در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » گیاهان دارویی سرکوب کننده اشتها

گیاهان دارویی سرکوب کننده اشتها

برخی گیاه های دارویی هورمون های گرسنگی را متعادل می سازند و احساس سیری را تقویت می کنند و علی رغم قرص های لاغری، گیاه های دارویی دارای

گیاهان دارویی سرکوب کننده اشتها

برخی گیاه های دارویی هورمون های گرسنگی را متعادل می سازند و احساس سیری را تقویت می کنند و علی رغم قرص های لاغری، گیاه های دارویی دارای مواد تشکیل دهنده مصنوعی نبوده و در زیاد موارد اثرات جانبی خاصی ندارند

بهترین گیاه های دارویی ضد اشتها

بهترین گیاه های دارویی جهت سرکوب اشتها؛ زیاد کردن مصرف فیبر یکی از راحت ترین روش ها جهت کم کردن اشتها و پیشگیری از پرخوری محسوب می شود. ولی این اقدام ممکن است جهت کنترل اشتها کافی نباشد. و بر همین اساس است که به استفاده از گیاه های دارویی نیاز خواهید داشت. بعضی گیاه های دارویی هورمون های گرسنگی را متعادل می سازند و احساس سیری را تقویت می کنند.
برخلاف قرص های لاغری، گیاه های دارویی دارای مواد تشکیل دهنده مصنوعی نبوده و در زیاد موارد اثرات جانبی خاصی ندارند.

عبارات مهم : مواد تشکیل دهنده – سکین دهنده

چای یربا ماته

چای یربا ماته به صورت گسترده در آمریکای جنوبی مصرف می شود. این نوشیدنی حاوی مواد مغذی و آنتی اکسیدان هایی است که عملکرد ذهنی، گوارش، و سطوح انرژی را اصلاح می بخشند و اشتها را کنترل می کنند.

نتایج یک مطالعه که روی حیوانات صورت گرفت نشان داد که چای ماته احساس پری را تقویت می کند، که در نتیجه آن مصرف غذا کم کردن می یابد.
مطالعه ای دیگر نیز نشان داد، شرکت کنندگانی که عصاره یربا ماته مصرف کرده بودند در مقایسه با گروه کنترل که دارونما دریافت کرده بودند، غذای کمتری مصرف کردند.

گیاهان دارویی سرکوب کننده اشتها

عصاره چای سبز

چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی های دنیا است و شواهدی وجود دارند که نشان می دهند می تواند اشتها را نیز سرکوب کند.
مطالعه ای که طی یک بازه زمانی ۱۲ هفته ای انجام شد، نشان داد که مصرف ۸۵۷ میلی گرم عصاره چای سبز در روز می تواند سطوح گرلین (هورمون گرسنگی) را کم کردن دهد. همچنین، شرکت کنندگان کم کردن هرچه زیاد وزن خود و اصلاح سطوح کلسترول را تجربه کردند.

باید به این توصیه اشاره داشت که مصرف بیش از اندازه چای سبز می تواند موجب سردرد، یبوست، و دیگر اثرات منفی شود. ولی اگر روزانه چهار تا شش فنجان چای سبز می نوشید، جای نگرانی وجود ندارد.

روغن گریپ فروت

آیا می دانستید که گریپ فروت یک ماده غذایی چربی سوز محسوب می شود؟ گریپ فروت حاوی ترکیباتی است که سوخت و ساز را اصلاح می بخشند و اشتها را تنظیم می کنند.
پژوهش ها نشان داده اند که روغن گریپ فروت می تواند به سرکوب اشتها و چربی سوزی کمک کند. رایحه روغن گریپ فروت می تواند هوس های غذایی را کم کردن دهد و احساس پری را تقویت کند. شما می توانید به مدت حداقل ۱۵ دقیقه در هفته خود را در معرض این رایحه قرار دهید.

زعفران

زعفران یک ادویه نارنجی رنگ است که از گلی به نام Crocus Sativus تهیه می شود. زعفران از گذشته های دور جهت مقاصد پزشکی و آشپزی مورد استفاده قرار می گرفته است.
پژوهش ها نشان داده اند که عصاره زعفران می تواند مصرف تنقلات و میان وعده ها را کم کردن دهد و خلق و خو را اصلاح ببخشد. همچنین، این مساله ثابت شده است است که زعفران توانایی مبارزه با افسردگی و غذا خوردن های احساسی را دارد.
شما می توانید با افزودن این ادویه به غذای خود یا مصرف عصاره زعفران از فایده های آن بهره مند شوید.

برخی گیاه های دارویی هورمون های گرسنگی را متعادل می سازند و احساس سیری را تقویت می کنند و علی رغم قرص های لاغری، گیاه های دارویی دارای

کپسایسین

کپسایسین ترکیبی است که در فلفل های چیلی یافت می شود. این ترکیب به واسطه شاخصه های تسکین دهنده درد خود آشنا شده است هست. ولی کپسایسین می تواند به چربی سوزی و مدیریت دیابت نیز کمک کند.
نتایج مطالعات صورت گرفته نشان داده اند که ترکیب کپسایسین و چای سبز می تواند گرسنگی را سرکوب کند و احساس سیری را زیاد کردن دهد.

در پایان، باید به این توصیه اشاره داشت که بعضی از این گیاه های دارویی می توانند دارای اثرات جانبی منفی، به خاص جهت زنان باردار و مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، باشند. بر همین اساس، پیش از استفاده از آنها با دکتر خود مشورت کنید.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: asriran.ir

واژه های کلیدی: مواد تشکیل دهنده | سکین دهنده | هورمون ها | استفاده | گرسنگی | مطالعه | کنترل | احساس | گرسنگی | هورمون | زعفران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو