حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » من هنرمند هستم نه اراذل و اوباش!

من هنرمند هستم نه اراذل و اوباش!

ادعا می‌کند نه اراذل است و نه اوباش بلکه هنرمند است و در میان نفراتی که در طرح اخیر پلیس دستگیر شده است اند، جایگاهی ندارد.

من هنرمند هستم نه اراذل و اوباش!

ادعا می کند نه اراذل است و نه اوباش بلکه هنرمند است و در میان نفراتی که در طرح اخیر پلیس دستگیر شده است اند، جایگاهی ندارد.

هنرمند نوازنده میان اراذل و اوباش

۲۳ ساله هست. در میان افرادی که در طرح پلیس جمع آوری شده است و به آن ها اراذل و اوباش می گویند، صورت ای متفاوت دارد.ناخن های یکی از دست هایش بلندتر از دیگری هست. لباس مشکی رنگی به تن کرده و موهای مرتبی دارد.در نگاه اول، بیش از هر چیز دیگری خالکوبی های دستانش خود نمایی می کنند. خال هایی که می گوید به یاد خواهر مرحومش به روی دستانش حک کرده است.

عبارات مهم : بیماری سرطان – علت سرطان
طی روزهای اخیر طرح های مختلفی جهت دستگیری اراذل، اوباش و مزاحمین محلات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شده است هست. در یکی از این طرح ها ۲۱۳ تن دستگیر شدند که در میان آن ها از حمل کننده سلاح جنگی گرفته تا سازنده پایپ و شرورهای معروف بعضی محلات دیده می شدند.

اکثر افرادی که در این طرح دستگیر شده است اند در روز دستگیری در قهوه منزل و یا پارک ها حضور داشته اند.

علی، ۲۳ ساله نیز عنوان می کند که در روز اجرای طرح، همانند تمام روزهای دیگر سال که پاتوقش پارک قیطریه بوده، آن روز نیز در پارک مشغول به کار بوده است.

خود را نوازنده معرفی می کند و می گوید: ۴ سال است که پاتوق من پارک قیطریه هست. از ۱۹ سالگی تصمیم گرفتم جهت خودم درآمد داشته باشم. تنها کاری که بلد بودم نواختن گیتار بود. این هنر را هم از یکی از همسایه های قدیمیمان آموخته بودم.

وی می افزاید: با اتکا به هنری که داشتم، راهی خیابان های شلوغ پایتخت کشور عزیزمان ایران شدم. شمال پایتخت را جهت نوازندگی گزینش کردم و آخر در پارک قیطریه ساکن شدم. این پارک به نوعی منزل دوم من شد. هر روز با نشانه نواختن گیتار جهت شهروندانی که جهت صرف اوقات فراغت به پارک می آمدند راهی پاتوقم می شدم و طی سال های گذشته تذکری بابت ترک پارک دریافت نکرده بودم.

علی که اصرار دارد به اشتباه در طرح سراسری دستگیری اراذل، اوباش و مزاحمین محلات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران دستگیر شده، به خالکوبی های حک شده است به روی دستانش اشاره می کند و می گوید: بسیاری از افرادی که دستگیر شده است اند، افرادی هستند که جزو اراذل و اوباش بوده و خالکوبی نیز دارند. گمان می کنم من هم به این خاطر که خالکوبی انجام داده ام جزو معتادان و اوباش به حساب آمده ام.

وی در رابطه با چرایی خالکوبی و نقش هایی که به روی دستانش حک کرده هست، می گوید: چند سال قبل خواهرم به علت سرطان جان خود را از دست داد. او ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه عصر، جان باخت. آن وقت نخستین خالکوبی که انجام دادم یک ساعت بود که عقربه های آن روی ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه جا خوش کرده بودند. این کار را کردم تا هیچ گاه دردهای بیماری سرطان را فراموش نکنم.

علی می افزاید: بعد از آن، باز هم چند بار دیگر خالکوبی کردم و به یاد خواهرم، هر بار تصویر یک گل را جهت حک به روی دستانم گزینش کردم.

دستانش را همراه ۲ فرد دستگیر شده است دیگر با دستبند پلاستیکی بسته اند. آن ها نیز تاکید دارند که علی نباید در میان افراد دستگیر شده است باشد. یکی از متهمان که ادعا می کند به علت قمه کشی دستگیر شده است می گوید: جهت ما افت دارد که این پسر فرزند نوازنده در میان ما باشد. ما هر کدام خالکوبی هایمان جهت خودش فلسفه دارد، ولی علی را به اشتباه گرفته اند. اکنون تصور می شود هر کس خالکوبی دارد مجرم هست، ولی این طور نیست. خالکوبی در این روزها دیگر مختص افراد خلافکار نیست.

 

من هنرمند هستم نه اراذل و اوباش!

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: بیماری سرطان | علت سرطان | نوازنده | خالکوبی | هنرمند | دستگیری | گیتار | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو