بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » سهام آسیایی بدلیل زیاد کردن تنش‌های کره شمالی سقوط کرد

سهام آسیایی بدلیل زیاد کردن تنش‌های کره شمالی سقوط کرد

در معاملات امروز بازارهای جهانی بدلیل نگرانی سرمایه‌گذاران از تنش‌های کره شمالی، سهام آسیا به دنبال افت ارزش سهام در وال‌استریت، سقوط کرد.

سهام آسیایی بدلیل زیاد کردن تنش‌های کره شمالی سقوط کرد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با ضعیف ماندن دلار، نیکی ژاپن ۰.۳ درصد کم کردن یافت و در شبه جزیره کره هم شاخص کوسپی ۰.۲۸ درصد افت کرد.

شاخص آسیا و اقیانوسیه اس‌اندپی ۲۰۰ با افت ۱.۰۷ درصدی زیرشاخص مالی خود، ۰.۲۴ درصد افت کرد. زیرشاخص‌های معدن‌کاری طلا و سهام انرژی اندکی زیاد کردن یافتند.

بازارهای بزرگ چین هم تحت فشار قرار گرفتند، شاخص هانگ‌سنگ ۰.۸۸ درصد کم کردن یافت و در سرزمین مهم چین هم شاخص ترکیبی شانگ‌های ۰.۴۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و شاخص ترکیبی شن‌زن هم ۰.۲۲۳ درصد افت کرد.

سهام آسیایی بدلیل زیاد کردن تنش‌های کره شمالی سقوط کرد

تنش‌های کره‌شمالی هر روز شدت یافتن می‌شود و یک دیپلمات کره‌شمالی ترساندن کرده است که درصورتی که آمریکا به فشار آوردن به پیونگ‌یانگ ادامه دهد، کشور او آماده است بسته‌های کادویی به ایالات متحده تحویل دهد. کره‌جنوبی هم اعلام کرد به دنبال آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی در روز یکشنبه احتمالا این کشور تست‌های بیشتری انجام خواهد داد.

رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ هنگامی که در توئیت خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد که به ژاپن و کره جنوبی اجازه خواهد داد تا مقدار زیاد کردن یافته قابل توجهی از تجهیزات نظامی را از آمریکا خریداری کنند، باعث بالا رفتن تنش‌ها شد. در همین وقت ولادیمیر پوتین هم در مورد بالا رفتن تشنج‌های نظامی در تصویر العمل به تحولات منطقه، هشدار داد.

انتهای پیام/

سقوط سهام آسیایی در بازارهای جهانی

واژه های کلیدی: تجهیزات نظامی | دونالد ترامپ | کره جنوبی | آمریکا | ترکیبی | اخبار اقتصادی | سهام آسیایی | شاخص بورس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو