آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » جهاددانشگاهی در فعالیت‌های خود موفق بوده است

جهاددانشگاهی در فعالیت‌های خود موفق بوده است

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی در این مدت توانسته در اکثریت حوزه‌های فعالیت خود، موفق باشد.

جهاددانشگاهی در فعالیت‌های خود موفق بوده است

جهاددانشگاهی در فعالیت های خود موفق بوده است

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی در این مدت توانسته در اکثریت حوزه های فعالیت خود، موفق باشد.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به بعضی از بااهمیت ترین شاخصه های یک مدیر کارآمد و توانمند در نظام اسلامی از نظر بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی گفت: نظریه پردازی، بسیجی گری و توانایی برطرف پرسشها در جامعه از بااهمیت ترین شاخصه های مدیران این چنینی است.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – نورپردازی
وی در ادامه با تبیین انواع مدیریت اشخاص در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران گفت: بعضی مدیران، مدیران مجری هستند و علی رغم عدم توانایی نظریه پردازی و طراحی، می توانند طرح و کار مورد نظر را در نهایت دقت انجام دهند.

فرهنگی همچنین با بیان اینکه امام خمینی(ره) هر سه شاخصه یک مدیر کارآمد و توانمند را داشتند، گفت: به عنوان مثال، توان بسیجی گری حضرت امام خمینی(ره) زبانزد عام و خاص بود، بطوریکه ایشان می توانستند با یک کلام خود، میلیون ها انسان را بسیج کرده و بعد از انقلاب اسلامی، تئوری ولایت فقیه را به صورت عملی در نظام اسلامی پیاده سازی کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، ایجاد بعضی نهادها در کنار نهادهای رسمی کشور با نشانه اعتلای فرهنگ انقلابی و اسلامی را یکی دیگر از ابتکارات امام خمینی(ره) دانست و تصریح کرد: به عنوان مثال، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار ارتش قهرمان و جهاد دانشگاهی در کنار نظام آموزش عالی و … ایجاد شد تا سمت و سوی فرهنگی با محوریت اسلام و انقلاب در کشور زیاد کردن یابد آیا که در آن برهه زمانی، نظام آموزشی کشور بر خلاف اقتضائات و اصول اسلامی پیش می رفت.

فرهنگی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی توانسته در حوزه های مختلف، رسالت مهم خود را به درستی انجام دهد عنوان کرد: جهاد دانشگاهی، مولود مبارک انقلاب اسلامی است و باید در حوزه های متفاوت و بخصوص حوزه فرهنگی، نقشی فراتر از نقش فعلی را ایفا کرده و در حوزه نظام آموزش عالی، موثرتر عمل کند.

وی عنوان کرد: نظام آموزش عالی کشور، نیازمند شیوه های تازه و تفکرات انقلابی است که با تحقق این عنوان می توان افق های جدیدی را در این حوزه ترسیم کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جهاد دانشگاهی کشور درخواست کرد که این شرکت در بعضی پروژه های موثرتر، ورود کرده و نتیجه های آن را به اطلاع مقامات و مسئولان ارشد نظام از رهبرمعظم انقلاب گرفته تا سران سه قوه برساند.

فرهنگی، تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی تاریخی و بی نظیر جهت توسعه و شکوفایی همه جانبه استان دانست و افزود: شرکت جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با هماهنگی دستگاه های مسئول، نورپردازی خاص منزل های تاریخی، ساختمان های مرتفع دستگاه های دولتی و همچنین غیر دولتی را شروع کند و صورت زیباتری از تبریز عزیز را جهت گردشگران کشورهای دیگر به نمایش بگذارد. انتظار دارم جهت نورپردازی کوه عون بن علی نیز در روزهای اخیر، اقدام شود.

فرهنگی همچنین گفت: اگر جهاد دانشگاهی در این زمینه موفق باشد استان های دیگر نیز می توانند فعالیت های مشابهی را شروع کنند. نماینده تبریز در مجلس با اشاره به یکی از جلسات مجمع نمایندگان استان با هیات دولت اظهار داشت: بر اساس مصوبه این جلسه، دستگاه های ملی می توانند ۱۰ درصد از اعتبارات متمرکز خود را به تبریز ۲۰۱۸ اختصاص دهند و امیدواریم این عنوان در آینده نزدیک عملیاتی شود.

فرهنگی همچنین از برگزاری چندین برنامه ملی و بین المللی ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان و همچنین سلسله همایش های تخصصی توریسم درمانی به وسیله دانشگاه علوم پزشکی همزمان با مناسبت فرهنگی- تاریخی تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | نورپردازی | امام خمینی | دستگاه | انقلاب | آموزشی | انقلابی | تبریز | آموزش | فعالیت | تاریخی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو