حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » بجای شمش، فولاد با ارزش افزوده بالا صادر کنیم

بجای شمش، فولاد با ارزش افزوده بالا صادر کنیم

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه باید در حوزه فولاد قوی‌تر عمل کنیم،گفت:بجای شمش، باید فولاد با ارزش افزوده بالا صادر شود.

بجای شمش، فولاد با ارزش افزوده بالا صادر کنیم

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،کرباسیان رییس هیت عامل ایمیدرو در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل تازه شرکت ملی فولاد کشور عزیزمان ایران گفت: تولید فولاد یکی از زمینه های توسعه یافتگی هر کشور است که اکنون در این امر از استانداردهای جهانی عقب تر هستیم.

کرباسیان تصریح کرد:زنجیره فولاد در سال ۲۰۱۵ افت قیمتی را تجربه کرده بود،اما بار دیگر به روزهای اوج خود بازگشته که برهمین اساس صادرات فولاد در دستور کار قرار گرفته است.

رییس هیت عامل ایمیدرو تاکید کرد: باید جایگاه بین المللی کشور در حوزه زنجیره فولاد ارتقا یابد که نشانه تازه وزارتخانه هماهنگی زیاد ایمیدرو با شرکت زمین شناسی جهت شناساندن ظرفیت های کشور به دنیا است.

بجای شمش، فولاد با ارزش افزوده بالا صادر کنیم

وی با اشاره به سهم ۴۳ درصدی فولاد در بازار ۲۲۰۰ میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی دنیا، گفت: در حال حاضر فولادسازان ایرانی در این بازار سهم دارند و توانسته‌اند در دوران رکود به کانادا، اروپا و آسیا صادرات داشته باشند که بسیار مهم است.

کرباسیان با اشاره به وظیفه مدیریت تازه شرکت ملی فولاد در این دوره،تاکید کرد: باید تا دوسال آینده به تولید مطلوب برسیم و سیاست ما باید از بنگاه داری خارج شود و شرکت فولاد علاوه بر سیاست گذاری،برنامه ریزی را هم در دستور کار قرار دهد.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد: جایگزین شمش، باید فولاد با ارزش افزوده بالا صادر شود. این روزها آلومینیوم رقیب جدی فولاد شده است و دنیا به سمت استفاده از آلومینیوم حرکت کرده به همین علت باید خود را حوزه فولاد تقویت کنیم.

وی در آخر یاد آور شد: فولاد سازی میانه به مرحله تولید رسیده و پروژه نی ریز و سبزوار نیز به ترتیب در ماه های مهر و آبان نیز به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه باید در حوزه فولاد قوی‌تر عمل کنیم،گفت:بجای شمش، باید فولاد با ارزش افزوده بالا صادر شود.

چشم انداز تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد

عبدالمجید شریفی مدیرعامل سابق شرکت ملی فولاد کشور عزیزمان ایران در خصوص علت تعویق بعضی پروژه های فولادی کشور ،اظهار کرد: تکیه مالی شرکت ملی فولاد بر درآمدهای ایمیدرو بود که بعد از واگذاری سهام این شرکت، منابع مالی نیز کم کردن یافت‌، ولی با این حال طرح ها به پیشرفت های مناسبی رسیدند.

وی ادامه داد: در افق ۱۴۰۴ ظرفیت تولید کشور ۵۵ میلیون تن بوده که طی این برنامه ۲۰ میلیون تن نیز جهت صادرات در نظر گرفته شده است است.

شریفی در آخر افزود:امسال به صادرات هفت میلیون تنی خواهیم رسید و تولید نیز از ۲۰ میلیون تن عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | برنامه ریزی | آلومینیوم | صادرات | زنجیره | برنامه | پروژه | سیاست | بازار | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو