پارکینگ‌های ۲ میلیاردی در پایتخت نوبر است! ، جِلز و وِلز قیمت پارکینگ به گوش می‌رسد

پارکینگ‌های ۲ میلیاردی در پایتخت نوبر است! ، جِلز و وِلز قیمت پارکینگ به گوش می‌رسد

با اینکه خریدوفروش پارکینگِ واحد‌های مسکونی، غیرقانونی است ولی بازار سیاهی ایجاد شده است و قیمت آن بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پارکینگ‌های ۲ میلیاردی در پایتخت نوبر است! ، جِلز و وِلز قیمت پارکینگ به گوش می‌رسد

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان این روز‌ها بازار مسکن بسیار داغ شده است و داغ‌تر از همه قیمت پارکینگ واحد‌های مسکونی است که تبدیل به معضلی جهت همه شده است است.

این روز‌ها کمبود جای پارکینگ خانه‌های مسکونی به خصوص جهت کلان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تبدیل به معضل جدی شده است و این خود بهانه‌ای جهت سوء استفاده از پارکینگ واحد‌های مسکونی شده است به طوری که مالکان قیمت آن را چندین برابر به فروش می‌رسانند.

در واقع فروش پارکینگی که در سند واحد‌های مسکونی ثبت شده است غیر قانونی بوده و تخلف است ، این در حالی است که در اکثر مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران تبدیل به قانون خاص خود شده است و مالکان قیمت پارکینگ رو از ۱۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسانند.

پارکینگ‌های ۲ میلیاردی در پایتخت نوبر است! ، جِلز و وِلز قیمت پارکینگ به گوش می‌رسد

قیمت پارکینگ برابر با متراژ واحد‌های مسکونی زیاد کردن یا کم کردن می‌یابد به طوریکه قیمت پارکینگ یک واحد ۵۰ متری ۱۵ میلیون تومان در مناطق جنوبی پایتخت کشور عزیزمان ایران و در مناطق شمالی ۵۰ میلیون تومان هست.

یکی از مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار مسکن گفت: بسیاری از مالکان به علت رکود ممکن است قیمت ملک خود را پایین گذاشته باشند، ولی جهت آنکه ضرر نکنند، قیمت پارکینگ را بر روی ملک کشیده و آن را جداگانه حساب می‌کنند.

وی در ادامه افزود: فروش پارکینگ یک حربه تازه است که به تازگی در میان مالکان راه افتاده و اکثر آنها از کمبود پارکینگ در خیابان‌ها و نیز رکود موجود در خرید وفروش ملک استفاده می‌کنند.

این مشاوراملاک تصریح کرد: قیمت پارکینگ با متراژ ساختمان‌ها عوض کردن می‌کند و از ۱۵ میلیون تومان شروع و تا ۲۰۰ میلیون تومان نیز در بعضی از مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران به فروش می‌رسد.

با اینکه خریدوفروش پارکینگِ واحد‌های مسکونی، غیرقانونی است ولی بازار سیاهی ایجاد شده است و قیمت آن بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

یکی دیگر از مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار مسکن با تاکید بر اینکه این کار غیر قانونی هست، گفت: طبق قانون تازه ساخت وساز تمامی واحد‌های مسکونی باید دارای یک پارکینگ باشند، بنابراین لزومی ندارد که مالکان بخواهند آن را خرید وفروش کنند.

این مشاور املاک اظهار داشت: بعضی از واحد‌های مسکونی ۲ پارکینگ دارند ، بنابراین یکی از پارکینگ‌ها را به واحد دیگری فروخته که این خود بازار جدیدی را در بخش مسکن ایجاد کرده است.

مشاور املاک دیگری در گفتگو با خبرنگار مسکن از بازار اجاره پارکینگ نیز خبر داد و گفت: بسیاری از پارکینگ‌های عمومی دارای قیمت‌های بالا هستند ، بنابراین بازار جدیدی در بین پارکینگ واحد‌های مسکونی ایجاد شده است به طوری که قیمت اجاره ماهانه پارکینگ واحد‌های مسکونی از ماهانه ۱۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان موجود است.

پارکینگ‌های اجاره‌ای در بازار مسکن هر منطقه و ساختمان‌هایی که تعداد واحد‌های مسکونی در آنها از تعداد پارکینگ زیاد است از یک بازه قیمتی برخوردار بوده که کمترین و بیشترین نرخ‌های اجاره بر اساس توافق طرفین محاسبه و اعمال می‌شود.

یکی از مشاوران املاک در خصوص تعیین قیمت پارکینگ گفت: در مهم‌ترین عامل‌هایی که در قیمت پارکینگ تاثیر می‌گذارد میتوان به دو عنوان اشاره کرد، یکی اینکه در ساختمان‌هایی که به تعداد واحدهایش پارکینگ وجود دارد قیمت پارکینگ ارزان‌تر است و پارکینگ ارزش کمتری دارد، ولی در ساختمان‌هایی که تعداد پارکینگ کمتر از واحدها هست، پارکینگ ارزش بیشتری پیدا می‌کند و دیگر اینکه قیمت پارکینگ در محله‌هایی که دارای کوچه و خیابان‌های کم عرض است زیاد از محله‌هایی است که خیابان‌های عریض دارد.

مشاور املاک دیگری در شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: قیمت پارکینگ بر اساس قیمت هر منطقه تعیین می‌شود، جهت مثال در یک محله ممکن است قیمت پارکینگ‌ها با هم تفاوت داشته باشند و بر اساس قیمت واحد مسکونی و موقعیت منطقه‌ای، قیمت پارکینگ این واحد‌ها نیز تعیین شود.

پارکینگ‌های ۲ میلیاردی در پایتخت نوبر است! ، جِلز و وِلز قیمت پارکینگ به گوش می‌رسد

برای مثال مشاور املاکی در منطقه فرمانیه عنوان کرد: مالکی در خیابان سنبل اجاره یک سال پارکینگ استیجاری خود را ۱۲ میلیون تومان یعنی یک میلیون تومان جهت اجاره هر ماه تعیین کرده است.

یکی دیگر از مشاوران املاک گفت: ما در گذشته شاهد بوده‌ایم که فروشنده به علت نیاز شدید به پول، پارکینگ خود را حتی ۳۰ یا ۴۰ میلیون تومان زیر قیمت هم فروخته هست، همچنین در محله‌ای قیمت پارکینگ بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. البته قیمت پارکینگ در برج‌های لاکچری بسیار بالاتر بوده و در ساختمان‌هایی که دارای چند طبقه پارکینگ هستند، قیمت پارکینگ در طبقات متفاوت متفاوت است.

مبلغی که اکثر بنگاهداران مسکن بر اساس نقل قول مالکان جهت اجاره بهای ماهانه پارکینگ در نوار جنوبی پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام می‌کنند، بین ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان است.

البته مشاوران املاک تاکید می‌کنند نرخ‌های اجاره پارکینگ چه به میزان اندک، یا به بالاترین پیشنهاد بر حسب توافق تعیین می‌شوند و از سوی دیگر آنها معتقدند که اجاره بهای پارکینگ همچون اجاره بهای واحد‌های مسکونی که سطح کیفیت منطقه در آن تاثیر گذار هست، قیمت گذاری می‌شود، بنابراین بیشترین قیمت اجاره پارکینگ در مناطق شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام می‌شود. همچنین میانگین قیمت اجاره پارکینگ در مناطق مرکزی پایتخت کشور عزیزمان ایران ماهانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

با اینکه خریدوفروش پارکینگِ واحد‌های مسکونی، غیرقانونی است ولی بازار سیاهی ایجاد شده است و قیمت آن بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

این کارشناس املاک تصریح کرد: بعضی پارکینگ‌ها با عنوان پارکینگ مزاحم یاد می‌شوند، آیا که در مقررات شهرداری، استانداردی جهت مساحت پارکینگ وجود دارد، اگر این استاندارد در مورد پارکینگ آپارتمانی قابل‌اجرا نباشد و راه عبور باقی پارکینگ‌ها باز باشد، شهرداری با توافق اعضای ساختمان و دستورالعملی که در این مورد وجود دارد، پارکینگ مزاحمی در آن فضا پیش‌بینی می‌کند که جهت مثال، دو ماشین بتوانند پشت سر هم پارک کنند.

مشکل این نوع پارکینگ این است که هر وقت یکی از مالکان بخواهد، ماشین خود را حرکت دهد، مالک پارکینگ مزاحم هم باید ماشین خودش را جابه‌جا کند، از این رو قیمت این پارکینگ‌ها یک‌سوم قیمت سایر پارکینگ‌های موجود در همان ساختمان است.

براساس این گزارش متأسفانه بازار سیاهی که در این بخش ایجاد شده است پرسشها بسیاری از جهت خریداران و یا مستأجران ایجاد کرده ، این درحالی است که یک اقدام کاملاً غیر قانونی در بازار مسکن ایجاد شده است و از همه بدتر آنکه هیچ مسئولی جهت پاسخ گویی ویا نظارت بر این اقدام وجود ندارد.

انتهای پیام/

پارکینگ‌های ۲ میلیاردی در پایتخت نوبر است! ، جِلز و وِلز قیمت پارکینگ به گوش می‌رسد

بازار سیاهی به نام پارکینگ واحد مسکونی

واژه های کلیدی: پارکینگ | ساختمان | خبرنگار | خیابان | بازار | ایران | اجاره | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو