اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اسکان مجدد ۷۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین

اسکان مجدد ۷۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین

ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در ۶ مدل ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی، ۷۰ هزار خانوار اسکان مجدد می‌شوند.

اسکان مجدد ۷۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، محمدسعید ایزدی، معاون تازه معماری و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی جهت کم کردن حاشیه نشینی، اظهار کرد: اگرچه در طول چهار سال گذشته در شهرهای مهم مانند تهران، مدیریت شهری حاضر به همکاری جهت اجرای برنامه‌ها در جهت کم کردن حاشیه نشینی نبود، ولی توانستیم برنامه‌هایی را در سایر شهرها به اجرا برسانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: متاسفانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران مدیریت شهری جهت اجرای برنامه‌ها با وزارت راه و شهرسازی همراه نبود و به‌طور اساسی از ورود به عرصه حاشیه نشینی پرهیز می‌کرد، چراکه در بعضی از مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران به اسکان مجدد حاشیه نشین‌ها و بدمسکن‌ها نیاز است که شهرداری از ورود به این مباحث به شدت پرهیز می‌کرد.

۶ مدل ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی

معاون معماری و شهرسازی با تاکید بر اینکه حاشیه نشین‌ها و ساکنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی در اولویت پروژه مسکن اجتماعی هستند، گفت: وزیر راه و شهرسازی چهار گروه را در اولویت طرح مسکن اجتماعی قرار داد که منزل اولی‌ها، ساکنین سکونت‌گاه‌های غیررسمی یا همان حاشیه نشین‌ها، ساکنین بافت فرسوده و گروه‌های کم درآمد از اولویت‌های دولت دوازدهم در نظام برنامه تامین مسکن هستند.

اسکان مجدد ۷۰ هزار خانوار حاشیه‌نشین

ایزدی ادامه داد: در حوزه درمان مسأله حاشیه نشینی اجرای ۶ روش و مدل «اسکان مجدد»، «مسکن تدریجی»، «تنظیم مجدد زمین»، «خود مالکی»، «استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران مسکن‌ساز» و «اعطای مالکیت زمین» را در دستور کار قرار داده ایم و در بعضی از مناطق این مدل ها به اجرا رسیده و با عملیاتی شدن این روش‌ها بعضی از محدوده ها ساماندهی شده است است.

۷۰ هزار خانوار نیازمند اسکان مجدد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح اسکان مجدد جهت ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی گفت: یکی از این روش ها اجرای طرح اسکان مجدد هست، در این طرح جهت خانوارهایی که در سکونتگاه های پرخطر سکونت دارند، مسکن جایگزین در نظر گرفته ایم.

وی افزود: طبق آمار در کل کشور ۷۰ هزار خانوار نیازمند اسکان مجدد هستند. این افراد کسانی هستند که در سکونتگاه های پرمخاطره مانند مجاورت با دکل های فشار نیرومند برق، حاشیه رودخانه ها و … زندگی می‌کنند.

مدیرعامل سابق شرکت عمران و بهسازی شهری یادآور شد: مسکن مورد نیاز جهت این طرح از کانال های متعدد از جمله مسکن اجتماعی، منزل های ساخته شده است به وسیله خیرین مسکن ساز و … تأمین می شود.

ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در ۶ مدل ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی، ۷۰ هزار خانوار اسکان مجدد می‌شوند.

گفتنی هست؛ قرار نیست محدوده سکونتی این افراد عوض کردن قابل توجهی داشته باشد و تلاش می شود که این افراد در نزدیکی همان منطقه که از امکانات زندگی شهری برخوردار هست، اسکان داده شوند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اجرای طرح | شهرسازی | برنامه | ایران | برنامه | اخباراقتصادی | بافت فرسوده | سکونتگاه غیر رسمی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو