امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » فروپاشی باند کلاهبرداران سایبری با رقم میلیاردی

فروپاشی باند کلاهبرداران سایبری با رقم میلیاردی

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در نگهداری از اطلاعات حساس و مهم بانکی از فروپاشی باند کلاهبرداران سایبری در شهرستان ماهشهر خبر داد.

فروپاشی باند کلاهبرداران سایبری با رقم میلیاردی

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ حسنوند با اشاره به توسعه بانکداری آنلاین در کشور اظهار کرد: امروزه با توسعه بانکداری الکترونیک و انجام امورات بانکی به صورت آنلاین عده‌ای از این وقت سوء استفاده کرده و با استفاده از تکنیک‌هایی از قبیل فریب، ارعاب و همچنین تطمیع قربانیان اقدام به کلاهبرداری و کسب سود از این حوزه می‌نمایند.

وی افزود: متاسفانه در این بین افرادی نیز با عدم توجه به پرسشها امنیتی و سهل انگاری در این زمینه راه سودجویان و کلاهبرداران سایبری را هموار کرده و باعث می‌شوند تا خود و سایرین از این راه متضرر شوند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: به عنوان نمونه می‌توان به باند کلاهبرداری اشاره کرد که اخیراً به وسیله افسران سایبری پلیس فتا استان خوزستان شناسایی و متلاشی شد.

فروپاشی باند کلاهبرداران سایبری با رقم میلیاردی

وی ادامه داد: این باند کلاهبرداری با استفاده از تکنیک مهندسی اجتماعی و به صورت زیرکانه‌ایی اقدام به فریب قربانیان و مجاب نمودن آنها به فعال نمودن رمز دوم کارت‌های بانکیشان می‌نمودند.

سرهنگ حسنود با اشاره به تعدد مالباختگان و دزدی رقمی بالغ بر یک میلیارد و ششصد و ده میلیون ریال به وسیله کلاهبرداران، افزود: بعد از مراجعه شکات و عرض شکایت به وسیله آنها پرونده مقدماتي با جديت در دستور کار اين پليس قرار داده شد و بعد از بررسي‌هاي فني و اخذ بیانات شکات و همچنین ردگيري مبالغ برداشت شده است از کارت‌هاي بانکي قربانيان، مشخص گرديد مقصد تمامي تراکنش‌ها بعد از چندين بار انتقال،به کارت بانکي شخصی به نام م.ض. واريز و بعد از آن خريد‌هاي مد نظر متهمين با همان کارت صورت پذیرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از انجام تحقیقات زیاد مشخص گردید سرکرده اصلي اين باند فردی به هويت ا. م. ۲۸ ساله اهل و ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌باشد، لذا بعد از شناسایی محل اختفای متهم و با اخذ دستور قضایی فرد مذکور به همراه تعدادی از همدستانش در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و بعد از اخذ بازجویی و اعتراف آنها به انجام فعل مذکور، متهمین به همراه ادله و مستندات جرم، جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان تاکید کرد: عدم سهل انگاری و هوشیاری در انجام امورات بانکی در اینترنت و همچنین ارتقاء سطح آگاهی در زمینه شیوه و شگردهای کلاهبرداری در این فضا می‌تواند تا حد زیادی از بروز چنین جرائمی جلوگیری کند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در نگهداری از اطلاعات حساس و مهم بانکی از فروپاشی باند کلاهبرداران سایبری در شهرستان ماهشهر خبر داد.

سرهنگ حسنوند با بیان اینکه رعایت نکات آموزشی تاثیر بسزایی در خنثی نمودن نقشه کلاهبرداران سایبری خواهد داشت، گفت: شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار هیچ فردی قرار ندهید.

وی یادآور شد: هرگز به پیامک‌ها و تماس‌هایی که شما را برنده مسابقه و یا قرعه کشی معرفی می‌کنند اعتماد نکرده و به هیچ گونه اطلاعات بانکی خود را جهت آنها ارسال نکنید.

عبارات مهم : کلاهبرداری – کارت بانکی
مدیر پلیس فتا استان خوزستان ادامه داد: همواره به این توصیه توجه داشته باشید که شرکت‌ها و سازمان‌ها هیچگاه با شماره گوشی با شما تماس نمی‌گیرند، و از شما درخواست رمز دوم و اطلاعات بانکی مثل تاریخ انقضاء کارت و سی وی وی ۲ نمی‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: رمزهای کارت بانکی خود را به صورت دوره‌ای عوض کردن داده و جهت چند حساب مجزا رمز یکسان قرار ندهید.

سرهنگ حسنوند همچنین از شهروندان خواست: در هنگام خرید از فروشگاه جهت پرداخت وجه خرید کارت و رمز را در اختیار فروشندگان قرار ندهند و خود عمیلات پرداخت را انجام دهند و مراقب باشند کسی رمز بانکی آنها را متوجه نشود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کلاهبرداری | کارت بانکی | اطلاعات | استفاده | خوزستان | سایبری | پلیس فتا | مجریم سایبری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو