شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » مبارک بار دیگر جهت کودکان مبتلا به سرطان اجرا کرد

مبارک بار دیگر جهت کودکان مبتلا به سرطان اجرا کرد

افتتاحیه هجدهمین جشنواره آیینی – سنتی با حضور بازیگران و صورت های معروف و کودکان بهبودیافته و در حال درمان در محک برگزار شد.

مبارک بار دیگر جهت کودکان مبتلا به سرطان اجرا کرد

افتتاحیه هجدهمین جشنواره آیینی – سنتی با حضور بازیگران و صورت های معروف و کودکان بهبودیافته و در حال درمان در محک برگزار شد.

افتتاحیه هجدهمین جشنواره آیینی در محک

به گزارش روابط عمومی محک، در مراسم افتتاحیه هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی سنتی بار دیگر بازیگران و صورت های معروف با کودکان مبتلا به سرطان همراه شدند  تا با حرکت بر بال زیبای هنر ارزشمند سرزمین مان، به دغدغه فرزندان محک پرداخته شود. در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر محک برگزار شد، هنرمندانی چون فاطمه معتمد آریا، مرضیه برومند، مریم سعادت، فرزانه کابلی، هادی مرزبان، داوود فتحعلی بیگی، محمدحسین ناصربخت و سعیده قدس بنیانگذار محک، یاوران و جمعی از کودکان بهبودیافته و در حال درمان حضور داشتند. مبارک که یکی از بااهمیت ترین مهمانان این افتتاحیه بود از همان ابتدایی ترین لحظات ورود خود، همراه با کودکان شد و با آوازخوانی جهت آنها، لبخند را بر لبانشان نشاند.

عبارات مهم : برگزاری مراسم – خدمات درمانی
ایران همواره بر بال هنر و فرهنگ بالیده است

برپایی این مراسم فرصتی است تا با بهره مندی از حضور متخصصان حوزه هنر و بازیگران و صورت های معروف در برگزاری یکی از مناسبت هنری و ملی کشورمان زیر سقف محک تلفیق ظرفیت های اجتماعی و هنری جامعه مدنی کشور عزیزمان ایران را معرفی کنیم. سعیده قدس بنیانگذار محک ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مراسم افتتاحیه در محک گفت: «تجربه برگزاری چنین رویدادهای هنری در محک که ریشه در فرهنگ و اصالت سرزمین مان دارد به این شرکت در حمایت از فرزندانش انرژی می دهد تا دست به دست یکدیگر دهیم و  زیر آسمان آبی کشور عزیزمان ایران زمین از تمام کودکان مبتلا به سرطان حمایت کنیم.»

قدس با یادآوری خاطرات روزهایی شیرین کودکی خود که با نمایش های سیاه بازی گره خورده بود، گفت: «در برابر تمام هنرمندانی که با حرفه ارزش این میراث عظیم فرهنگی را ترویج می دهند تا  اصالت مان را حفظ کنیم ادای احترام می کنم و امیدوارم با آموزش به جوانان علاقه مند به هنر سیاه بازی و با دمیده شدن روح هنر در رگ های آنها و لمس ظرافت واکنش‌ها هنری، این مسیر ادامه یابد.»

تئاتر حاصلی جز از انسانیت ندارد

گوهر وجودی هنر همواره با کم کردن درد و آلام انسان ها پیوند خورده است و بازیگران و صورت های معروف با جان مایه هنر ی ارزش که ارزشمندین سرمایه ارزش هست، همواره محک را در بیش از ربع قرن فعالیت خود در مسیر ارائه خدمات درمانی و حمایتی به فرزندانش یاری داده اند. داوود فتحعلی بیگی، دبیر جشنواره آیینی – سنتی که جهت دومین دوره افتتاحیه جشنواره را از محک شروع کرده است گفت: «محک یکی از درهای بهشت است که وقت انجام فعالیت خیرخواهانه را جهت بازیگران و صورت های معروف فراهم می کند.»
وی افزود: «برای ما هنر و تئاتر حاصلی جز از انسانیت ندارد. به امید روزی که هیچ بیماری بر کره خاکی نباشد و همه بیماران در صحت و سلامت کامل به سر ببرند.»

نمایش های سنتی خوش حالی بخش اند

برگزاری افتتاحیه جشنواره آیینی سنتی در دهمین سالگرد فعالیت بیمارستان محک، خوش حالی را به کودکان مبتلا به سرطان هدیه می دهد و باعث می شود تا آنها در روزهای درمان خود، فارغ از بیماری، کودکی کنند. فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینما و تلویزیون نیز که شاخصه هنرهای سنتی را خوش حالی آن می داند گفت: «نمایش های آیینی – سنتی خوش حالی را به حیات و هستی می دهند. امیدوارم وجود همه کسانی که این سنت را زنده نگه می دارند سالم باشد و همواره تن ارزش سلامت.»
همچنین مرضیه برومند با ذکر خاطره ای از بازی در تئاتری همراه فتحعلی بیگی گفت: «هر کسی که در جامعه زیاد بخندد و خوش حالی کند، روح سالم تری دارد. امیدوارم این خوش حالی همواره ادامه داشته باشد.»

در محک کودکی ادامه دارد

گروه های هنری در این روز به تمامی بخش های بستری بیمارستان و اقامتگاه محک رفتند تا با اجرای برنامه ، دل های کودکان مبتلا به سرطان را شاد نمایند. این جشنواره که زمینه آشنایی فرهنگ اصیل ایرانی را جهت فرزندان محک فراهم می کند، کیفیت زندگی آنان را در دوران درمان ارتقا می بخشد و باعث می شود تا روزهای خوش حالی را در طول درمان تجربه نمایند تا جایی که خاطرات مربوط به نخستین دوره برگزاری افتتاحیه جشنواره در سال ۱۳۹۴ همچنان نقل محافل کودکان، پدران و مادران آنهاست. امیداریم روزی برسد که با همراهی همه بازیگران و صورت های معروف کشور عزیزمان ایران زمین مراسم خوش حالی بهبودی کودکان مبتلا به سرطان را برگزار و خبر سلامتی را به جهانیان مخابره نماییم.

 

مبارک بار دیگر جهت کودکان مبتلا به سرطان اجرا کرد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: محک

 

واژه های کلیدی: برگزاری مراسم | خدمات درمانی | جشنواره | بازیگران | کودکان | ایرانی | برگزاری | نمایش | تئاتر | ایران | فعالیت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو