به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » یک هشدار جدی به زن ها و آقایان، بخصوص زوج های جوان

یک هشدار جدی به زن ها و آقایان، بخصوص زوج های جوان

وقتی زوجی یکدیگر را جهت ازدواج گزینش می‌کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن‌ها در ذهن یا به زبان طرف

یک هشدار جدی به زن ها و آقایان، بخصوص زوج های جوان

وقتی زوجی یکدیگر را جهت ازدواج گزینش می کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن ها در ذهن یا به زبان طرف برابر یا زندگی ارزش را با دیگری مقایسه کند

لطفا مقایسه نکنید

مطالعات نشان داده جهت لذت زیاد از زندگی و شاد زیستن زوج ها نباید رابطه ارزش را با زوج های دیگر مقایسه کنند.از جمله عواملی که زندگی یکسان را شاد و رضایت بخش می کند حس شوخ طبعی، تنوع، اعتماد متقابل، تفاهم، تمرکز بر نکات مثبت زندگی، توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل، همیاری، مشورت، احترام و دوست داشتن هست. در مقابل، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب می کند. رضایت زوج ها از یکدیگر به آسانی بدست می آید به شرطی که خود را با زوج هایی که می شناسند مقایسه نکنند. براساس این مطالعه، هنگامی که زوجی یکدیگر را جهت ازداج گزینش می کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن ها در ذهن یا به زبان طرف برابر یا زندگی ارزش را با دیگری مقایسه کند.

عبارات مهم : مقایسه خود با دیگران – زناشویی

سختی­ها را فراموش نکنید

بهترین روش جهت تضمین ازدواج و زیاد کردن خوش حالی فکر کردن به این مضوع است که چه گزینش درستی داشته اید و تا چه حد از زندگی تان رضایت دارید. علاوه بر این، باید تمام تلاش خود را متمرکز بر زیاد کردن خوش حالی و حفظ دستاوردهای خوب و خوشایند زندگی مشترکتان کنید.مقایسه خود با دیگران یا زندگی خود با زندگی زوج های اطراف، آفتی خانمان سوز در زندگی زناشویی هست. به همین علت تلاش کنید زندگی و دستاوردهای آن را با روزهای ابتدایی آشنایی تان مقایسه کنید و تلاش کنید موفقیت هایتان را زیاد کنید. در ضمن، فراموش نکنید که شما تنها ظاهر زندگی افراد را می بینید و هیچ اطلاعاتی راجع به داخل و حقایق آن ندارید بعد مقایسه تان بی پایه و اساس است.

یک هشدار جدی به زن ها و آقایان، بخصوص زوج های جوان

سم­های زندگی زناشویی را بشناسید

باید عادت هایی که ناخودآگاه باعث تخریب روابط زناشویی می شود را بشناسیم و از آن ها اجتناب کنیم.عادات آزاددهنده نیاز به شناسایی دارند و همه جهت اصلاح رابطه باید این عادات را از ریشه خشک کنیم.یکی از بااهمیت ترین این عادات، اجتناب و فرار از مشاجره هست. این در حالی است که زوجین موفق یاد می گیرند به خوبی مبارزه کنند و به سرعت یک راه حل پیدا کنند. آن ها کاملا از مشاجره پرهیز نمی کنند و جلوی حرف زدن یکدیگر را نمی گیرند. البته کسانی که نظرات ارزش نیش دار هست، نمی توانند حرف سودمندی بزنند و فقط دیگران را مقصر قلمداد می کنند. باید کلمات قاطعانه و عادلانه را جهت بیان خواسته های خود پیدا کنیم و به وضوح با شریک زندگی مان صحبت کنیم.باید حرف هایی که در سینه داریم، با جمله هایی مثبت به همسرمان بگوییم، افزود: در دنیا روابط اینترنتی، افراد زیاد دچار وسواس چک کردن تاریخچه مرورگر همسرشان، خبر ها و پست های اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … می شود.

متاسفانه فناوری مانند یک شمشیر دو لبه است و اگر چیزی پیدا کنیم که شک برانگیز باشد امکان ندارد که بتوانیم با آن کنار بیاییم. این در حالی است که معمولا از تمام وقایع اطلاع نداریم و به آسانی ممکن است دچار تفسیر اشتباه شویم. از این رو اگر با اعتماد داشتن به شریک زندگی مان مسئله داریم، بهتر است با او صحبت کرده و این نگرانی را برطرف کنیم.بهتر است که از روال همیشگی زندگی مان خارج شویم؛ آیا که روی روال افتادن مسائل، فوق العاده است و باعث می شود که در رابطه احساس امنیت داشته باشیم ولی می تواند قاتل عشق و هیجان باشد. ما به عادت های روزانه وابسته می شویم و همین باعث می شود که رابطه باعشق مان کهنه شود. جهت جلوگیری از این اوضاع می توانیم کمی از پرسشها را جابه جا کنیم.سپری کردن تمام وقت مان با یکدیگر ممکن است در ظاهر درست باشد ولی می تواند منجر به جدایی عاطفی شود.

جداگانه انجام دادن وظایف به ما اجازه می دهد تا در کنار شریک زندگی مان رشد کرده و هویت فردی خود را حفظ کنیم. جهت این منظور می توانیم گاهی بیرون برویم و با دوستان مان وقت بگذرانیم. همچنین یک فعالیت انفرادی جهت بعد از کارمان پیدا کنیم و یا زمانی را صرف تفکر کنیم.فراموش کردن روز تولد، روز مادر، روز پدر و نادیده گرفتن احساسات شریک زندگی بدترین کار ممکن هست. این کارها می تواند رشته هر رابطه ای را پاره کند.

همه ما نیاز به قدردانی داریم. به خصوص جهت تلاش هایی که جهت مواظبت از شریک زندگی و خانواده انجام داده ایم. تقدیر و توجه به این تلاش به ما جهت اهتمام روزافزون انگیزه می دهد.کلمات می توانند آسیب زشت بوده و زخم های عمیقی ایجاد کند، تاکید کرد: حرف هایی که از دهان مان بیرون می آید در گوش دیگران رسوخ کرده و در حافظه آن ها باقی می ماند. هیچ کدام از ما نمی توانیم خشونت کلامی، بی احترامی و جملات توهین آمیز را پاک کنیم. علاوه بر این، ممکن است بخواهیم شریک زندگی مان را به فردی بهتر تبدیل کنیم و یا او را مجبور کنیم که عوض کردن کند. انگیزه های خودخواهانه می تواند بزرگترین اشتباهی باشد که به آخر رسیدن رابطه را رقم می زند.

وقتی زوجی یکدیگر را جهت ازدواج گزینش می‌کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن‌ها در ذهن یا به زبان طرف

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamaneh.com

واژه های کلیدی: مقایسه خود با دیگران | زناشویی | مقایسه | زندگی | مشاجره | سلامت | سلامت روان | سلامت روان بزرگسالان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو