اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » سه تعاونی غیرمجاز ساماندهی شدند

سه تعاونی غیرمجاز ساماندهی شدند

مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: فرایند مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار در حال تصفیه “افضل توس” در حال انجام است.

سه تعاونی غیرمجاز ساماندهی شدند

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، عباس کمره‌ئی با اشاره به تجمع روز گذشته در برابر شعبه مرکزی بانک آینده اظهار کرد: تجمع دیروز در برابر شعبه مرکزی بانک آینده به وسیله عده‌ای از سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار منحله افضل توس بوده است و اخبار بعضی رسانه‌های مجازی که این افراد را سپرده‌گذاران بانک آینده معرفی کرده‌اند، صحت ندارد.

وی با توصیه سپرده‌گذاران به حفظ آرامش و اطمینان نسبت به محفوظ بودن سپرده‌های آنها تاکید کرد: متاسفانه بعضی شایعه‌سازان جهت ایجاد اختلال در کارکرد نظام بانکی و آسیب زدن به حیثیت آن، شایعاتی چون بروز پرسشها جهت بانک‌ها منتشر می‌کنند و سپرده‌گذاران را جهت خروج سرمایه‌های خود از بانک‌ها جهت رسیدن به اهداف خویش ترغیب می‌کنند که با قاطعیت ضمن رد اینگونه شایعه ها، از سپرده‌گذران محترم درخواست می‌کنیم با حفظ آرامش، بانک آینده را که جهت ایفای مسئولیت اجتماعی خود وظیفه تعیین وظیفه سپرده‌های موسسه منحله افضل توس را به عهده گرفته هست، یاری کنند.

وی افزود: بانک آینده همچون سایر بانک‌های رسمی کشور با صلابت به فعالیت خود ادامه خواهد داد و سپرده‌های مردمی در این بانک محفوظ هست. بر این اساس سپرده‌گذاران محترم به شایعات انتشار یافته در رسانه‌های مجازی که عموماً خارج از کشور مدیریت می‌شوند، توجه نکنند.

سه تعاونی غیرمجاز ساماندهی شدند

این مقام مسئول بانک مرکزی در خصوص آخرین اوضاع مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس گفت: مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس با حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند و ۲۱۷ شعبه به بانک آینده واگذار شده است است.

وی افزود: ضمن آنکه انعقاد قرارداد واگذاری تمام امور و وکالت انتقال دارایی‌های تعاونی مذکور به بانک آینده، بازرسی از عملیات و عملکرد شعب تعاونی، بررسی کیفیت تسهیلات اعطایی و سپرده‌ها، بررسی و کارشناسی و ارزیابی املاک تعاونی، حسابرسی از حساب‌ها و عملیات تعاونی از جمله اقداماتی است که به وسیله بانک آینده در حال انجام است.

کمره ئی همچنین آخرین اوضاع مدیریت دارایی ها و بدهی ها و ساماندهی تعاونی اعتبار وحدت (آرمان) با حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند و ۱۴۵ شعبه به وسیله موسسه اعتباری ملل را تشریح کرد و گفت: موسسه اعتباری ملل به همین جهت کارها موثری از جمله بازرسی اجمالی از حدود ۶۰ شعبه تعاونی، کنترل و شناسایی اسناد به نام تعاونی وحدت، کارشناسی املاک، راه‌اندازی اتوماسیون اداری، افتتاح حساب جهت واریز حقوق پرسنل تعاونی، اختصاص و اعلام شماره حساب جهت تعاونی وحدت جهت واریز هرگونه وجه مربوط به تعاونی به آن حساب نزد موسسه و … را به عمل آورده است.

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی در خصوص مدیریت دارایی و بدهی‌های تعاونی اعتبار البرز ایرانیان گفت: مدیریت دارایی و بدهی‌های تعاونی اعتبار البرز ایرانیان با حدود ۲۰۰ نفر کارمند و ۳۰ شعبه مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، به بانک “تجارت” واگذار شده است است ولی پرونده این تعاونی با دقت و سرعت در مرجع قضایی در حال پیگیری است که بعد از اعلام نتیجه به وسیله مرجع محترم قضایی، بانک تجارت با کمک بانک مرکزی عملیات اجرایی سپرده ها متناسب با دارایی ها را شروع خواهد کرد.

مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: فرایند مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار در حال تصفیه “افضل توس” در حال انجام است.

وی افزود: مدیران تعاونی البرز ایرانیان به علت سوءمدیریت به وسیله مرجع قضائی بازداشت شده‌اند و تخلفات آنها در دست بررسی هست، البته باید یادآور شد که کارها برنامه‌ریزی شده است در خصوص استرداد سپرده‌های نهادهای اشاره شده است متناسب با دارایی های آنها بعد از اخذ اجازه از مرجع قضایی، انجام می‌شود.

انتهای پیام/

جزئیات ساماندهی سه تعاونی غیرمجاز

واژه های کلیدی: ایرانیان | کارمند | مدیریت | مرکزی | مدیریت | اعتبار | اخبار اقتصادی | نظام بانکی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو