هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » دیالیزی شدن ۵۴ نفر در اتفاق مسمومیت با شراب تقلبی

دیالیزی شدن ۵۴ نفر در اتفاق مسمومیت با شراب تقلبی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: وزارت اطلاعات و اداره‌کل اطلاعات استان باید به‌صورت خاص روی عنوان مبارزه با باندهای تولید و توزیع مشروبات الکلی کار

دیالیزی شدن 54 نفر در اتفاق مسمومیت با شراب تقلبی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: وزارت اطلاعات و اداره کل اطلاعات استان باید به صورت خاص روی عنوان مبارزه با باندهای تولید و توزیع مشروبات الکلی کار کرده و منشاء آن را شناسایی کند و در کنار آن باید با کارهای فرهنگی از مصرف مشروبات الکلی در جامعه جلوگیری شود.

مبارزه با سوء مصرف مشروبات الکلی را جدی بگیرید

«حمید ذکاء اسدی» ظهر امروز ۱۵ شهریورماه در کمیته استانی مبارزه با سوء مصرف مشروبات الکلی افزود: واقعیتی که در حال حاضر عده زیادی را گرفتار و آمار قاچاق را زیاد کردن داده است ورود مشروبات الکلی خارجی است.وی با اشاره به این که وزارت کشور و شورای عالی امنیت کشور کمیسیونی را در استان ها جهت مبارزه با مصرف مشروبات الکلی مشخص کرده و راهکارها نیز در این رابطه وجود دارد، خاطرنشان کرد: در اتفاق اخیر در شهرستان سیرجان پنج نفر فوت کرده و ۵۴ نفر دیالیزی شده است اند که پرسشها زیادی جهت خانواده های آنها ایجاد شده است و این نشان دهنده اهمیت عنوان است.

عبارات مهم : نیروی انتظامی – ترک اعتیاد
وی با اشاره به انجام مبارزه علنی با مشروبات الکلی از سوی نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی کارها قانونی مورد نیاز را انجام می دهد و باید تدابیر زیاد و اثرگذارتری جهت جلوگیری از قاچاق مشروبات الکلی اندیشیده شود.

وی با اشاره به بهره برداری های رسانه های معاند از حوادث مربوط به مصرف مشروبات الکلی، تصریح کرد: عرضه مشروبات الکلی نسبت به مواد مخدر دشوارتر است و اگر بسیج و سایر نهادهای مربوطه فعال باشند به آسانی می توان با این پدیده برخورد کرد.

ذکاءاسدی اظهار کرد: سود بالای قاچاق مشروبات الکلی به اندازه ای است که گاهی باندهای ورود این مشروبات، به نوعی پشتیبانی های زیادی از محموله های ورودی دارند.

وی بر انجام کار فرهنگی و پیشگیری نیز در جهت مبارزه با سوء مصرف مشروبات الکلی، تأکید کرد و گفت: همانگونه که کارها فرهنگی در جهت مبارزه با قلیان، موجب کم کردن تقاضاهای این حوزه شده است هست، در حوزه مشروبات الکلی نیز می توان با فرهنگسازی، کارها اثرگذاری را انجام داد.

وی بر کم کردن دسترسی مردم به مشروبات الکلی تاکید کرد و گفت: افرادی که معتاد به مشروبات الکلی هستند نیز باید در مراکز خاص ای مورد ترک اعتیاد قرار گیرند.

ذکاءاسدی بر فعالیت زیاد و موثر دستگاه های فرهنگی، هنری و تبلیغی با استفاده از توان و انرژی در خصوص آگاه سازی و پیشگیری از مصرف تأکید کرد و افزود: از آنجایی که یکی از عوامل موثر در اعتیاد به مشروبات الکلی و مصرف اولیه و به خاص در محافل عمومی از قبیل عروسی و مراسم خوش حالی تولدهاست، مورد نیاز است کنترل زیاد بر تالار های پیرایی و مراکز برگزاری مراسم خوش حالی های عروسی اعمال گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، با اشاره به حرام بودن مصرف مشروبات الکلی در دین اسلام، بعد معنوی جامعه را ابزار اثرگذاری جهت مبارزه با مصرف این مشروبات دانست.

 

دیالیزی شدن ۵۴ نفر در اتفاق مسمومیت با شراب تقلبی

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: نیروی انتظامی | ترک اعتیاد | اعتیاد | پیشگیری | عروسی | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو