به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » قصدم قصاص بود ولی امام رضا (ع) بذر گذشت را در قلبم کاشت

قصدم قصاص بود ولی امام رضا (ع) بذر گذشت را در قلبم کاشت

خانواده ای مومن و خداترس با باری از اندوه و غصه ولی با دلی بزرگ و مالامال از علاقه و ارادت به قرآن و ائمه معصومین(ع) امروز حماسه

قصدم قصاص بود ولی امام رضا (ع) بذر گذشت را در قلبم کاشت

خانواده ای مومن و خداترس با باری از اندوه و غصه ولی با دلی بزرگ و مالامال از علاقه و ارادت به قرآن و ائمه معصومین(ع) امروز حماسه ای را خلق کردند که نمونه آن را تنها در میان کسانی می توان یافت که در سایه اسلام و قرآن پرورش یافته باشند، بخشیدن ضارب پسری جوان و بی گناه، کاری خداپسندانه از طرف خانواده یارمحمدی بود.

بخشیدن ضارب پسری جوان و بی گناه

تالار گلایول کرمانشاه امروز میزبان آئینی معنوی جهت پاسداشت اقدامی بزرگ و خیرخواهانه بود که با حضور امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و همچنین خانواده بزرگ منش آقای یارمحمدی برگزار شد.

عبارات مهم : امیر حیدری – کرمانشاه
به گفته سخنرانان این آئین مرحوم ‘شهاب یارمحمدی’ جوان ۲۵ ساله ساکن روستای سرآبله کرمانشاه در تاریخ ۲۵ مرداد سال ۹۲ با شنیدن صدای تیراندازی در دِه جهت اطلاع از عنوان به طرف پادگان می رود و در حین بحث و گفتگو با نگهبان این پادگان در ارتباط با چرایی تیراندازی، چند تیر به صورت غیرعمد از طرف نگهبان شلیک و به این جوان اصابت می کند و متاسفانه جان خود را از دست می دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران که خود اهل کرمانشاه است در سخنانی در این آئین با قدردانی از منش و بزرگی خانواده یارمحمدی گفت: این سومین دیدار با این خانواده جهت گرفتن رضایت از آنها است که در آن شرکت می کنم و خوشحالم که این خانواده با توسل به خداوند بزرگ، قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) لذت بخشیدن و گذشت را جهت خود کسب کردند.

امیر کیومرث حیدری با استناد به آیات قرآن و احادیث و بیانات ائمه اطهار (ع) افزود: دین مبین اسلام بر گذشت و بخشش تاکید فراوانی دارد اگرچه راه را جهت انتقام و گرفتن حق از کسی که بر او ظلم شده است است را نیز باز گذاشته هست.

وی اظهار کرد: خانواده یارمحمدی چون در مکتب اسلام و قرآن رشد و پرورش یافته اند و اعتقاد به روز قیامت دارند با بزرگ منشی از خون پسر جوان خود گذشتند و ضارب پسرشان را بخشیدند که خداوند این اقدام پسندیده آنها را بی جواب نخواهد گذاشت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ادامه سخنان خود بشر امروز را نیازمند و محتاج عدالت دانست و گفت: امروز به خود می بالیم که این عدالت در همه بخش ها در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد به طوریکه دستگاه قضایی این کشور با وجود همه تلاش هایی ما جهت بخشیدن ضارب مرحوم یارمحمدی نتیجه نداد و دستگاه قضایی حق را به حق دار داد و نگهبان ارتش محکوم شد و این عین عدالت هست.

امیر حیدری یادآور شد که ما این عدالت و سبک زندگی اسلامی را مرهون بصیرت و روشنگری های امام خمینی (ره) می دانیم که ما را با دنیای نورانی اسلام آشنا کرد و امروز می بینیم در سایه نور ایمان این دین الهی مردم ما درس بخشش و گذشت را به جامعه می دهند.

وی گفت: خانواده یارمحمدی با گذشت از قصاص ضارب فرزندشان عالی ترین هدیه را به روح جوان بی گناه خود هدیه کردند و لذت این بخشش را که در راه خداوند بزرگ بوده خواهند برد.

حجت الاسلام مهری مدیر دفتر شورای نهگبان در استان کرمانشاه نیز در این آئین با قدردانی از اقدام خداپسندانه خانواده یارمحمدی گفت: خداوند به کسانی که عفو و بخشش در راه او می کنند وعده حیات طیبه داده که بالاترین درجه در نزد پروردگار هست.

وی افزود: هیچ صحنه ای در این دنیا از رصد پروردگار بزرگ دور نمی ماند و کارها خیرخواهانه و خداپسندانه ای مانند گذشت و عفو نزد خداوند پاداش زیادی دارد.
پدر مرحوم شهاب یارمحمدی نیز در این آئین با بیان اینکه قصد گذشت از خون فرزندم را نداشتم گفت: این عنوان جهت ما خیلی سنگین بود و تنها به قصاص ضارب پسرم فکر می کردم.

وی اظهار کرد افراد بسیاری از جمله روحانیون منطقه و بزرگان و مسئولان به ما مراجعه کردند و درخواست گذشت و بخشش ضارب پسرم را داشتند ولی نمی توانستم از خون پسرم که بی گناه کشته شده است بود، بگذرم.

وی گفت: جهت رهایی از این اوضاع سه شبانه روز به بارگاه امام رضا (ع) پناه بردم و از امام هشتم خواستم راه حلی پیش پایم قرار دهد که بعد از این تشرف، عنوان گذشت و بخشش در ذهن و قلبم رخنه کرد و با رضایت مادر آن مرحوم تصمیم به گذشت از قصاص ضارب پسرم گرفتم.

یارمحمدی در ادامه سخنان خود یکی دیگر از دلایل خود جهت بخشش را رعایت عدالت در حق خانواده او در جهت پایمال نشدن خون فرزندش دانست و گفت: دستگاه قضایی واقعا به درستی بین ما و ارتش قضاوت کرد و حق را به حق دار داد و پسرم را بی گناه آشنایی که این عنوان تسکینی بر زخم ما بود.

وی همچنین افزود: ما همه مرهون رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام هستیم و دیگر دلیلم جهت بخشیدن ضارب پسرم این است که از خانواده ارتش و جزو رزمندگان اسلام هستند.

در این آئین با اهدای لوح تقدیری به پدر و مادر مرحوم شهاب یارمحمدی این اقدام آنان مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفت.

 

قصدم قصاص بود ولی امام رضا (ع) بذر گذشت را در قلبم کاشت

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایرنا

 

واژه های کلیدی: امیر حیدری | کرمانشاه | خانواده | نگهبان | قدردانی | اسلام | خداوند | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو